У закарпатців є ускладнення з отриманням словацького дозволу малого прикордонного руху

Словацька республіка ставить жорсткіші умови, ніж Угорщина для отримання дозволу малого прикордонного руху. Деякі закарпатці ж скаржаться, що отримати такий дозвіл буде не легше, ніж Шенгенську візу.

У закарпатців є ускладнення з отриманням словацького дозволу малого прикордонного руху

Василь Дубчек живе в Ужгороді, всього за два кілометри від словацько-українського кордону. До розширення меж Шенгену на Словаччину, він часто їздив до цієї країни на відпочинок: взимку катався на лижах, літні відпустки проводив з сім’єю на відомому озері Ширава. Жорсткі умови отримання шенгенських віз викликали у Василя свого часу невдоволення, а зараз, коли чоловік почув про умови отримання дозволів малого прикоронного руху, ще більше обурився: «Знаєте, колись, за Радянських часів, говорили, що між Європою і Союзом залізна завіса. Мені здається, що зараз завіса ще більш жорсткіша, і з кожним днем Європа все більше відгороджується від нас, українців…»
Закарпатці вже звикли, що для того, аби отримали дозвіл на малий прикордонний рух до Угорщини, необхідно оформити всього одну заяву і докласти копії документів. Однак зі Словаччиною все буде набагато складніше. Закарпатець повинен надати у Консульство запрошення від словацької сторони, як і при оформленні Шенгенської візи. Вимагатиметься і документальне підтвердження родинних зв’язків між закарпатцями та тими, хто їх запрошує.
Нові умови почнуть діяти від дня ратифікації угоди про малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною
Вимоги є і до терміну дійсності закордонних паспортів українців, каже другий секретар Генконсульства Словацької республіки в Ужгороді Ернестіна Федерічова: «До документів, на відміну від угорських правил потрібно докласти дві фотокартки, оригінал закордонного паспорту, термін дії якого має бути більше 15 місяців з моменту прийняття заяви на видачу дозволу на малий прикордонний рух»
За словами словацьких консулів, плата за отримання дозволу становить, як і для угорського, 20 євро. Діти до 15 років від сплати звільняються, в «угорському» варіанті - до 18 років. Не платитимуть за отримання дозволу мешканці віком старші 60-ти років, Угорщина дозволяє безоплатно отримувати документи всім закарпатцям, які офіційно є на пенсії. Видаватиме ж документи не консульство, а словацька поліція, і які вона ще може висунути додаткові умови — невідомо.
Всі ці умови почнуть діяти від дня ратифікації угоди про малий прикордонний рух між Україною та Словаччиною. За словами працівників українського та словацького консульств, ймовірно, це станеться після 1 вересня.

Надія Петрів, "Радіо Свобода"
15 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 2
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
/ 1
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 11
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини