Заходи контрою, відбір та дослідження проб води на Закарпатті продовжуються

Заходи контрою, відбір та дослідження проб води В зв’язку з інтенсивними опадами (від 30 до 242 мм, що більше 2 місячних норм), які мали місце на території Закарпатської області впродовж 22-27 липня 2008 року, відбувся різкий підйом рівня води в р. Тиса та на її притоках, внаслідок чого постраждали 5 районів області: Рахівський, Тячівський, Хустський, Міжгірський та Берегівський, суттєво погіршились умови проживання людей нанесено значні матеріальні збитки населенню, об’єктам та виробникам сільгосппродукції.

Заходи контрою, відбір та дослідження проб води на Закарпатті продовжуються

З метою своєчасного реагування на надзвичайну ситуацію роботу особового складу Державної екологічної інспекції в Закарпатській області було переведено на посилений режим. Наказом по Інспекції створений оперативний штаб з координації заходів ліквідації наслідків стихійного лиха. Екологічно небезпечні об’єкти, що знаходилися в зоні можливого підтоплення були взяті на постійний посилений контроль, а після відновлення транспортного зв’язку між населеними пунктами держінспекторами було розпочато обстеження зазначених об’єктів.
В ході обстеження території ВАТ „Тересвянський ДОК” в смт. Тересва встановлено, що паводковими водами було витіснено частину мазуту з ємності, де він зберігався. Внаслідок цього пройшло часткове забруднення території підприємства та частини прилеглих присадибних ділянок та дворогосподарств. Розміри забруднення встановлюються, Інспекцією буде проведено розрахунок збитків завданих довкіллю. Інших забруднень навколишнього природного середовища на об’єктах, що були підтоплені, не виявлено.
На даний час продовжуються перевірки суб’єктів господарювання на територіях, що потрапили в зону затоплення. Тривають перевірки місць складування твердих побутових відходів на території Міжгірського, Тячівського, Рахівського та Хустського районів області.
Оперативна інформація про ситуацію, що склалася на території області внаслідок проходження дощового паводку в липні 2008 року щоденно направляється на адресу Держекоінспекції та Мінприроди України, Закарпатської облдержадміністрації, Державного управління ОНПС в Закарпатській області, головного управління МНС в Закарпатській області та ЗМІ.
27 липня 2008 року о 14.48 год. за київським часом Інспекцією в Закарпатській області було отримано інформацію від Румунської сторони, а саме управління вод „Сомеш Тиса”, м. Клуж Напока, щодо прориву хвостової дамби і перелив наносів у р. Цісла, що є притокою Вишеу. Інформація про ситуацію була направлена в Мінприроди України, Держекоінспекцію, Закарпатську ОДА, Головне управління МНС в Закарпатській області, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області. У відповідності до Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (м. Будапешт 11 листопада 1997 року) з метою своєчасного реагування на надзвичайну ситуацію було поінформовано керівництво Верхньо-тисянської інспекції з охорони навколишнього природного середовища та водного господарства (Угорщина).
Інспекцією були вжиті заходи щодо проведення оцінки якості води р. Тиса відповідно до діючого Регламенту оцінки якості прикордонних вод, який є додатком до відповідної міжурядової Угоди між Україною та Румунією.
Станом на 16.00 год. 27.07.08р. було здійснено відбір поверхневих вод р. Тиса в прикордонному створі м. Тячів (Україна) –- Держкордон (Румунія). В зв’язку з паводковою ситуацією, що склалася на території Закарпатської області, відбори проб води з річки Тиса в інших створах були проведені після зниження рівня води та відновлення транспортного сполучення.
Відбори проб поверхневих вод р. Тиса проводилися з 27.07.08 по теперішній час в прикордонних створах с.Ділове (Україна)/Держкордон(Румунія), м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія), Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина), м. Чоп (Україна)/Загонь (Угорщина) та на притоках р. Тиса річках Шопурка, Апшиця, Тересва, Теребля та Ріка.
Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції проводиться дослідження вмісту наступних показників та забруднюючих речовин в пробах води, а саме: рН, перманганатна окислюваність, ХСК, залізо загальне, марганець, мідь, кадмій, свинець, цинк, амоній сольовий, електропровідність. Концентрації забруднень, за даними попередніх спостережень, знаходяться в межах, допустимих для паводкової ситуації.
На виконання окремого доручення Мінприроди №198-од від 29.07.2008р. начальник Інспекції та начальник відділу планування та аналізу інспекційної діяльності, міжнародного співробітництва Інспекції прийняли участь в експертній зустрічі українських та румунських фахівців, що була проведена за пропозицією румунської сторони В зустрічі від української сторони також прийняли участь представники Закарпатського облводгоспу. Румунську сторону представляли керівник робочої групи з проблем гідрографічного басейну р. Тиса від Румунської Сторони, начальник Системи господарювання вод Марамуреш - Байя Маре - гідротехнічні системи Сігету Мармаціей та гідролог Дирекції вод Сомеш – Тиса
Зустріч відбулася в смт. Солотвино Тячівського району, з боку Інспекції румунським експертам було забезпечено повне сприяння при проведенні зустрічі.
Сторони обмінялися інформацією щодо пропуску паводку на українській та румунській стороні.
Українською стороною було піднято питання щодо необхідності своєчасної подачі чіткої і розширеної інформації в разі виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій на території Румунії, з метою своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на українській стороні. Зазначене відповідає вимогам ст. 6 Угоди між Урядом України та Урядом Румунії про співробітництво в галузі водного господарства на прикордонних водах (м.Галац, Румунія, 30 вересня 1997 року). Обов’язковим є також виконання ст.2 зазначеної Угоди щодо обов’язкового попереднього узгодження проведення на своїй державній території робіт або вжиття заходів, які можуть призвести до суттєвих змін режиму течії або якісних змін прикордонних вод. Румунська сторона прийняла вищезазначене до уваги.
Сторони поінформували одна одну про місця та періодичність відбору проб поверхневих вод під час надзвичайної ситуації.
Досягнуто попередньої домовленості щодо більш детального обговорення ситуації та обміну результатами аналітичних досліджень під час проведення спільного відбору проб для інтеркалібрацій лабораторій, що згідно затвердженої програми має відбутися 27.08.08 року.
Румунською стороною були надані результати аналізів проб води, відібраних протягом 27.07.08р. в створі м. Тячів (Україна)/Держкордон (Румунія). Концентрації забруднюючих речовин, а саме: заліза, марганцю, міді та цинку знаходяться у межах допустимого.
Угорською стороною також проводяться відбори проб води р. Тиса в міжнародному створі смт. Вілок (Україна)/Тисабеч (Угорщина). За попередніми даними угорських спеціалістів значних перевищень вмісту забруднюючих речовин не виявлено. Результати лабораторних досліджень будуть надані Інспекції у відповідності до `Порядку проведення на українсько-угорських прикордонних водах відборів проб, визначень, оцінки якості води та проведення необхідних дій у зв`язку з надзвичайними забрудненнями`, який є доповненням до Угоди між Урядом України та Урядом Угорської Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах на робочій зустрічі, що відбудеться в вересні поточного року.
Контроль за ситуацією, відбір та дослідження проб води продовжується, повідомили в Державній екологічній інспекції в Закарпатській області.

