За рік на Закарпатті вручено "корупційні" підозри 13 прикордонникам і зафіксовано 75 випадків відмови їх "колег" від хабарів (ФОТО)

На Закарпатті прикордонники відзвітували про результати реалізації Антикорупційної програми ДПСУ у 2025 році

За рік на Закарпатті вручено "корупційні" підозри 13 прикордонникам і  зафіксовано 75 випадків відмови їх "колег" від хабарів (ФОТО)

На брифінгу, що відбувся учора, 11 грудня, в Закарпатській обласній військовій адміністрації, прикордонники Чопського і Мукачівського загонів розповіли про результати діяльності, спрямованої на попередження і виявлення корупційних проявів серед персоналу.

Перш за все, спікери окреслили загальну позицію керівництва відомства та прикордонних загонів – кожному випадку втягування військовослужбовця або працівника у протиправну діяльність буде надано принципову оцінку, той, хто пристане на пропозицію хабаря, буде відповідати за вчинене відповідно до чинного законодавства.

З метою навчання персоналу, поглиблення знань антикорупційного законодавства, виховання у кожному співробітникові нульової толерантності до корупції, в обох прикордонних загонах було проведено низку антикорупційних подій та тренінгів, навчально-методичних занять, організовано комунікаційні кампанії «Кордон без корупції», «Відповідальність починається з тебе», «Конфлікт інтересів — стосується кожного», «Доброчесність», а також анонімні опитування персоналу, подорожніх у пунктах пропуску та серед місцевого населення.

Такі заходи дали відчутний результат. За поточний рік у Чопському і Мукачівському загонах зафіксовано 75 випадків відмови прикордонними нарядами від хабарів на загальну суму майже півмільйона гривень.

Водночас начальник відділення запобігання та виявлення корупції Чопського прикордонного загону Ольга Шевчук зазначила, що випадки вчинення корупційних правопорушень ще й досі трапляються серед прикордонників: «Ми активно боремося з цим явищем і намагаємося завчасно запобігати будь-яким проявам корупції. Ця робота є системною і приносить результати. Зокрема, від початку цього року за вчинення корупційних дій вручено підозри семи військовослужбовцям загону, щодо ще одного вступив в дію вирок суду, яким військовослужбовця було визнано винним». У Мукачівському загоні налічують шість аналогічних випадків.

Окрім попередження і викриття випадків хабарництва, у прикордонних загонах проводять активну роботу з недопущення виникнення конфлікту інтересів серед співробітників, корупційних ризиків під час здійснення публічних закупівель, а також здійснюють контроль подання декларацій суб’єктами декларування.

Помічник начальника Мукачівського загону Леся Федорова розповіла про стале функціонування інституту викривачів. «Ми забезпечили повне функціонування механізму повідомлень про корупцію відповідно до ст. 53–53³ Закону «Про запобігання корупції». Зокрема, створено умови, за яких громадяни та військовослужбовці мають можливість повідомити про правопорушення, зробити це анонімно, конфіденційно, із гарантіями державного захисту. Це один із ключових компонентів, що сприяє зниженню корупційних ризиків», – зазначила прикордонниця. Вона також зазначила, що пріоритетами в антикорупційній діяльності на 2026 рік є подальше зменшення корупційних ризиків, розвиток антикорупційної культури серед військових, посилення співпраці з громадськістю та медіа, модернізація системи внутрішнього контролю і розширення інструментів підтримки викривачів.

"Кордон – це не місце для корупції. Це місце, де закон захищає державу, а доброчесність захищає людей", – наголосила Леся Федорова.

12 грудня 2025р.

Теги: хабар, корупція, прикордонник, підозра, вирок

Коментарі

Прокурор 12.12.2025 / 15:51:39
Забагато у них там корупціонерів

НОВИНИ: Кримінал

15:53
Закарпатські підприємці «відправляли» чоловіків за кордон під виглядом водіїв Фото новина
14:57
На Берегівщині поліція викрила трьох наркоторговців та вилучила наркотики й вибухівку Фото новина
18:13
/ 1
На Закарпатті п’яний водій без прав тікав від поліції Фото новина
17:56
На Закарпатті підприємець намагався контрабандою вивезти за кордон лісоматеріали Фото новина
14:33
У Виноградові засудили чоловіка, який систематично грабував людей
09:45
На Тячівщині водійка з підробленим посвідченням тікала від поліції Фото новина
12:55
/ 2
У Мукачеві судитимуть трьох нападників, зокрема сина депутата облради, які побили 20-річного хлопця в новорічну ніч
11:36
На Закарпатті затримали зловмисників, які на надувних човнах переправляли «ухилянтів» за кордон Фото новина
13:08
У Берегові затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку Фото новина
15:11
В Ужгороді вилучили немовля, яке 22-річна мати із Запоріжжя продала сторонній людині Фото новина
15:25
На Закарпатті судитимуть групу переправників, які за гроші вивозили чоловіків за кордон Фото новина
14:00
/ 1
У пункті пропуску «Лужанка» затримали авто, розшукуване Інтерполом Фото новина
22:51
/ 1
Злочин завдовжки у 20 років: як родина Льовочкіна легалізувала землі, куплені за вкрадені в держави гроші
18:09
Правоохоронці затримали чоловіків, причетних до крадіжок та грабежів на Рахівщині та Хустщині Фото новина
17:13
На Хустщині затримали наркоторговця, який після виходу під заставу продовжив збут наркотиків Фото новина
15:26
На Закарпатті розслідують смерть 7-річного хлопчика у реабілітаційному центрі Фото новина
11:06
/ 2
У Мукачеві повідомили про підозру чоловікові, який ошукав подружжя пенсіонерів на понад 1,1 млн грн Фото новина
14:55
/ 2
Закарпатка намагалася перетнути кордон із фальшивою страховкою та запропонувала хабар Фото новина
11:09
Суд покарав мукачівку, яка систематично била і принижувала чоловіка, роком пробації та програмою для кривдників
08:53
У Мукачеві за "п'яне" водіння покарали водія "Мерседеса" Фото новина
16:55
/ 7
На Тячівщині директор дитсадка та спільники розікрали майже 1 млн грн під час ремонту Фото новина
15:42
На Берегівщині викрили спробу переправлення 23-річного киянина за кордон Фото новина
15:01
/ 6
На Закарпатті затримали чоловіка, який обіцяв «вирішити питання» служби за $4 тисячі Фото новина
13:06
/ 1
У Мукачеві двоє підлітків за вечір пограбували чотирьох людей Фото новина
16:03
/ 1
На Закарпатті судитимуть учасників наркомережі з прибутком до пів мільйона гривень на місяць Фото новина
» Всі новини