Що треба журналістові, щоб отримати шенгенську візу?

У Міністерстві закордонних справ спростовують інформацію щодо ускладнення цим відомством умов оформлення віз для в`їзду до держав-членів ЄС громадянам України, які є журналістами.

Що треба журналістові, щоб отримати шенгенську візу?

Про це йдеться у переданому УНІАН коментарі речника МЗС України Василя КИРИЛИЧА щодо оформлення віз громадянам України, які здійснюють журналістську діяльність.

В.КИРИЛИЧ наголосив, що відповідно до ст.ст. 4-6 Угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення оформлення віз, журналісти є категорією громадян України, які мають право на безоплатне одержання багаторазових віз строком дії до п`яти років для в`їзду до країн-членів ЄС. Для цього журналістові необхідно засвідчити свій професійний статус, подавши до консульської установи дипломатичного представництва відповідної держави-члена ЄС підтвердження мети своєї поїздки. Зокрема, має бути поданий документ, виданий професійною організацією, який засвідчує, що відповідна особа є кваліфікованим журналістом, і документ, виданий працедавцем журналіста, який підтверджує, що метою подорожі є саме виконання його професійних обов’язків.

У міністерстві зазначають, що перелік професійних організацій, які оформляють документи, які підтверджують статус журналіста, був наданий МЗС Державним комітетом України з питань телебачення і радіомовлення та затверджений під час першого засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди про спрощення оформлення віз.

На сьогодні Методичними рекомендаціями з імплементації Угоди таке право надане Національній спілці журналістів України, Незалежній медіа-профспілці України, Київській незалежній медіа-профспілці, Академії української преси та Інституту розвитку регіональної преси.

Водночас, зазначив В.КИРИЛИЧ, Національна спілка журналістів України оформляє згадані листи-підтвердження не лише членам спілки, але й журналістам, які працюють в інших професійних виданнях, за умови надання ними відповідного підтвердження.

За його словами, міністерством ведеться постійна робота з моніторингу належної імплементації Угоди, порушення її положень дипломатичними установами країн-членів ЄС фіксуються і виносяться на розгляд Спільного комітету під час його засідання, а також розглядаються на двосторонньому рівні з відповідною державою-членом ЄС.

Речник МЗС зауважив, що якщо заявник вважає, що дії посольства держави-члена ЄС в Україні порушують відповідні положення Угоди про спрощення оформлення віз, він може звернутися до МЗС з письмовою заявою, виклавши справу по суті, а також додавши необхідні копії документів, що засвідчують порушення.

17 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:17
Через байдужість матері на Закарпатті померла дитина
10:24
У Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Максимом-Олегом Порохнавцем Фото новина
09:01
Патрульні Мукачевого викрили водія під наркотиками та без прав Фото новина
18:15
/ 1
Прикордонники врятували від переохолодження ухилянта, який тікав до Румунії Фото новина
17:19
/ 3
На Закарпатті офіцер вимагав $10 тис. за переведення солдата в тил Фото новина
15:50
На Берегівщині рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку Фото новина
14:39
Ветерани Закарпаття відвідали історичні пам’ятки в межах реабілітаційної програми Фото новина
13:18
Американський турист і мешканка Кременчука заблукали під час спуску з Говерли Фото новина
12:33
На Закарпатті засудили диверсанта, який підпалював об’єкти інфраструктури Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні оперативно супроводили автомобіль із вагітною жінкою до лікарні Фото новина
09:49
У Королеві на Берегівщині попрощаються із полеглим на війні з рф воїном Ярославом Гелетеєм Фото новина
08:52
У Мукачеві стартує Відкритий чемпіонат міста з шахів
18:07
На Свалявщині судитимуть дніпрянина, який збував метамфетамін Фото новина
16:48
У Мукачеві попрощалися з полеглим воїном Олегом Полешкіним Фото новина
15:51
На Мукачівщині стався вибух газу — постраждав літній чоловік
14:22
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні з рф Героєм — Миколою Гусаром Фото новина
13:30
/ 1
На Хустщині батько смертельно поранив сина під час конфлікту Фото новина
12:23
У Мукачеві згоріла двокімнатна квартира Фото новина
09:56
У Мукачеві триває мистецький пленер за участі 10 закарпатських художників Фото новина
09:04
Будівельники в Ужгороді натрапили на снаряд Другої світової війни Фото новина
22:07
/ 7
Верховна Рада планує розглянути скандальну правку щодо вітряків у горах
18:49
Мандрівка до Скакала: ще один день відкриттів серед лісів і водоспадів Карпат Фото новина
18:06
У Мукачеві судитимуть двох юнаків, які відібрали у переселенки всі її заощадження Фото новина
16:53
У Мукачеві попрощаються з Героєм Олегом Полешкіним Фото новина
15:58
Закарпатські прикордонники затримали «рибалку», який намагався незаконно перейти кордон Фото новина
» Всі новини