Закарпаття: Липнева Тиса протестувала програму "Тиса"

Цьогорічний паводок можна вважати реальним тестом на дієвість протипаводкової програми «Тиса», в рамках якої збудована значна частина захисних споруд. Отже, чи можна говорити про те, що кількість матеріальних втрат могла бути більшою, якби не нові дамби перш за все по периметру Тиси? Про це ми сьогодні вирішили поговорити з начальником Виноградівського міжрайуправління водного господарства Василем Сантаєм.

— Перш за все, Василю Васильовичу, цікаво, як «попрацювала» стихія на території, яку ви контролюєте?
— Отримавши дані АІВОТиса» (40 автоматизованих водпостів по всій області) про опади та рівень води на річках, управління ввело цілодобове чергування, залучило техніку й аварійні бригади, щоб мінімізувати можливий масштаб затоплень. І не забарилася перша інформація про стихію: із трьох районів, закріплених за нами — Міжгірського, Хустського, Виноградівського, постраждали в першу "чергу два перші, які увійшли в зону надзвичайної ситуації. У селі В.Бистрий Міжгірського району стихія зруйнувала під'їзний шлях по вулиці Зарічній, відрізавши від сполучення 35 домогоспо-дарств. У Колочаві пошкоджено 50 метрів водозахисного валу поблизу потоку Сухар. Відбувся перелив води через автодорогу в селі Слобода. У селі Буковець відбувся зсув ґрунту об'ємом 1500 кубічних метрів, які було оперативно вивезено з дороги дорожньо-експлуатаційною службою. В Хустському районі відбувся перелив води через
автодорогу в селах Сокирниця й березово. У Вишкові було підтоплено 150 гектарів ріллі й пасовищ, поблизу Рокосова - 100 гектарів ріллі й пасовищ.
Паводконебезпечна ситуація складалася й у Виноградівському районі. За ніч з 24 на 25 липня різко піднявся рівень води у річці Боржава. У річці Тиса на водпості смт Вилок підйом води спостерігався з 25 по 28 липня. Як попереджувальні заходи, бригади експлуатаційних дільниць провели нарощування дамбу у Великих Ком'ятах, Текові, Сасові й Вилоку.
— Що потрібно зробити першочергово для ліквідації наслідків повені?
— Загалом для виконання цих робіт нам потрібно майже 16 мільйонів гривень. Зокрема, в Хустському районі для регулювання річок, кріплення укосів дамб, будівництва дамб, розчистки русел потрібно 12,4 млн. гривень. Роботи з ліквідації наслідків паводка будемо проводити в Ізі, Березові, Со-кирниці, Монастирці, Велятині, Липчі. У Міжгірському районі на будівницїводороги уВерхньЬму Бистрому, регулювання річки Майданки; відновлення дамби в Колочаві; будівництво захисної споруди на річці Тереблі необхідно понад два мільйони гривень У Виноградівському районі буде проводитися нарощування дамби та кріплення берега для захисту с Бобове, будівництво споруд на р. Боржава для захисту с Завадка.
— Після поводків 1998-го і 2001-го років у ліквідацію наслідків й спорудження дамб, проведення інших робіт було вкладено сотні мільйонів гривень. Чи можна сказати, що ці вкладення себе виправдали?
— Поза всяким сумнівом. Якщо врахувати, що у Рахові підйом рівня води у липні був на 20 сантиметрів вищий, ніж у 2001 році, то стихія, особливо в гірських районах, становила величезну небезпеку. Якби не нові й реконструйовані водозахисні споруди, Хуст однозначно був би підтоплений Тисою. Така ж доля чекала селище Вишково, якби не збудовані 7 кілометрів дамби, які надійно захистили населений пункт. Те, що нема затоплень у Липчі й Ізі, теж завдячуємо спорудам. Надійно захищена Затисянщина з боку смт Королево, де збудовано 7,2 кілометра дамби. До речі, всі відбудовчі роботи в місцях, де скла-лася надзвичайна ситуація, були запроектовані спеціалістами в рамках програми «Тиса». Стихія тільки внесла часові корективи — доводиться просто поміняти черговість запланованих робіт. Не забуваймо також, що в цілому програма профінансована поки що відсотків на десять, але все одно вже дала свій позитивний ефект.

Василь Горват, м. Виноградів
11 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

05:42
/ 1
В Ужгороді, в аквапарку Ратушняка втопився 6-річний хлопчик
16:31
На Великоберезнянщині ліквідували пожежу в готельно-ресторанному комплексі
09:51
На Закарпатті допомагали туристу, що травмував ногу під час проходження туристичного маршруту
08:54
У Кострині на Великоберезнянщині горить туристичний комплекс
10:14
У гірських районах Закарпаття внаслідок негоди підтоплювало дворогосподарства і падали дерева
10:09
Житлові будинки та надвірні споруди горіли впродовж вихідних на Закарпатті
10:04
/ 1
Під час проходження туристичного маршруту на Рахівщині сильно отруїлася мешканка Полтави
17:10
/ 2
В Ужгороді "замінували" маршрутки
10:09
Хлопця з Тернопільщини знайшли у зашморгу на Закарпатті
22:09
У дівчинки, яка випала з 6 поверху в Ужгороді, численні переломи і забої, але стан покращився
21:53
В Ужгороді із 6-го поверху випала 11-річна дівчинка
09:58
У Берегові – чергове повідомлення про замінування, евакуйовано всі супермаркети
07:25
/ 1
В Іршаві автомобіль на повороті врізався в огорожу
16:00
У Берегові та Мукачеві теж перевіряють інформацію про замінування дитсадків
15:31
/ 1
Услід за медзакладами в Ужгороді "замінували" всі дитсадки
13:04
На КПП "Загонь-Чоп" на угорсько-українському кордоні під час служби застрелився угорський поліцейський
12:49
/ 4
В Ужгороді перевіряють повідомлення про замінування всіх медзакладів міста
09:37
На Перечинщині горів цех із виготовлення паливних брикетів
09:35
Під час пожежі на балконі квартири у будинку в Мукачеві власник отримав легке отруєння чадним газом
18:07
/ 4
У Хусті легковик, обганяючи інше авто, врізався у стовп
10:07
В Ужгороді та Мукачеві горіли квартири
09:23
На Виноградівщині вночі гасили пожежу у господарських спорудах
13:25
У Мукачеві знову за повідомленням аноніма шукають вибухівку, тепер – у райлікарні та прокуратурі
11:15
ФОТОФАКТ. У Мукачеві автівка збила жінку
10:10
В Ужгороді під час пожежі на складі згорів одяг
» Всі новини