На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю (ФОТОРЕПОРТАЖ)

29 червня 2008 року в "географічному центрі Європи" в с. Ділове Рахівського району святкували День Дунаю. Його організаторами виступили Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Міжнародна комісія з охорони Дунаю ((International Commission for the Protection of the Danube River — ICPDR), Робоча група по басейну Тиси від України, Закарпатське обласне виробниче управління з меліорації і водного господарства. Значну допомогу в організації та проведенні свята надала Рахівська районна державна адміністрація.

Вперше свято Дунаю відзначалося 29 червня 2004 року і було присвячене 10-річчю Конвенції по захисту р. Дунай, підписаної в 1994 році (м. Софія). Виконавцями Конвенції є 14 придунайських країн: Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Болгарія, Румунія, Україна і Молдова. Забезпечення ефективної реалізації Дунайської Конвенції здійснює  Міжнародна комісія з охорони Дунаю (ICPDR).
Основною метою міжнародного свята є привернення уваги до стану та проблем Дунаю, адже це  єдина ріка, водозабір якої знаходиться в 18 країнах Європи.  Цього дня вздовж всієї ріки проходять форуми, дискусії, конкурси, музичні фестивалі, концерти і просто масові гуляння. 
На святі були присутні гості з Австрії, Словаччини, Румунії, Угорщини,   Нідерландів та Білорусі, державних обласних і місцевих органів влади, представники громадських природоохоронних організацій.

З вітальним словом виступили: від Міжнародної комісії з охорони р.Дунай – Діана Хельман, від Рахівської райдержадміністрації - Роман Манівчук, від Закарпатського облводгоспу – Володимир Чіпак,  від робочої групи по басейну р. Тиси від України – Олексій Ярошевич,  від Державної екологічної інспекції в Закарпатській області - Оксана Фенцик, від Закарпатського відділення Всеукраїнської екологічної ліги – Василь Лобко.
В рамках святкування Дня Дунаю на Закарпатті відбувся пісенний фестиваль “Тиса-молодша сестра Дунаю”,  вікторина на знання про Тису і Дунай, виставка дитячих виробів “Дунайський художник”, презентація результатів акції "Екологічна дія", конкурси тощо.

Переможцем конкурсу пісні став дитячий ансамбль “Трембіта” с. Лазещина Рахівського району, а конкурсу "Дунайський художник" - 14-річний рахівчанин Михайло Піцура. Тож тепер Михайло готуватиметься до відкритого змагання юних талантів Дунаю, яке відбудеться в листопаді цього року в одній з придунайських країн.

Переможці та активні учасники конкурсів біли нагороджені призами та  цінними подарунками (цифрові фотоапарати, DVD з карооке та ін.).

На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю-1

На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю-2

На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю-3

На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю-4

На Закарпатті в “центрі Європи” відзначали День Дунаю-5


 

Державна екологічна інспекція в Закарпатські області
01 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 3
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
03:07
В Ужгороді презентували книжку "Августин Волошин: біографія президента Карпатської України" Фото новина
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
» Всі новини