Ужгород: Вакцини для дітей коштують від 700 гривень, що занадто дорого для батьків

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало обговорення ситуації із щепленням в Україні. Із журналістами зустрілася педіатр із 28-річним стажем Зоя Дергачова, виконавчий директор Асоціації гомеопатів України, викладач Інституту гомеопатії України, педіатр, терапевт, кандидат медичних наук.

«Сьогодні ніхто не може з відповідальністю за свої слова сказати, чи потрібне щеплення взагалі, — сказала Зоя Дергачова. — Я вважаю, що слід переглянути кількість щеплень в бік зменшення». Зоя Дергачова пояснила, що вакцини слід вводити у дитячий організм лише у тому разі, коли дитина абсолютно здорова. Також бажано провести аналіз імунної системи, зробити т.зв. імунограму. Сьогодні її собівартість становить 150-200 грн. Слід з’ясувати наявність імунного захисту конкретного організму, щоб не виникло гіперімунізації. Наприклад, окремі щеплення в Україні проводять 4 рази, проте між ними не здійснюється жодного аналізу, чи набуто вже імунітет,-- каже педіатр.-- Також в Україні, на жаль, не проводять алергопроби щодо чутливості до конкретної вакцини, яку планують вводити. Зоя Дергачова зауважила, що жодна приватна лабораторія навіть у столиці не може отримати реагенти для таких досліджень. А ті, що є у наявності, коштують від 700 грн., що занадто багато для більшості батьків.
Зоя Дергачова порадила не відмовлятися від щеплення кардинально, проте робити його дуже зважено і добре до цього готуватися. Лікар переконана, що у пологових будинках новонародженим не слід вводити щеплення, що є стресом для організму та ще не сформованої імунної системи. Вже після року чи двох дитині можна, на її думку, ввести вакцини проти стовбняку, поліомеліту та дифтерії. А от краснухою чи паротитом, вважає фахівець, краще навіть самостійно перехворіти у дитячому віці. В Австрії, наприклад, батьки стежать за вірусними захворюваннями та намагаються привести свою дитину до хворої, щоб і їхній малюк перехворів і набув власного імунітету.
Зоя Дергачова наголосила, що кожна мати має право письмово відмовитися від щеплення. У разі, якщо дитину через це не приймають до навчального закладу, треба попросити від його керівника письмову відмову.
Зоя Дергачова порадила усім закарпатським батькам уважно ставитися до питання щеплення і особливо стежити за тим, чи здорова дитина на момент введення вакцини.

Ужгородський прес-клуб
07 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:15
/ 1
Військовий 128-ї гірсько-штурмової бригади став призером конкурсу інструкторів армійського корпусу Фото новина
12:50
На Закарпатті медики «екстренки» врятували жінку після раптової зупинки серця
10:42
/ 2
В Ужгороді відбудеться підсумкова конференція міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат»
10:01
/ 1
У Мукачеві вулицями міста пройшла Хресна дорога Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті під час рейду проти спалювання сухостою оштрафували ще чотирьох порушників Фото новина
17:54
/ 1
Полеглому закарпатському захиснику присвоєно звання Героя України Фото новина
15:49
На війні з рф поліг захисник із Неліпина на Мукачівщині Іван Плоскіна Фото новина
12:07
Завершилася серія тренінгів із практичної педагогіки для фахівців, які працюють із дітьми Фото новина
11:01
Відомий гірський рятувальник поділився новими світлинами Чорногори Фото новина
09:04
Прикордонники Чопського загону затримали турка за спробу незаконного переходу кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві 15 березня відбудеться Хресна дорога
15:25
/ 2
На Берегівщині поліцейські повернули господарям загубленого пса, який допомагає у реабілітації дітей Фото новина
12:23
На 105-му році життя померла вчителька з Іршави Ганна Фечка Фото новина
18:31
/ 2
У Мукачеві зупинили водійку з перевищенням алкоголю у 7 разів Фото новина
17:17
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Василем Ляхом Фото новина
11:25
/ 1
У Нижній Воротах на Мукачівщині попрощалися з Героєм Олександром Власовим Фото новина
10:33
У Мукачеві пройде щорічний племінний огляд собак Фото новина
10:02
/ 1
На Тячівщині рятувальники спіймали порушницю, яка палила сухостій біля будинків Фото новина
08:59
/ 2
В Ужгороді неповнолітній катався містом із арсеналом зброї в авто Фото новина
17:08
/ 7
В Ужгороді патрульні допомогли літньому чоловікові, який загубився в місті Фото новина
16:16
У Мукачеві розквітла знаменита «шалена» сакура Фото новина
14:51
/ 1
На Закарпатті від початку року «швидка» 500 разів виїжджала до пацієнтів із проблемами нирок Фото новина
13:16
У Мукачеві 14 березня проведуть еко-пікнік на набережній
12:26
У селі Олешник на Берегівщині попрощаються із військовим Володимиром Мащенком Фото новина
10:05
У Довгому на Хустщині попрощалися з 25-річним захисником Василем Бабинцем Фото новина
» Всі новини