На Закарпатті зафіксували ще два випадки можливого незаконного утримання громадян у ТЦК

Один із громадян не досяг 25-річного віку, інший мав чинну відстрочку від мобілізації та двох неповнолітніх дітей.

Фото ілюстративне, з мережі інтернет
Фото ілюстративне, з мережі інтернет

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця надійшли два нові звернення щодо можливого незаконного утримання громадян у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки Закарпатської області.

Як повідомили в Офісі омбудсмена, під час перевірки було встановлено обставини, які мали бути враховані посадовими особами ТЦК та СП перед ухваленням будь-яких рішень щодо цих громадян.

В одному з випадків йшлося про особу, яка на момент утримання не досягла 25-річного віку. В іншому — про чоловіка, який мав чинну відстрочку від мобілізації за навчанням, відображену в системі «Резерв+». Також його дружина проходить військову службу, а подружжя виховує двох неповнолітніх дітей.

Попри ці обставини, громадяни, за інформацією омбудсмена, були фактично обмежені у свободі пересування. Лише після втручання представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Закарпатській області Андрія Крючкова їхні права були поновлені, а утримання припинено.

В Офісі омбудсмена наголошують, що такі звернення продовжують надходити навіть після того, як під час парламентського контролю та в ході досудового розслідування були виявлені й задокументовані факти незаконного утримання людей в Ужгородському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

За даними відомства, посадовим особам Ужгородського РТЦК та СП вже повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи.

11 червня 2026р.

Теги: ТЦК, затримання, скарги

Коментарі

Вася Луцьо 13.06.2026 / 16:17:00
Ко зараз рішає у ужгородсбкому тцк? Кажуть ош пусля ушткої тряски тепер пудняли цінники.

Каструля на голові 13.06.2026 / 15:53:47
Та пох, біомусору розвелось і так багато)

Цукерман 13.06.2026 / 15:44:48
Ну шо, як ви тут? Все норм?

До Ані 13.06.2026 / 12:53:26
А ви думаєте якщо б була війна у Європі, то всі би побігли воювати)))) Привикайте, так працює капіталізм, все для багатих, всі інші - обслуговуючий персонал, в тому числі якщо потрібно воювати - то такий обслуговуючий персонал кидають воювати. Права людини, закони, справедливість, чесність - це все заспокійливі мантри для мас, коли приходить час або потреба, воно все не працює. Той хто має гроші, дома, бізнеса, мерседеси і т.п. він знає ціну життя і цінить перш за все ЖИТТЯ, відповідно такий ніколи не буде воювати. Щоб всі воювали, потрібно було будувати Північну Корею в Україні. Так що так...

Товариство Правди 13.06.2026 / 09:04:28
Уже майже півроку проводжу свої власні розстеження на тему мобілізації,ситцацію на передньому краї, корупцію у військах. А також про наших Героів - справжніх і незаслужено розпіарених, а то й придуманих. Щодо останнього пункту, то йому приділяю велику увагу: війна скінчиться, поряд із справжніми Героями будуть бігати по школах і розповідати дітям байки павлики морозовт, зої космодемʼянські, олександри матросови, панфілівці. Маю великий досвід і достатньо реальних контактів у війську, щоб обʼєктивно висвітлювати цю тиматику

Аня 12.06.2026 / 17:43:07
https://www.pravda.com.ua/news/2026/06/12/8039011/, зайдіть і почитайте і це не поодинокі випадки, бо за роки війни на фронт мобілізували не одну тисячу інвалідів і психічно хворих людей і все це для показника та спасіння шкур чиновників, силовиків і золотої молоді, які практично не воюють, бо мають зв'язки і великі гроші, то так і воюємо, все логічно...

