Міжнародний батальйон складається з 37 військовослужбовців, серед яких 12 українців, 9 угорців, 8 словаків і 8 румунів.
Як повідомив начальник штабу батальйону «Тиса» майор Володимир Вовчина, перші теоретичні навчання відбулися вчора. Другий же етап навчань, що почнеться 21 вересня, – це практична частина. До неї долучиться й МНС. Українська сторона демонструватиме українську техніку та її застосування. Зокрема, розроблятимуться спільні дії у протипаводкових ситуаціях. Навчання проходитиме під загальним керівництвом командира 128 окремої механізованої бригади полковника Віктора Ганущака, і закінчиться 22 вересня.
Основна мета тренувань, як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, - відпрацювання спільних дій під час ліквідації наслідків умовного стихійного лиха. Під час занять його учасники ще раз проаналізують причини паводкової ситуації минулих років та відпрацюють порядок практичних дій під час ліквідації наслідків стихійного лиха.
Довідка.
Створення багатонаціонального підрозділу «Тиса» було ініційовано українською стороною у грудні 1998 року.
У 2002 році у м. Виноградові (Закарпатська область) проходило перше спільне штабне дослідницьке навчання «Тиса – 2002».
У 2003 році в районі верхів’я річки Тиса, на території Угорської Республіки, вперше було проведено командно-штабне навчання з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій «Світла лавина – 2003» з військовослужбовцями спільного українсько-румунсько-словацько-угорського батальйону «Тиса».
У 2004 році навчання «Світла лавина» відбулися в Румунії, у 2005 році – у Словаччині.
ЗІК
19 вересня 2006р.
Теги: