Проведення цієї конференції стало можливим завдяки особистій ініціативі Свалявського міського голови Івана Ревтія, який запросив із Угорщини представників органів держуправління, а також ділових кіл, чий бізнес пов’язаний із вивезенням, утилізацією та переробкою ТПВ (твердих побутових відходів).
Угорці детально розповіли присутнім на конференції міським і сільським головам із населених пунктів Закарпаття, представникам місцевих органів виконавчої влади про збір та переробку ТПВ в їхній країні, зокрема, наголосили, що поштовхом до ефективного селективного (роздільного) методу збирання твердих побутових відходів став вступ Угорщини до ЄС, коли зросли вимоги до екологічної та санітарно-епідеміологічної ситуації в населених пунктах. До того ж Європейський Союз виділив кошти на модернізацію системи збору ТПВ в Угорщині.
За словами представників тамтешніх організацій, що відповідають за поводження з відходами, - пані Естер Шароші (голова Угорського об’єднання з утилізації твердих відходів), пані Ангели Браун, пана Шандора Габорні, - усі мешканці як у багатоповерховій забудові, так і у приватному секторі в обов’язковому порядку мають оплачувати вивіз сміття. Тверді побутові відходи угорці повинні розсортувати перед тим, як винести в контейнери для сміття: окремо ПЕТ-пляшки, окремо папір, окремо харчові відходи тощо. Забирають сміття теж „селективно”: в один день – макулатуру, наступного дня – пластикову тару і т.п. Чимала частка відходів шляхом переробки отримує друге життя. Крім цього, угорці із впровадженням роздільного збору твердих побутових відходів домоглися зменшення використання природних ресурсів за рахунок повернення в цикл виробництва вторинних матеріалів, а також продовження терміну дії існуючих полігонів ТПВ.
Окрім інформації, що стосувалася поводження з твердими побутовими відходами, учасники конференції зі сторони України отримали важливу інформацію від консула Угорщини в Ужгороді пана Ференца Абрагама, від представників угорських підприємств та фінансових установ. З ґрунтовною доповіддю на тему „Угорсько-українське співробітництво та економічні зв’язки із Закарпаттям” виступив виконувач обов’язків начальника управління Міністерства економіки та транспорту Угорщини Габор Герні.
Пан Габор Герні наголосив у своєму виступі: завдання, які ставить перед собою на подібних конференціях угорська сторона (такий же захід угорці запланували провести в Тячеві), є невідкладними. Не тільки тому, що недосконале поводження з відходами в Закарпатті обмежує розвиток сільського туризму тут, а головно – через потрапляння після сильних дощів сміття в Тису з водами річок, що в неї впадають. Таким чином непотріб з річковими водами долає кордон і опиняється на території Угорщини. Тож зрозуміло, що представники угорських організацій теж неабияк зацікавлені в тому, аби в Закарпатті якнайшвидше удосконалили систему збору й утилізації твердих побутових відходів, і готові ділитися з нами і досвідом, а в майбутньому - й інвестиціями.