На Закарпатті упереджено бюджетне відшкодування ПДВ на суму майже 1,5 мільйона гривень

27 червня 2008 р. слідчим відділом податкової міліції ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.ст.15, 191 ч. 5 КК України (замах на злочин, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) за фактом замаху на привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах шляхом незаконного відшкодування ПДВ службовими особами товариства з обмеженою відповідальністю "О" (сфера діяльності – лиття легких кольорових металів, виробництво алюмінію з ознакою ЗЕД).

Засновник – громадянин Словаччини. Директор та головний бухгалтер – мешканці м.Ужгорода.
У грудні 2006 р. ТОВ "О" було укладено договір оренди з нерезидентом "M" (Словаччина) про оперативне платне тимчасове користування технологічним обладнанням для переплавки відходів алюмінію. Згідно з договором ТОВ "О" є орендарем, а нерезидент "M" – орендодавцем.
Для здійснення монтажу цілісного об’єкту товариство "О" в рамках договору оренди протягом лютого-вересня 2007р. ввезло монтажне обладнання (станки, вимірювальні пристрої, спецодяг та ін.) на митну територію України в режимі тимчасового ввезення (призначене для використання в роботі під час монтажу цілісного об’єкту та після завершення монтажу вивозиться за кордон).
Відповідно до оформлених вантажно-митних декларацій товарно-матеріальні цінності ввезені в Україну на безкоштовній основі, не як придбані у постачальника, сума ПДВ сплачена на митниці становить 1,493млн.грн.
ТОВ "О " за листопад 2007 р. була заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника в банку сума ПДВ в розмірі 1,831млн.грн. (у т.ч. сума ПДВ з ввезеного обладнання в розмірі 1,493млн.грн.). За результатами документальної позапланової перевірки заявлена сума зменшена з бюджетного відшкодування.
У лютому 2008р. працівниками відділення боротьби з суб’єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, Ужгородського МВ податкової міліції ДПІ у м.Ужгороді ініційовано проведення документальної перевірки ТОВ "О", яку й було проведено у квітні-травні ц.р. Згідно з висновком акту на підставі пп. 7.4.1 п.7.4 ст. 7 Закону "Про податок на додану вартість" зменшено податковий кредит з ПДВ на суму 1,493млн.грн.
Відповідно до пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону "Про податок на додану вартість" податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 ст. 6 та ст. 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
При цьому необхідно врахувати, що при здійсненні операцій з тимчасового ввезення обладнання платником не здійснюється його придбання, суми ПДВ, сплачені у зв’язку з тимчасовим ввезенням такого обладнання, не включаються до податкового кредиту.

За матеріалами УПМ ДПА в Закарпатській області
04 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

14:59
/ 3
На Закарпатті чоловік помер після нападу із сокирою Фото новина
10:04
/ 1
На Закарпатті затримали банду наркоторговців Фото новина
13:00
/ 1
На Закарпатті підліток обікрав підприємство, розрізавши сейф болгаркою Фото новина
15:21
/ 2
На Рахівщині жінку підозрюють у вбивстві власного чоловіка Фото новина
13:16
/ 2
У Мукачеві сусід із ножем напав на чоловіка просто в під'їзді Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали пару, яка переправляла чоловіків до Румунії Фото новина
15:13
/ 1
На Закарпатті затримали таксиста, який за $15 тисяч переправляв ухилянтів через Тису Фото новина
14:05
/ 1
У Чинадійові чоловік напав на пенсіонерку та відібрав золоті прикраси Фото новина
18:00
/ 11
Посадовця сільради на Ужгородщині підозрюють у земельній афері на 9 млн Фото новина
16:03
/ 7
На Ужгородщині підрядника підозрюють у розкраданні 2,2 млн грн під час ремонту школи Фото новина
15:55
/ 9
На Закарпатті викрили схему фіктивного шлюбу для незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон Фото новина
12:32
/ 23
На Закарпатті викрили схему розкрадання 9,5 млн грн на фіктивних медичних послугах Фото новина
11:28
/ 1
На Мукачівщині затримали організаторів переправлення чоловіків до Угорщини поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
/ 6
Депутату Ужгородської міськради повідомили нову підозру у справі про «тіньовий» бізнес на сміттєзвалищі Фото новина
13:14
/ 10
На Закарпатті викрили схему розкрадання коштів на протезах для поранених військових та людей з інвалідністю Фото новина
15:52
/ 5
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
11:21
/ 1
На Закарпатті жінці повідомили про підозру у торгівлі наркотиками Фото новина
17:09
/ 5
ДБР розслідує смерть чоловіка після перебування у ТЦК на Закарпатті Фото новина
15:03
/ 2
На Рахівщині ліквідували черговий канал незаконного переправлення через кордон Фото новина
11:03
На Закарпатті викрили схему розкрадання продуктів, призначених для ув’язнених Фото новина
16:01
На Мукачівщині чоловік молотком вбив двох сусідів і травмував батька Фото новина
15:51
У Хусті чоловік тримав родину в страху та погрожував вибухом гранати Фото новина
» Всі новини