На Закарпатті відбулася активна фаза українсько-словацько-угорсько-румунського командно-штабного навчання “Світла лавина – 2006”

Сьогодні, 21 вересня, неподалік міста Виноградів, що на Закарпатті, на полігоні 128-ї окремої механізованої бригади під керівництвом її командира Віктора Ганущака відбулася активна фаза навчання “Світла лавина – 2006”.

На Закарпатті відбулася активна фаза українсько-словацько-угорсько-румунського командно-штабного навчання “Світла лавина – 2006”В ході активної фази навчання військовослужбовці армій чотирьох країн – України, Угорщини, Румунії і Словаччини – відпрацьовували спільні дії під час ліквідації наслідків умовного стихійного лиха.

За перебігом навчання спостерігало керівництво генеральних штабів збройних сил країн-учасниць міжнародного навчання - заступник начальника Генерального штабу Армії Румунії генерал-лейтенант Флоріан Пінта, заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Словацької Республіки генерал-майор Петер Гайдоc, начальник Департаменту бойової підготовки Міністерства оборони Угорщини генерал-майор Іштван Жухаш.

Україну на командно-штабному навчанні представляє заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Юрій Шаповал.

- Нинішній командно-штабний захід – свідчення процесу поглиблення військового співробітництва між країнами-учасницями навчання “Світла лавина – 2006”, - зазначив генерал-лейтенант Юрій Шаповал. – Подібні навчання дають можливість визначити порядок застосування підрозділів чотирьох країн під час ліквідації наслідків можливого стихійного лиха в Карпатському регіоні.

Командно-штабне навчання “Світла лавина” триватиме до 26 вересня.

Довідка. Створення багатонаціонального підрозділу “Тиса” було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року з метою оперативного реагування військових сусідніх держав на загрози повеней, а також кваліфіковану, високопрофесійну боротьбу із наслідками стихійних лих, що постійно загрожують країнам Карпатського регіону.

15 листопада 2002 року в Будапешті відбулася урочиста церемонія підписання начальниками Генеральних штабів Угорської армії, Армії Румунії, Збройних Сил Словацької Республіки та Збройних Сил України Технічної угоди між військовими відомствами цих країн щодо імплементації міжурядової Угоди про створення багатонаціонального інженерного батальйону “Тиса”.

У жовтні 2003 року в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій “Світла лавина-2003” з військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону “Тиса”. У 2004 році навчання “Світла лавина” відбулося в Румунії, у 2005 році – в Словаччині. Цього року командно-штабне навчання “Світла лавина” проходить в Україні.
21 вересня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини