Святкування Дня Дунаю відбулося поблизу позначки «Географічний центр Європи». Найбільша ріка Закарпаття Тиса, як і усі місцеві струмки, належить до басейну ріки Дунай. Організатори свята намагаються у такий спосіб привернути увагу юних мешканців дунайського басейну та їхніх батьків до необхідності збереження річок у належному стані.
На фестивалі у Діловому школярі із Рахівського і Тячівського районі презентували свої твори у трьох номінаціях – дитячі вироби на тему «Тиса – молодша сестра Дунаю», конкурс пісні про Тису, конкурс екологічних акцій «Збережемо нашу річку». Якщо на перші два конкурси було представлено чимало робіт з обидвох районів, то в останньому взяло участь лише дві екологічні бригади з Рахова, які презентували свої проекти прибирання сміття із берегів Тиси. У пісенному конкурсі переміг дитячий оркестр гуцульських народних інструментів «Трембіта» із с. Лазещина (Рахівський район). А найкращу творчу роботу (композицію із природних матеріалів), за висновком журі, виконав учень 8 класу ЗОШ № 3 м. Рахів Михайло Піцур.
У святкуванні також взяли участь учні українського ліцею із румунського міста Сігету-Мармацієй. Українську громаду Румунії річка Тиса, якою йде держкордон, розділяє із українцями по цей бік кордону. Натомість голова оргкомітету фестивалю, експерт проектів Євросоюзу при Міністерстві охорони навколишнього природного середовища України Олена Марушевська висловила сподівання, що відтепер вона навпаки єднатиме українців з обох держав.
У святкуванні Дня Дунаю на Україні взяли участь фахівців водного господарства із Ужгорода (облводгосп), Києва, а також Словаччини, Угорщини, Білорусії, Австрії та Голландії. Це спеціалісти, які працюють над міжнародними проектами захисту водних ресурсів Закарпаття. Зокрема, один із найбільш відомих європейських експертів з водних ресурсів Ярослав Слободнік (Словаччина) зауважив, що найбільшою перешкодою для впровадження в Україні європейських підходів до водного господарства є адміністративні проблеми і бюрократія.
Довідка
Конвенцію про захист другої за довжиною ріки у Європі підписали Німеччина, Австрія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, Болгарія, Румунія, Україна і Молдова.