ЗІА "Простір"
08 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

12:54
У Хусті від розпаленої печі зайнялося горище будинку
14:08
У Верхньому Водяному на Рахівщині згорів будинок, на пожежі виявили тіло 83-річного господаря
12:30
У Широкому Виноградівської громади через пожежу в лазні загорівся будинок
18:10
19-річний волинянин, що заблукав на полонині Боржава, запанікувавши, зателефонував... священнику
11:11
У Залужжі Мукачівської громади гасили пожежу в цеху для копчення риби
17:09
У Гукливому на Мукачівщині в пожежі загинув 82-річний господар будинку
13:43
На пожежі в Баркасові на Берегівщині загинув 60-річний чоловік з інвалідністю
23:24
У Лозі Іршавської громади загорівся дах будинку
21:34
/ 1
В Ужгороді горів будинок в "щільній забудові" на Радванці
14:12
/ 1
Посеред Тиси врятували змитих течією закарпатців і волинянина, які планували потрапити до ЄС
12:04
На Рахівщині врятували 20-річного переохолодженого туриста, який 3 дні без їжі блукав засніженими горами
11:54
У Ясіні на Рахівщині чоловік загинув у пожежі власного будинку
11:23
На Рахівщині чоловік згорів у власному авто, залишившись ночувати в ньому на бездоріжжі
17:57
/ 2
На ділянці Сянки – Мукачево, де через падіння каміння з гори зійшла з колії електричка, відновлено рух
11:08
На дільниці Сянки – Мукачево електричка зійшла з рейок через падіння каміння з гори
16:10
У Поляні на Мукачівщині вщент вигоріла мансарда приватного будинку
15:56
/ 5
У зіткненні Audi A6 та автобуса Mercedes-Benz у Березові на Хустщині загинула 22-річна водійка, одна пасажирка автобуса травмувалась
21:18
У Тур'я Пасіці загорівся дах будинку
17:53
В Абранці через пожежу в коптильні під загрозою опинився дерев'яний будинок поруч
11:23
Уночі четверга у Тарасівці на Тячівщині, Малому Березному, у Абранці на Мукачівщині згоріли надвірні споруди, а у Концові на Ужгородщині – вагончик
17:50
/ 2
У Перечині рятували двох чоловіків, що втратили свідомість всередині цистерни
14:50
/ 7
У Тисі на румунському боці виявили тіло ще одного потопельника
13:44
/ 4
Біля Кольчина на Мукачівщині в зіткненні з вантажівкою на зустрічній смузі загинула 34-річна водійка з Мукачева
11:46
У Мукачеві в пожежі квартири на першому поверсі багатоповерхівки врятували жінку
11:19
У Тячеві Škoda Octavia в'їхала у вантажівку ЗІЛ, водія деблокували з понівеченого кузова
» Всі новини