Пожежу на Хустському сміттєзвалищі спричинили шукачі кольорових металів

25 червня у електронних виданнях Закарпатської області та в окремих центральних виданнях з’явилося повідомлення про пожежу на території Хустського сміттєзвалища, яка триває впродовж тижня та завдає шкоди мешканцям поблизу розташованого села Кіреші та навколишньому середовищу.

Пожежу на Хустському сміттєзвалищі спричинили шукачі кольорових металів

ГУ МНС України в Закарпатській області вважає, що наведені факти до певної міри викривляють реальну картину того, що відбувається на Хустському сміттєзвалищі, передусім в частині, де йдеться про відмову підрозділів пожежної охорони виїжджати на місце пригоди для гасіння пожежі через відсутність палива.

За період з 16 по 24 червня пожежники СДПЧ-10 по охороні міста Хуст із залученням спеціальної техніки 4 рази виїжджали на гасіння пожеж та загорянь, які траплялися на території сміттєзвалища, розташованого на вулиці Колгоспній б/н, що належить комунальному підприємству «Міська шляхово-експлуатаційна дільниця».

В усіх чотирьох випадках було встановлено, що до появи полум’я на Хустському сміттєзвалищі причетні особи, які займаються видобутком та збутом кольорових металів. Оскільки велика кількість паперового сміття утруднює їх доступ до металів, то вони щоразу після ліквідації пожеж, здійснюють навмисні підпали.

Разом з тим, з огляду на неспроможність комунального підприємства забезпечити охорону та припинити доступ до сміттєзвалища сторонніх осіб, Хустським районним управлінням МНС України в Закарпатській області на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, яке відбулося 23 червня 2008 року, було запропоновано розглянути дане питання та віднайти шляхи його оптимального вирішення. Серед яких і сприяння у виділенні пожежно-рятувальній службі району частини паливно-мастильних матеріалів, витрачених для подачі до осередку вогню 113 тонн води.

При цьому потрібно вказати, що кількість витрачених паливно-мастильних матеріалів для гасіння та ліквідації загорянь склала 614 літрів.

24 червня пожежу на Хустському сміттєзвалищі в черговий раз було ліквідовано. Правда, чи на довго?.. Питання швидше за все залишається риторичним. Адже, на думку ГУ МНС України в Закарпатській області, загоряння на сміттєзвалищі не припиняться до того часу поки не буде організовано належний контроль за доступом на даний об’єкт сторонніх осіб.

Разом з тим напередодні працівниками правоохоронних органів було затримано двох осіб, яких обґрунтовано вважають причетними до постійних загорянь на сміттєзвалищі.

ЦП ГУ МНС в Закарпатській області
25 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

11:48
/ 2
У Хорватії затримали ужгородця, який ховав €500 тис. в панелях машини Фото новина
15:57
Поблизу Мукачева сталася ДТП за участі двох автівок Фото новина
12:37
У селі Клочки на Мукачівщині через пожежу в гаражі ледь не згорів будинок Фото новина
17:56
/ 2
На Тячівщині зафіксували спалах гепатиту А
17:51
У Довгому на Хустщині через випадок сказу запровадили двомісячний карантин
15:59
У Чорній Тисі на Рахівщині рятувальники ліквідували пожежу в господарській споруді Фото новина
14:47
У ліцеї Мукачева підліток погрожував одноліткам ножем Фото новина
10:04
На Рахівщині медики надали допомогу жінці, яка задихалася Фото новина
16:32
На Берегівщині горів будинок Фото новина
10:03
У Карпатах врятували туристів із обмороженням Фото новина
12:52
Чоловіка з опіками врятували під час пожежі в Мукачеві Фото новина
17:18
На Берегівщині під час пожежі загинула жінка Фото новина
09:54
У Берегові медики «екстренки» врятували породіллю з масивною кровотечею після домашніх пологів
16:55
У Лазах на Мукачівщині вдалося врятувати будинок від пожежі завдяки дитині Фото новина
09:45
У селі Руське на Мукачівщині пожежа загрожувала кільком будівлям Фото новина
16:44
У Мукачеві зафіксували землетрус магнітудою 1,7
14:37
Гірські рятувальники знайшли підлітка-сноубордиста, який заблукав на Драгобраті Фото новина
13:54
У Мукачеві в канаві виявили потопельника
10:07
В Хусті через займання гаража ледь не загорілася багатоповерхівка Фото новина
12:39
У Мукачеві рятувальники деблокували водія з понівеченого внаслідок ДТП автомобіля Фото новина
11:16
/ 4
ДБР проводить обшуки в ДСНС Закарпаття
11:29
/ 1
У Синевирі через засніжену дорогу, медикам довелося пішли йти до пацієнтки ФОТО)
13:52
/ 5
Лижник із Волині травмував ключицю на Красії Фото новина
12:36
/ 2
У Хусті згорів торговельний кіоск Фото новина
18:10
/ 1
На Рахівщині медики евакуювали пацієнта на санчатах Фото новина
» Всі новини