Всю українську паралель зі Сходу до Заходу проїхав на велосипеді запорізький мандрівник Володимир Супруненко. Стартував 17 червня від українсько-російського кордону на Луганщині і доїхав до закарпатського прикордонного міста Чоп. За 24 дні подолав майже дві тисячі кілометрів. Гірський велосипед не підвів – колеса жодного разу не підкачував, шини не проколював. Мав лише найнеобхідніше: змінний одяг, посуд і шматок брезенту. Їв раз на день, варив на вогні кашу та чай із зірваних лікарських трав. Часто спав на землі під кущами, деколи пускали до хати добрі люди.
Володимир Супруненко, мандрівник: "Іноді питають: "А де ви ночуєте?". А я кажу: "У вас". Рідко хто відмовляється. Справа у тому, що мені багато не потрібно - був би якийсь дах над головою. Це достатньо. Зараз тепла пора".
Це вже 20-та спортивно-наукова експедиція Володимира Супруненка. Нинішню назвав "Українська широта". На сході мандрівнику дошкуляла спека, на заході – зливи. Щодня долав 80 кілометрів, відвідував музеї та спілкуватися з мешканцями, збирав фольклор і порівнював традиції та культуру. Все побачене фотографував і записував.
Володимир Супруненко, мандрівник: "Я кожного дня скурпульозно записував що бачив, з ким розмовляв, якісь деталі, якісь діалектні особливості мови, якісь кулінарні рецепти. Дуже цікаві рецепти зібрав. Скажімо, у вас, у Карпатах, грибна рецептура дуже цікава, на Сході – борщова рецептура".
Останні кілометри мандрівника супроводжували закарпатські велосипедисти, які планують вирушити в аналогічну подорож, але із Заходу на Схід.
Едуард Татуревич, велосипедист: "Велосипед – это только положительные эмоции. И это показывает то, что если человек хочет, хватит только велосипеда, чтобы проехать через всю страну. Не надо там какие-то большие затраты".
Пережиті емоції та зібрані матеріали надихнули Володимира Супруненка на написання книги про Україну. Як тільки її надрукують, знову вирушить у веломандрівку країною.