Працівники УДСБЕЗ УМВС в Закарпатській області виявили найбільший хабар року

Наступальні дії працівників управління боротьби з економічною злочинністю дедалі більше набирають обертів. Днями в одному з гірських районів відбулося чергове затримання липкорукого чиновника. Сума отриманої кримінальної винагороди виявилася й справді рекордною. Але все по-порядку...

Працівники УДСБЕЗ УМВС в Закарпатській області виявили найбільший хабар року

Що не кажіть, а Олександр (ім'я змінено), котрий працює начальником одного із земельних відділів у гірському райцентрі, мабуть міркував: якщо вже брати купюри, то такими сумами,  аби розбагатіти за короткий час. Про те, що існують відповідні статті Кримінального кодексу, котрі за подібні злодіяння передбачають реальне покарання,  молодик вочевидь не задумувався. Розроблені схеми швидкого і легкого збагачення просто закрутили голову.  Які там кодекси, яке покарання, коли гроші можуть текти рікою в кишеню. Тим більше,  посада, яку займав службовець передбачала оборудки із землею.  Словом, чиновник вирішив працювати із значною вигодою для себе. І, варто сказати, розпочав свою кримінальну діяльність з неабияким успіхом.

...Ще в кінці минулого року приватний підприємець, котрий проживає в одному з сіл району, клопотав про виділення йому земельної ділянки у престижному місці, виготовлення на них технічної документації та видачу державного акту на цю землю. Олександр одразу  погодився, заодно  дав зрозуміти опоненту, що без певної мзди він палець об палець не вдарить. Свою працю  чиновник оцінив "всього" у п’ять тисяч доларів.  Та пройшов певний час і Олександр став вимагати від підприємця подвоїти суму.

Тим часом оперативна інформація про “апетит”  районного чинуші  надійшла до працівників відділу протидії хабарництву управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС. Звісно, правоохоронці вирішили ретельно перевірити цей факт. Після низки оперативних заходів, котрі вони провели спільно з районними колегами, інформація знайшла своє підтвердження. Коли "безівці" довідалися про місце і час передачі  суми, було вирішено  липкорукого посадовця затримувати. 

...В обумовлений час у визначеному місці підприємець зустрівся з вимагачем у його авто і передав суму, котру той вимагав додати до попередньої – 5 тисяч доларів. Отримавши гроші, земельний начальник  сховав їх у сумочку, і запевнив, що "крига скресла". У цей час до них підійшло декілька “безівців”.  Візит правоохоронців Олександр сприйняв спокійно, думаючи, що оперативники зустрілися з ним у якійсь іншій справі. Та коли працівники міліції попросили показати вміст його сумочки, чиновник зрозумів, що “влип”. Під час огляду оперативники у присутності  свідків виявили та вилучили 10 тисяч доларів. Затриманому не залишалося нічого, як  визнати факт отримання грошей  від підприємця.

Варто сказати й те, що свого часу за скоєння службового злочину Олександра вже притягали до кримінальної відповідальності. Однак, уроком це для нього не стало.

– За фактом отримання хабара прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу, – розповідає начальник УДСБЕЗ УМВС Іван Гульпа. – Олександра заарештовано. Не виключено, що крім згаданого сільського підприємця, затриманий посадовець брав хабарі й від інших осіб. Поки що з'ясовуємо походження решти 5 тисяч доларів, котрі вилучено під час проведення спецоперації. Остаточну оцінку діяльності земельного чиновника повинна дати Феміда.

Як зазначив у своєму виступі міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, цього року МВС зафіксувало 1657 замахів на отримання або дачу хабара.

Іван Ладжун, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області
04 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

10:54
На Закарпатті взяли під варту 67-річного чоловіка, підозрюваного у розбещенні дитини
09:03
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія з ймовірними наркотиками та забороненим предметом Фото новина
14:38
У Виноградові викрили завищення ціни на житло для дитячого будинку Фото новина
12:31
/ 1
Закарпатські прикордонники виявили безакцизні сигарети у сховку автомобіля Фото новина
10:51
/ 14
При обшуку у керівника Закарпатського ОТЦК Савчука виявили близько 100 тис. незадекларованих доларів
10:25
/ 1
Бухгалтерці Хустської міськради, яка виписала колезі 500 тис. грн премії, загрожує до 5 років ув’язнення
10:12
У районній лікарні на Рахівщині виявили багатотисячні збитки Фото новина
12:43
/ 1
В Ужгороді п'яний водій зніс електроопору та втік після ДТП Фото новина
18:04
Жителя Вишкова судитимуть за організацію незаконного перетину кордону Фото новина
15:33
На Тячівщині колишнього керівника підприємства підозрюють у збитках на 1,17 млн грн Фото новина
13:03
У Мукачеві поліція затримала чоловіка, який напав на родину своєї цивільної дружини Фото новина
15:38
/ 3
Поліція Закарпаття ліквідувала міжнародний канал постачання метамфетаміну в Україну Фото новина
13:11
/ 4
На пункті пропуску «Ужгород» митники виявили амфетамін, захований на тілі пасажира Фото новина
12:31
/ 2
Суд засудив лікаря з Воловця до 5 років тюрми за вимагання хабара Фото новина
16:52
В Ужгороді затримали водія, який повторно сів за кермо під наркотиками Фото новина
15:26
У Воловці чоловік побив дружину та напав на правоохоронців Фото новина
13:29
/ 5
СБУ викрила канал незаконного перетину кордону через газову трубу на Закарпатті Фото новина
10:06
Поліція перевіряє походження медичних відходів, знайдених на сміттєзвалищі у Сваляві Фото новина
17:14
Суд арештував чоловіка, який стріляв у багатоповерхівці в Мукачеві Фото новина
14:38
У Мукачеві чоловік вдарив знайому ножем у спину Фото новина
16:50
/ 2
Патрульний на Закарпатті отримав 3 роки умовно за смертельну ДТП з підлітком Фото новина
14:49
Ужгородський наркоторгівець отримав 6 років ув’язнення Фото новина
15:56
Прикордонники викрили канал перевезення контрафактного тютюну на Закарпатті Фото новина
15:16
На Закарпатті суд виніс вирок вітчиму та матері, які систематично ґвалтували дитину
13:41
На Хустщині двоє рецидивістів побили пенсіонерку заради алкоголю Фото новина
» Всі новини