У тексті заяви йдеться: «…Як колишній губернатор, я можу назвати ще один пункт (крім порятунку людей та мінімізації наслідків стихії. – ЗІК.) - вжити вичерпних заходів для того, щоб трагедія не повторилася. Область, яка постраждала найменше – Закарпатська – знаходиться у надзвичайно складних умовах. Гірський ландшафт значно посилює руйнівну дію паводків, які відбуваються там 3-8 разів на рік. І в цих умовах, збитки, понесені Закарпатською областю, у 35 разів менші, ніж Івано-Франківською.
Це стало результатом реалізації у 1999-2001 рр. низки протипаводкових заходів. Незважаючи на те, що рівень фінансування "Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2002 -2006 роки та прогноз до 2015 року" у подальші роки становив лише 40,7%, це дозволило утримувати захисні споруди у відносно задовільному стані і таким чином - уникнути значних збитків».
Далі Балога звинувачує уряд: «Ініціативи з місць ігноруються – так, саме неспроможність Кабінету Міністрів протягом року розглянути Регіональну програму протипаводкових заходів щодо захисту населених пунктів та територій гірських районів Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей на 2008-2012 роки призвела до різкого звернення президії Львівської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Львівської обласної державної адміністрації. Цей документ пройшов усі необхідні погодження на рівні органів місцевого самоврядування, але з грудня 2007 року «застряг» в урядових кабінетах».