пенсіонер 12.06.2026 / 09:22:26
Дивні речі.
Одні коментувальники за те щоби воїнів було кому замінити на фронті, інші воюють із ТЦК і за те щоби йшли воювати правоохоронці та чиновники.
Питання дійсно в тому, чому не воюють депутати ОТГ, районних, міських та обласних рад, а також правоохоронці ?
Хто їх може заставити це зробити? А часом не населення має їх гнати в шию на фронт, а часом не виборці повинні віддати команду своїм обранцям іти їх захищати. Хіба не депутати влада, яка давала Присягу на вірність служіння Державі?
Питання чому не йдуть на війну багатії, власники ресторанів, фабрик, барів, нічних клубів, Хіба вони менше мотивовані ніж вівчарі чи трактористи? Хай ідуть захищати на фронті свої статки.
Періодично появляється інформація, що то тут, то там затримали працівника МСЕК та ВЛК на хабарах, військоми стали мільйонерами.
То де показові суди? Скількох із них засудили?
І ви хочете щоби при такій ситуації, хтось рвався на фронт? Особливо коли про поранених влада миттєво забуває, коли сім'ї загиблих воїнів забуті?
Цікаво де в цьому плані спільнота і активісти?
А воювати треба, бо якщо приповзе сюди орда, будете п'ятий кут шукати, як це робили наші предки у 1945 році.
Чи думаєте Європа безрозмірна, всіх прийме? Так європейці уже зараз не знають як позбутися українців.

До нижніх мрійників і психдеспансера 11.06.2026 / 21:13:52
То можливо тоді і воювати не потрібно? Для чого? Коли велике крадівництво і корупція не закінчаться ніколи, то раді чого це все, раді чого помирає тисячі людей щомісяця? Що скажете панове псевдо коментатори? Мабуть теперішня ситуація в державі вас влаштовує на 100 відсотків, бо поруч до самої чесної мобілізації і державного корита? Так?

Свідок Єгови 11.06.2026 / 20:51:57
Брати і сестри, покайтеся, впустіть Господа Бога нашого в життя своє і воздастся Вам і увійдете ви в Царство Господнє!

Психдиспансер 11.06.2026 / 20:25:58
Психдиспансер у м.Ужгород зробив ремонт в палатах (покрасили стіни вапном) і запрошує до себе всіх знедолених та стурбованих несправедливістю в житті... Лікування безкоштовне. Звертайтесь, ми забезпечимо вам справедливість і спокій, життя наповниться новими фарбами.

Ельвіра-до нижчепідписаного 11.06.2026 / 20:21:38
Не так все і погано! Навіть ця війна виявила велику кількість справжніх патріотів, доя котрих ця війна є війною не лише за себе

До нижніх мрійників 11.06.2026 / 20:13:16
Я дивуюсь з людей, мабуть вже дорослі, а живуть ще у якихось казках та ілюзіях про спроведливе та чесне життя)))) Ще мають якісь очікування)))) Ну ну, я вам відкрию велику правду, це все казочки для "немічних", ви будете лежати на смертному ложі і так і не дочекаєтесь того що пишете))) тим більше в Україні. Справедливість у кожного в житті своя, вона залежить тільки від вас, якщо ви не можете її забезпечити для себе, то ніхто її для вас не забезпечить...

До Ельвіри 11.06.2026 / 19:50:04
Крючкова винуватий, але що робити з аксіомою сьогоднішньої кровопролитної війни, а саме: багаті і еліта не воюють (війна для бідних) і інше: корупція під час війни виросла у рази, що є парадоксом у світовій історії. Що скажеш пані Ельвіра??

Евеліна 11.06.2026 / 19:27:23
Знаєте приказку: битий не битого несе? Що мене найбільше злить у втручанні такзваних «правозахисників» у мобілізаційні справи? Це підла двуликість цих клоунів! Андрій Крючков перед повномаштабною війною закінчив академію прикордонних військ, командував підрозділом. Все у нього було добре: квартира, зарплата, спокій. Та почалася війна і цей здоровий ухилянт перефарбував в «правозахисники» і щараз повчає суспільство як йому жити! А замість цього, із дозволу сказати, офіцера воюють будівельники, електрики, інженери… в Ужгороді кожного дня похорони наших захисників, а цей бик створює проблеми службі правопорядку та ТЦК. При чому не на своїй історичній батьківщині в Білій Церкві, там де прильоти, а у відносно спокійному Закарпатті.

Евеліна -ФРОНТУ 11.06.2026 / 18:48:19
Згідна! Але для початку треба закінчити війну. Мало того, треба перемогти, бо москаль не дасть це асе реалізувати. А для того, щоб перемогти потрібна ротація на фронті, потрібні свіжі бійці. Без постійного поповнення особового складу перемогти не вдасться. Шму й треба писок бити всяким крючковим, котрі заважають формувати та оновлювати бойові підрозділи. Хлопцям на передовій похер яким чином була мобілізована їхня заміна, чи їх підсилення. Вони чекають допомоги!!!

