Ужгород і Чернігів: досить схожі і дуже різні

Чи справді ці українські міста є побратимами, переконалася на власному досвіді. Нещодавно мені вперше довелося побувати у Чернігові в рамках журналістського прес-туру. І, що цікаво, помітила багато спільного між Ужгородом та Черніговом.

Зі столиці до стародавньго міста трохи більше 130 км. Задивлятися було на що: рівні золоті поля пшениці, де-не-де виблискувала на сонці сліпучим мереживом чиста ставкова вода; обабіч дороги височіли, розкинувши зелень гілок, високі дерева, немов охоронці... А головне, не доводилося раз у раз підстрибувати на сидінні авто. І тут згадувалися "чудові" закарпатські дороги.
Ми просто поринули в атмосферу історичної архітектури та мальовничих краєвидів Чернігова.
Хочеться відразу відзначити й гостинність самих чернігівців, яку журналісти-закарпатці відчули з перших хвилин перебування в місті.
Не дивно, що Чернігів приваблює стількох туристів. Адже в древньому місті над Десною безліч пам’яток архітектури часів Київської Русі, які також входять до ансамблів Чернігівського Дітинця, Троїцько-Іллінського та Єлецького монастирів.
Самі чернігівці, які бували на Закарпатті, стверджують, що наші дві області багато в чому схожі між собою і водночас дуже різняться. "Закарпаття також багате на історично-культурні пам’ятки: замки, музеї, монастирі, церкви тощо, — каже мешканець Чернігова Дмитро Миколайович. — Та мене найбільше вразила рекреаційна база вашого краю. Озера в Солотвині, відпочинок на Тересві, в Тячівському районі, Мукачеві...".
Кажуть, що в Чернігові можна без проблем видати книгу, адже влада опікується виданням книг місцевих авторів. Це показало значну відмінність щодо можливостей видавати книги письменниками Закарпаття та Чернігівщини. У нас, щоб видати свою збірку, потрібно шукати спонсора, який би матеріально допоміг. При цьому — всі книги твої. В Чернігові ж подаються спочатку рецензії на книгу в редакційно-видавничу раду. При цьому лише 20 % виданого тиражу належать авторові, решта — раді. Тут видаються книги українською, російською та білоруською мовами.
Цікавою була прес-конференція нового об’єднання чернігівців "Громадська думка". Робота її базується на проведенні соціологічних опитувань серед населення на політичну, економічну, соціальну тематику. Результати доводяться до місцевої влади, яка й вирішує проблеми громадян. Незвичайний підхід до керівництва, та чи ефективний?!
Справжню природу Закарпаття можна було побачити у Брознянському районі серед полів соняшнику та кукурудзи. Про розвиток рослинництва на Чернігівщині журналістам розповів Іван Іваній, директор підприємства "Агроінвест". Зробили висновок, що Закарпаття і в "цьому дусі" братається з Чернігівщиною.
Багато спільного. Та є й відмінності. Найперше, що кинулося в очі приїжджим журналістам — чистота міста. На Закарпатті населення хоч і менше, та бруду тут значно більше.
"Можна вибрать друга і по духу брата" — співається в пісні. Можливо, це якраз про Ужгород і Чернігів. Отож будемо дружити містами.

Ольга Білей, РІО
04 серпня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 4
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини