
Про це повідомив начальник Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький. За його словами, у регіоні вже фіксували випадки впливу на дітей через інтернет-середовище, зокрема через ігрові платформи, після чого неповнолітні приносили зброю до шкіл.
Один із таких інцидентів стався 16 квітня у місті Чоп. Там 15-річний учень під час уроку відкрив стрілянину, внаслідок чого поранив однокласника. Наразі слідство розглядає версію про можливу причетність російських спецслужб, які могли діяти через цифрові платформи.
«Вони добре вивчають свою жертву, знаходять важелі впливу, залякують, штовхаючи на злочин. Саме в цей момент дуже важливі увага та участь дорослих», — наголосив Мирослав Білецький.
В обласній адміністрації зазначають, що найближчим часом у школах проведуть додаткові батьківські збори за участі правоохоронців. Основна мета — обговорити ризики онлайн-впливу та посилити безпеку дітей.
Крім того, у частині навчальних закладів області вже працюють офіцери безпеки, а деякі школи обладнані металошукачами.
Підлітка, якого підозрюють у стрілянині, суд узяв під варту на 60 діб. Йому інкримінують замах на умисне вбивство двох або більше осіб.
