Парламент затвердив указ Президента про зону надзвичайної екологічної ситуації на Закарпатті

Верховна Рада оголосила окремі території 6 областей України зонами надзвичайної екологічної ситуації. “За” ухвалення відповідного рішення проголосували 439 народних депутатів із 441 зареєстрованого у сесійній залі.

Зокрема, своїм рішенням парламент затвердив Указ Президента України "Про оголошення окремих територій Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей зонами надзвичайної екологічної ситуації".
Згідно з Указом, окремі місцевості оголошуються на строк 90 днів зонами надзвичайної екологічної ситуації. При цьому Кабміну доручено забезпечити виділення додаткових фінансових та інших матеріальних ресурсів, достатніх для нормалізації екологічного стану та відшкодування завданих стихійним лихом збитків та вирішити в установленому порядку питання розміщення відповідного додаткового державного замовлення на поставку необхідної продукції. Уряд також має встановити жорсткий контроль за цільовим використанням фінансових та матеріальних ресурсів, які виділяються для виконання робіт щодо нормалізації ситуації в зонах надзвичайної екологічної ситуації.
Крім того, разом з обласними державними адміністраціями 6 областей Кабмін має забезпечити у найстисліші строки ліквідацію наслідків стихійного лиха, в тому числі проведення аварійно-рятувальних, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, відновлення транспортної мережі, мостів, ліній зв`язку, систем енерго-, газо- та водопостачання, інших систем житлово-комунального господарства, інженерних споруд і комунікацій, сільськогосподарських угідь та організувати проведення у повному обсязі та у визначені строки протипаводкових робіт. На уряд також покладено обов’язок забезпечити населення продуктами харчування, питною водою, предметами першої необхідності, медичною допомогою та медикаментами, організувати розселення громадян, житло яких постраждало від стихійного лиха, до приведення житла у придатний для проживання стан.
Указом також передбачено запропонувати органам місцевого самоврядування Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей виділити додаткові фінансові та інші матеріальні ресурси для подолання наслідків стихійного лиха і передбачити під час затвердження місцевих бюджетів на 2009 рік кошти, необхідні для фінансування протипаводкових та протизсувних заходів, відселення громадян з небезпечних територій, виконання інших заходів на територіях, що постраждали від стихійного лиха. При цьому Міністерство внутрішніх справ України разом із відповідними місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування мають забезпечити посилену охорону громадського порядку, суворе додержання законодавства щодо захисту особистих та майнових прав громадян, охорони їх життя і здоров`я, а також охорону та збереження майна підприємств, установ та організацій у зонах надзвичайної екологічної ситуації.

УНІАН
31 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

10:51
Озброєний чоловік відкрив стрілянину в Мукачеві Фото новина
14:00
/ 1
У Порошкові медики «швидкої» прийняли пологи просто в будинку Фото новина
12:44
Пожежа на дачі в Ужгороді забрала життя чоловіка Фото новина
14:51
На Тячівщині пожежа знищила покрівлю, сіно та трактор на площі близько 140 кв. м Фото новина
14:57
В Ужгороді під час руху загорівся Mercedes-Benz GLS Фото новина
13:36
/ 1
На Рахівщині медики прийняли пологи в кареті швидкої допомоги Фото новина
15:40
У Сіднеї під час теракту на святкуванні Хануки загинув ужгородець Тібор Віцен Фото новина
14:37
Стало відомо ім’я 15-річної дівчини, яка загинула вчора у ДТП на Хустщині Фото новина
13:31
У Великій Доброні вночі горів житловий будинок Фото новина
12:26
/ 24
Закарпатська волонтерка Власта Рейпеші заявила про погрози та переслідування з боку керівництва обласного ТЦК
11:20
В селі Загаття під час пожежі травмувався підліток
10:15
На Хустщині легковик із підлітками врізався у вантажівку Фото новина
10:01
У Порошкові рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку
18:02
У селі Бедевля на Тячівщині в ДТП загинув 68-річний чоловік Фото новина
10:19
18-річного хлопця затиснуло між колесами навантажувача в Ужгороді Фото новина
12:20
У Берегові спалахнув ресторан
09:00
/ 3
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території Свято-Покровського монастиря Фото новина
14:49
Бригада екстреної медичної допомоги врятувала ужгородку із зупинкою серця
11:32
/ 1
На Закарпатті медики встигли на пологи попри темряву та розмиту дорогу
17:58
/ 1
BMW зайнявся просто на парковці в Мукачеві Фото новина
13:22
На Мукачівщині під час пожежі врятували подружжя літнього віку Фото новина
15:40
/ 1
В Ужгороді горіла сауна спортивно-розважального комплексу Maximus Фото новина
13:34
На Закарпатті зафіксували нічний землетрус Фото новина
12:07
У Сільці під колесами легковика загинув 75-річний велосипедист Фото новина
10:53
На Закарпатті дитина отримала важку травму повіки під час гри із сокирою Фото новина
» Всі новини