Мадяр під час переможної промови в Будапешті окреслив майбутню владну політику своєї партії

Майбутній прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр заявив, що переконлива перемога його партії "Тиса" на виборах надала йому мандат на демонтаж авторитарної системи віктора орбана та повернення країни до європейських цінностей.

Мадяр під час переможної промови в Будапешті окреслив майбутню владну політику своєї партії

Під час переможної промови в Будапешті новий лідер закликав президента країни, верховних суддів та генерального прокурора негайно подати у відставку. Він звинуватив їх у тому, що вони поставили політичну лояльність до орбана вище за свої посадові обов'язки.

"Ті, хто зрадив країну, повинні взяти на себе відповідальність. Ми визволимо Угорщину і повернемо нашу країну.

Угорщина знову стане сильним союзником у Європейському Союзі та НАТО. Місце Угорщини було, є і буде в Європі протягом тисячі років", - заявив П.Мадяр.

Відхід орбана від влади є значним ударом для російського правителя владіміра путіна, який роками покладався на свого союзника, щоб сіяти розбрат у ЄС, блокувати допомогу Україні та санкції проти росії.

Уряд Мадяра планує ухвалити пакет антикорупційних законів, необхідних для розблокування понад 20 мільярдів євро із фондів ЄС, які були заморожені через проблеми з верховенством права та корупцією в Угорщині.

Мадяр заявив, що завдяки конституційній більшості його партія зможе провести заплановані зміни "набагато більш мирним і плавним чином".

Майбутній прем'єр також планує запровадити обмеження у два терміни для перебування на посаді прем'єр-міністра. Це законодавчо позбавить орбана, який пробув на посаді чотири терміни поспіль і п'ять загалом, можливості знову очолити уряд.

Він також пообіцяв притягнути до відповідальності високопосадовців за привласнення державних активів і до формування нового класу надзвичайно заможних осіб із політичними зв'язками, зокрема серед родини та друзів Орбана.

Водночас новий уряд успадковує серйозні економічні виклики.

У першому кварталі уряд орбана накопичив рекордний дефіцит бюджету у розмірі близько 10 мільярдів євро. Мадяр буде змушений вжити термінових заходів для скорочення дефіциту, щоб уникнути зниження кредитного рейтингу країни.

Як повідомлялося раніше, 12 березня за результатами підрахунку понад 90% бюлетенів, опозиційна партія Петера Мадяра "Тиса" здобула конституційну більшість у парламенті Угорщини.

Як наслідок, чинний прем'єр віктор орбан визнав поразку на виборах і погодився на передачу влади своєму наступнику.

13 квітня 2026р.

Теги: вибори, Угорщина, Тиса, Мадяр

НОВИНИ: Різне

09:39
Опозиційна партія "Тиса" здобула конституційну більшість у парламенті Угорщини
00:55
Що перевіряють майстри під час діагностики iPhone 14?
23:19
/ 8
орбан визнав поразку на виборах, привітав "Тису" як нову керівну партію Угорщини
15:43
Як вибрати надійні двері для дому чи квартири
21:27
Куди поїхати на Закарпатті - ідеї для подорожей з Ужгорода
12:05
Як вибрати робот-пилосос - поради та критерії вибору
17:21
/ 13
У Львові митник смертельно поранив військового ТЦК ножем у шию Фото новина
10:29
Як iPhone 16 Pro Max допомагає поєднувати роботу, творчість і щоденне спілкування
18:11
Перше підживлення озимих - коли, чим і скільки — поради агронома
17:57
Як знайти того самого викладача, або Чому онлайн-формат змінює правила гри у вивченні англійської
17:44
Запчастини для Toyota - як водіям Закарпаття підтримувати авто в ідеальному стані
15:03
Як обрати контактні лінзи «онлайн» і не помилитися – поради, які варто врахувати
09:24
Детрімакс 2000 для імунітету навесні - захист від останніх застуд перед літом
09:10
Яка мінімальна сума строкового депозиту для корпоративних клієнтів
11:56
Ранкова нудота що насправді стоїть за цим симптомом
12:45
Що таке Performance Max і чому всі на нього переходять
16:04
Ласощі для котів: види, користь та поради з використання в раціоні
16:02
Як обрати приватний садочок в Ужгороді - поради для батьків
16:15
Politico: ЄС виключає угорщину з обговорень чутливих питань через загрозу "зливу" інформації рф
20:12
WP: Глава МЗС Угорщини регулярно звітував Лаврову про засідання ЄС
18:52
ЗМІ: Розвідка рф планувала інсценувати замах на орбана
18:38
Copart та IAAI - особливості доставки авто в Україну
22:43
/ 2
На війні з росією поліг прикордонник Ростислав Ганчак з Перечина Фото новина
20:12
Samsung Unpacked 25.02: що показали та які головні новинки Galaxy S26 і Buds 4
16:37
Чому страхування важливе для кожного - як обрати надійну страхову компанію
» Всі новини