За розтрату майже 3,5 млн.грн. державних коштів службовці ВАТ "З" відповідатимуть по Закону

25 червня 2008 р. слідчим відділом податкової міліції ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 КК України за фактом вчинення службовими особами відкритого акціонерного товариства "З" розтрати державних коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем.

Згідно з договором купівлі-продажу від 20.06.2006 р. ВАТ "З" у ІІ півріччі 2006 р. придбало у ТОВ "У" (м.Донецьк) обладнання для автозаправної газонаповнювальної компресорної станції (АГНКС) на суму 49 млн. 636 тис. 363,59 грн. (у т.ч. ПДВ – 8 млн. 272 тис. 727,32 грн.). Однією з умов договору є нарахування та сплата відсотків за користування товарним кредитом із розрахунку 2% за кожен день.
31.08.2006 р. ВАТ "З" здійснено повну оплату за обладнання за вказаним договором на користь ТОВ "У". Крім цього, ВАТ "З" сплачено ТОВ "У" відсотки за користування товарним кредитом в сумі 54 млн. 600 тис. грн. (у т.ч. ПДВ – 9 млн. 100 тис. грн.).
Згідно з листом управління податкової міліції ДПА у Донецькій області у травні 2007 р. прокуратурою Донецької області порушено кримінальну справу за фактом створення 17 фіктивних підприємств, у т.ч. й ТОВ "У", за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.205, ч.2 ст.209 КК України. Також надано пояснення громадянина А., який з 2005 р. по червень 2007 р. працював охоронцем цього товариства. Йому було запропоновано за додаткову винагороду стати директором ТОВ "У". Участі в роботі товариства він не брав, печатки та бухгалтерських документів не мав, договорів з ВАТ "З" та документів на обладнання АГНКС не підписував.
Згідно з уточненим планом розміщення акцій ВАТ "З", затвердженим наказами Фонду державного майна України, державна частка становить 6,34 %.
Таким чином, протягом 2006 р. службові особи ВАТ "З" уклали з ТОВ "У" заздалегідь неприбуткову угоду, що мало наслідком розтрату державних коштів в особливо великих розмірах на суму 3 млн. 461 тис. 640 грн., в результаті чого вчинили злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата державних коштів в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем).

Слідчий відділ УПМ ДПА в Закарпатській області
10 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

11:26
/ 4
Мобілізація Белецького: Офіс омбудсмана вимагає розслідування від поліції та ВСП
02:32
/ 14
Національна асоціація адвокатів вимагає від Генпрокурора внести до ЄРДР інформацію по незаконному затриманню, мобілізації та побиттю адвоката експоліцейського Белецького Цебрика
00:54
/ 25
В Ужгороді невідомі в масках викрали і "закинули" в ТЦК експоліцейського Белецького Фото новина
17:59
На Міжгірщині 59-річний чоловік отримав 7 років за вбивство сина Фото новина
13:14
На Хустщині засудили чоловіка до 12 років за умисне вбивство односельця Фото новина
21:52
/ 19
САП зареєструвала кримінальне провадження щодо керівника Закарпатської прокуратури Пацкана Відео новина
11:02
На Закарпатті підозрюваного у крадіжці понад 33 тис. доларів взято під варту
09:52
/ 2
На Закарпатті експравоохоронець отримав 7 років за наркоторгівлю Фото новина
03:29
/ 7
В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
12:01
/ 2
Апеляційний суд знову розглядає справу про гучне зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті
21:12
/ 11
НАЗК виявило у декларації ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика порушення на 15 млн грн
18:26
Поліція розслідує умисне вбивство жінки на Рахівщині
16:00
/ 1
Смерть мобілізованого етнічного угорця на Закарпатті розслідує ДБР
17:39
/ 1
Міжгірець уник покарання за жорстоке поводження з сусідським собакою
16:40
/ 13
Ексначальник Закарпатської ДАБІ Лалакулич відбувся "умовним" роком за вимагання понад пів мільйона гривень
10:37
На Закарпатті викрили шахрайський кол-центр, який обкрадав іноземців Фото новина
23:32
/ 3
Судді Бисага, Фазикош, Феєр: апеляційний суд розгляне, чи скасувати "ГЕСівській" арешт в Калинах
15:42
/ 4
Суд встановив заставу 10 млн для голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
16:56
/ 1
На Хустщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
15:56
/ 3
На Закарпатті посадовця ДСНС підозрюють у махінаціях на мільйон гривень Фото новина
09:28
/ 1
Керівник Свидовецького лісництва "допустив" вирубування дерев в заповіднику на 4,5 млн Фото новина
07:51
До справи про крадіжку 5,5 млн грн на будівництві шкільного спорткомплексу в Поляні на Мукачівщині додано 5 нових епізодів Фото новина
23:22
/ 3
Ужгородський чиновник "закупив" фіктивного коагулянту на понад 700 тис. грн Фото новина
20:24
Посадовець терпідрозділу Держземагентства "недбало" допоміг вкрасти земель нацпарку "Синевир" на 45 млн грн
19:36
/ 4
На ремонті вулиці в приужгородському Минаї підрядник вкрав 1,6 млн грн Фото новина
» Всі новини