Усе більше українців намагаються допомогти потерпілим від повені адресно

«Понад 30 000 родинам уже виплатили кошти на відшкодування збитків, завданих стихією», – заявила прем'єрка Юлія Тимошенко. Вона звітувала громадянам про те, куди й скільки йде грошей, виділених із бюджету. Але ні пари з вуст щодо розподілу коштів, що їх як пожертви відправляли на урядові рахунки прості українці.

Усе більше українців намагаються допомогти потерпілим від повені адресно

Звіту про надходження пожертв ми не знайшли ані на сайті Кабміну, ані в прес-службі. Відомо, що станом на 1 серпня через SMS українці переказали 2 млн 100 тис. грн. Далі ж уряд інформував громадськість тільки про те, працівники яких держустанов переказали свій денний чи місячний заробіток. Суми при цьому не називалися Тільки в одному випадку ми знайшли суму – 5 млн грн перерахувала Черкаська ОДА Рожнятівському району Івано-Франківської області. Ми кинулися шукати інформацію на місцях, адже в більшості рахунків отримувачами коштів значилися конкретні облдержадміністрації. Виявилося, що й там не знають, скільки пожертв до них надійшло. Ці рахунки відкривав уряд, і саме там треба шукати цифри, пояснювали нам у прес-службах ОДА.
 Водночас, приватні благодійні фонди активно звітують не лише про витрачені кошти, але й про те, звідки ці кошти походять і кому дістаються. Майже всі фонди насамперед кинулися допомагати Верховинському району Івано-Франківської області, де люди в прямому сенсі відрізані стихією від цивілізації. Так, Фонд співачки Руслани та братів Кличків відправив туди гелікоптери з гуманітарною допомогою. А Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» окрім води, продуктів і одягу, спрямував туди ще й будівельну техніку, яка буде допомагати у відновленні інфраструктури району. Загалом, Фонд Ахметова вже витратив понад 500 тис. грн, а в майбутньому планує виплатити ще по 50 тис. сім'ям загиблих та розробити стратегію допомоги іншим потерпілим регіонам. Фонд Руслани та Кличків скооперувався з Фондом Віктора Пінчука. Вони планують витратити теж не менше півмільйона. Прикметно, що лише Фонд дружини президента «Україна-3000» скерував свою допомогу не адресно, а на вищезгадані урядові рахунки – по 10 тис. грн Івано-Франківській, Чернівецькій та Львівській ОДА. Безпосередньо ж мешканцям постраждалих регіонів Фонд висловив свої співчуття. Показово, що всі фонди використовували кошти, закладені у власні бюджети ще до стихії. Навіть Фонд Руслани та Кличків, які оприлюднили свій рахунок для громадських пожертв, наразі до переказаних на нього коштів ще не звертався. «Там лише декілька тисяч», – пояснили нам у прес-службі Фонду.
 З усього перерахованого можна зробити такі висновки. По-перше, вітчизняний бізнес порівняно, приміром, із 2000 роком, коли від стихії постраждало Закарпаття, став більше соціально відповідальний. По-друге, він не довіряє свої кошти урядовим структурам і прагне їх витратити самотужки. І, по-третє, українці не довіряють ані владі, ані фондам, намагаючись теж допомогти адресно, як-то сім'я Нагорних із Києва сім'ї Будяних із Чернівецької області. В останніх під час повені народилося немовлят.

"Український тиждень"
08 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 1
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 5
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини