Цьогорічний паводок став четвертим за величиною в історії Закарпаття. Він був масштабним, але завдяки комплексу протипаводкових заходів, здійснених за ці роки, їх вдалось мінімізувати. Новозбудовані гідротехнічні споруди на річках області забезпечили надійний захист населених пунктів. За словами фахівців-меліораторів, значні збитки спричинені насамперед внаслідок витоку води на тих ділянках, де дамби недобудовані, або взагалі відсутні.
Їх думку підтримав голова облдержадміністрації Олег Гаваші:
- Я об'їхав найбільш постраждалі населені пункти Хустського, Тячівського та Рахівського районів. І всюди люди, стоячи у власних оселях по коліна у намулі, говорили одне: "Навіщо нам ця компенсація на нові меблі та ремонти? Прийде новий паводок і знову все це знищить. Робіть нові дамби і захищайте нас!" І це дійсно так, бо цьогорічний паводок показав, що якщо не діяти на упередження, то наслідки стихії можуть бути в десятки разів трагічнішими.
Олег Гаваші нагадав про паводок 1998-го року, коли збитки склали 810 мільйонів. Після цього була розроблена протипаводкова програма, проте, за період з початку реалізації програми її було профінансовано лише на 60%. Повною мірою на будівництво протипаводкових споруд Закарпаття отримало кошти лише у 2006 році.
- Якби ті 170 мільйонів, які зараз потрібні на ліквідацію наслідків стихії, були вчасно вкладені у будівництво протипаводкових споруд, то, можливо, сьогоднішні збитки були б у десять-двадцять разів менші, - наголосив Олег Гаваші. - Саме тому, звертаючись до Кабінету Міністрів та Верховної Ради, ми повинні просити гроші не тільки на ліквідацію наслідків, а передусім на виконання державної "Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса", -зазначив він.
Пропозицію голови облдержадміністрації одностайно підтримали депутати обласної ради.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, загальний обсяг збитків на Закарпатті сягає близько 170 мільйонів гривень. В області зруйновано та пошкоджено 107 мостів, близько 15 км автомобільних доріг, 3,5 км берегоукріплень та стільки ж водозахисних дамб. У воді опинились 2433 дворогосподарства, 1307 будинків та 3655 гектарів сільгоспугідь. Майже півтисячі людей було евакуйовано з підтоплених помешкань в Руському Полі, Ясінях та Лазещині.