Міністри освіти України і Угорщини обговорять питання угорських шкіл на Закарпатті

Найближчим часом відбудуться переговори на рівні міністрів освіти України та Угорщини щодо оптимізації навчального процесу угорської національної меншини в Україні.

Віктор Ющенко і Ласло Шойом
Віктор Ющенко і Ласло Шойом

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив Президент України Віктор Ющенко сьогодні у Києві на спільній прес-конференції з Президентом Угорської Республіки Ласло Шойомом.

Зокрема, В.Ющенко повідомив, що наступного тижня до Рахова запрошено представницьку угорську делегацію на чолі з міністром освіти і культури Угорщини для проведення консультацій щодо навчального процесу в угорських школах Закарпаття.

В.Ющенко зауважив, що міністри мають попрацювати протягом двох-трьох днів і виробити фаховий документ – навчальний план для школярів. При цьому Президент наголосив на прогресі, який відбувся порівняно з січнем (час останньої зустрічі президентів двох країн – УНІАН) у вирішенні проблем угорської меншини.

«Українська сторона є відкритою до вирішення цих проблем», - сказав В.Ющенко, повідомивши про те, що сьогодні школи укомплектовані викладачами, друкуються необхідні підручники.

У свою чергу, Л.Шойом подякував українській стороні за увагу з боку держави до угорської меншини, а також за те, що були введені квоти для випускників угорських шкіл при вступі у вищі навчальні заклади України. Водночас він зауважив, що два роки – час, на який запроваджені ці квоти, – є малим терміном для того, щоб угорські школярі вивчили українську мову.

Л.Шойом також висловив стурбованість рішенням Міністерства освіти України щодо поступового переведення усіх угорських шкіл на дві мови навчання – угорську і українську. Він вважає, що мають залишитись угорські школи, у яких, безумовно, має викладатись українська мова, але як іноземна.

При цьому В.Ющенко висловив думку, що угорські діти мають добре знати українську мову, щоб мати змогу інтегруватись в українське суспільство, конкурувати на рівних з абітурієнтами. Разом з тим, він наголосив на важливості збереження угорської мови, літератури, традицій тощо.

07 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:27
На Закарпатті відкрили другу локацію акватерапії для ветеранів війни Фото новина
17:38
/ 2
У Мукачеві інструктор автошколи вимагав хабар за складання іспиту з водіння Фото новина
16:33
Троє закарпатських бійців, що повернулися з полону, отримали «Срібний едельвейс» Фото новина
15:31
/ 1
Закарпатських поліцейських нагородили відзнаками «Честь і доблесть Закарпаття» Фото новина
13:09
На Закарпатті медики врятували жінку після зупинки серця
11:26
На Рахівщині затримали киянина і полтавчанина, які організували втечу чоловіків до Румунії Фото новина
10:13
Рятувальники у Карпатах допомогли туристу з епілептичним нападом Фото новина
09:13
Ужгородку відзначили як «Героя-рятівника року» Фото новина
18:14
/ 1
ДТП на Львівщині забрала життя закарпатського військового Фото новина
17:21
На Закарпатті засудили чоловіка за зґвалтування 12-річної падчерки
16:08
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із Дніпропетровщини Фото новина
15:04
У ДТП на Львівщині загинув 44-річний водій із Закарпаття Фото новина
14:15
В Ужгороді народилася перша дитина завдяки програмі безоплатного лікування безпліддя
12:59
На Хустщині затримали наркоторговця під час збуту психотропів Фото новина
11:11
На Берегівщині вночі палав житловий будинок Фото новина
09:54
/ 1
«Кримінальний авторитет» із Сваляви координував незаконне переправлення чоловіків через кордон Фото новина
08:46
У Мукачеві пацієнтам із катарактою безкоштовно встановлюватимуть штучні кришталики
18:15
На Закарпатті судитимуть чоловіка за контрабанду електронних сигарет Фото новина
17:00
На Закарпатті сім’я військового постраждала від шахраїв Фото новина
15:18
/ 3
У селі Липча біля храму залишили новонародженого хлопчика Фото новина
14:17
/ 3
В Ужгороді поліція розслідує пожежу в міській лікарні, де загинув пацієнт Фото новина
13:07
На Закарпатті за тиждень понад 3 тисячі хворих на грип та ГРВІ
11:11
На Мукачівщині взяли під варту підозрюваного у вбивстві знайомого Фото новина
08:55
На Мукачівщині запровадили безкоштовне “соціальне таксі” Фото новина
18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
» Всі новини