Фронт 11.06.2026 / 17:58:47
Після закінчення війни і приходу нової влади має бути втілений в життя запит на справедливість, а саме: весь зібраний чорний нал фантастичного бабла (десятки мільярдів доларів) негодяями з ТЦК, поліції, ВЛК, МСЕКу, інших силових структур і влади має бути знайдений і вилучений на потреби ветеранів, інвалідів та загиблих і їх рідні, відновлення інфраструктури та житла воїнам і т.д., інакше біда в державі буде продовжуватись і правди, за яку полягли сотні тисяч воїнів, не буде. Скажете, фантастика?!

Туттонхомон 11.06.2026 / 16:36:48
На днях з тцк виносили великі чорні пакети, шо то може бути?

Дьогтьове Вареня 11.06.2026 / 16:00:51
Зараз щось дуже активізувалися пуліцаї з тцк-шниками, поділили місто на зони і штурмують багатоповерхівки, тільки хтось вилазить на вулицю, зразу пакують, можуть і документи не питати, визначають по вигляду, кого можна, а кого ні)

Прекрасна Жаба 11.06.2026 / 15:54:18
Дивлюся у зеркало і бачу там товсту і жовту морду з випуклими очима. Шо це може бути таке?

Солдат Черешня 11.06.2026 / 15:47:16
В тих ТЦК ще стільки всього відбувалося і відбувається, що то що озвучується просто квіточки) Після війни можливо колишні запаковані почнуть озвучувати всю правду, якщо залишаться живими)

НОВИНИ: Кримінал

16:12
/ 2
На Закарпатті судитимуть посадовця сільради за незаконне відчуження землі на понад 9 млн грн Фото новина
16:18
/ 2
На Закарпатті судитимуть групу, яка налагодила повний цикл незаконного виробництва тютюну Фото новина
15:27
/ 1
На Закарпатті викрили мережу нарколабораторій Фото новина
12:18
/ 1
На Закарпатті судитимуть двох агентів рф, які шпигували за військовими та стратегічними об’єктами України Фото новина
11:16
/ 2
В Ужгороді судитимуть агентку спецслужб рф, яка отруїла українського військового Фото новина
11:10
Суд у Берегові оштрафував фермера за масштабний продаж тютюну на Закарпатті
09:53
/ 2
Ветерану, що влаштував стрілянину з "пневмата" по облмуздрамтеатру в Ужгороді, присудили умовний термін
10:30
/ 6
Поліція встановила всіх джиперів, які їздили руслом річки на Рахівщині Фото новина
17:49
/ 9
На Закарпатті затримали депутата, який понад пів року переховувався після вироку суду Фото новина
16:31
/ 2
На Закарпатті офіцера підозрюють у вимаганні $5 тисяч за вплив на слідство Фото новина
14:38
/ 3
На Закарпатті заступника начальника одного з відділів ДПСУ підозрюють в організації переправлення "ухилянтів" через кордон до Угорщини Фото новина
13:22
/ 4
Закарпатця судитимуть за спробу вивезти до Словаччини майже $1 млн у тайнику Audi Фото новина
11:51
/ 6
Масштабну міжнародну наркосхему викрили за участю закарпатців Фото новина
20:31
/ 1
Водієві "Уралу", який в Іршаві смертельно травмував мотоцикліста, присудили 7 років тюрми Відео новина
19:48
/ 1
Виноградівський суд ув'язнив прикордонника на 7 років за переправлення "ухилянтів"
17:31
/ 3
Син закарпатського перевізника уник покарання за використання "Шляху" для організації втечі за кордон понад 20 ухилянтів
16:19
/ 1
В Ужгороді п'яна водійка скоїла подвійну ДТП Фото новина
11:06
/ 1
На Берегівщині взяли під варту чоловіка, який сокирою намагався вбити знайомого Фото новина
16:07
/ 1
Трьох переправників із Закарпаття засудили до 7 років ув’язнення Фото новина
09:18
/ 1
У Мукачеві засудили наркоторговця, який продавав метамфетамін у під'їзді власного будинку
16:53
/ 3
На Берегівщині чоловік намагався вбити сусіда сокирою Фото новина
15:31
Суд виніс вирок грабіжникам, які напали на 86-річну жительку Закарпаття Фото новина
13:34
/ 1
Із Німеччини до України екстрадували організатора закарпатського наркоугруповання Фото новина