Депутати в Жденієві віддали 216 га Верховинського Вододільного хребта під знищення вітряками (ФОТО)

У Жденіївській сільраді на Закарпатті 15 серпня проголосували за те, щоб виділити 216 гектарів землі під забудову вітряками. Йдеться про ділянки між населеними пунктами Розтока, Кічерний, Перехресний, Буковець.

Депутати в Жденієві віддали 216 га Верховинського Вододільного хребта під знищення вітряками (ФОТО)

Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

На сесію прийшли екоактивісти, депутати сільради, місцеві жителі.

За надання дозволу на виготовлення технічної документації і проведення інженерно-геологічних вишукувань проголосували 12 депутатів із 17 присутніх на сесії, повідомив Суспільному в. о. голови Жденіївської селищної ради Юрій Русин.

У чому загроза довкіллю

"Ці гори формувались млн років, але їх мають намір знищити за один сезон, ймовірно у 2026 році. Закликаємо депутатів, не голосувати за ці трагічні незроротні рішення. Не погоджуйтесь заливати "полонину" бетоном!", — повідомили на Facebook-сторінці природоохоронної організації "Save Пікуй".

"Верховинський Вододільний хребет слугує водорозділом басейну річки Тиса та басейну річки Вісла. Він оточений з усіх боків лісами, пралісами та особливо цінними територіями природно-заповідного фонду. Туди немає автомобільних доріг, лише піші стежки", —написали на Facebook-сторінці у ГО "Екосфера".

"Йдеться не просто про знищення цінних субальпійський екосистем, знищення лісів і пралісів унаслідок прокладання доріг. Йдеться про знищення рельєфу, знищення кам’янистого гребеня", — додали у "Екосфері".

Також у громадській організації повідомили, що хребет є популярним туристичним маршрутом, вздовж хребта проходить Закарпатський туристичний шлях, який з’єднує Східні Бескиди (на кордоні з Польщею) із Чорногірським хребтом та Мараморосами (на кордоні з Румунією).

Для пересування будівельної техніки по хребту та для риття і заливки бетоном котлованів вузький гребінь з виходом кам’яних порід назовні доведеться зрізати і розрівнювати, фактично повністю знищуючи хребет, зазначили у ГО "Екосфера".

16 серпня 2025р.

Теги: Жденієво, вітряки, хребет, Вододільний, забудова

Коментарі

Жденієвець 17.08.2025 / 22:51:05
А що ви хочете, кіть серед депутатів один Далекорей возит у ріку сміття, другий «мертві душі» в школу поустроював, оби гроші брати з їх зарплат, Собран за турбазу платит 17 гривнів податку у громаду, Люба, поки робила секретарьков при сільські раді, обом дітям в Ужгороді квартири покупляла, Маряна підполозька дочку устроїла в Жденіївський клуб, оби ї стаж ішов, а внучці інвалідність купила, би зятя відмазати від армії, - се якраз ті, що голосували. Дуже великоморальні канєшно. Ті би за копійку і не такоє робили. А то щі й,може, компромат на кожного мають. Коли ся не боїть, тот голосує чесно

Олена 17.08.2025 / 21:44:33
Подивіться на ці «розумні» пики обранців. Бачили очі, що обирали. Тепер не тіко мости завалять, а й жили повитігають з карпатських гір ці донбаські ненажери та місцева влада

Богич 17.08.2025 / 21:38:11
Щербей сидить там і рулить очі потупивши

Ліс 17.08.2025 / 13:44:42
Щербей давно має сидіти в тюрмі,риггоанал кончений

закарпатець 17.08.2025 / 09:57:36
Там один, хто смикає за вірьовки цю шоблу, це Мирослав Щербей, блюдолиз медведчуківський.

Конарь 16.08.2025 / 23:26:31
Хто зрадив,голосуючи за такий Беспредел,кожного судьба накаже...кожного на конарь...

До Василя 16.08.2025 / 18:02:34
Згідний з тобою, бо це просто жах що робиться зараз в ОТГ, захмарні зарплати в керівників ОТГ, роздуті штати, криміналітет місцевий у владі (приклад Лучки), неефективне освоєння коштів бюджету (крадіжки, відкати), махінації з землею, голови ОТГ і їх заступники стали доларовими мільйонерами і так далі. На прикладі даного випадку видно, що за гроші можна вирішити будь-яке питання, бо вирішує його колегіальний орган (рада) і потім до відповідальності кого притягати...

Вася 16.08.2025 / 15:36:39
Якісь бовдкри без освіти, половина з яких писати не вміє, а інша половина за кіло гречки проголосує за що хочеш вирішує долю України - це просто цирк!

Вася 16.08.2025 / 15:34:40
Адмін реформа 2015 року, коли місцевим баранам дали владу - це перший крок до розвалу України.

Олена 16.08.2025 / 14:37:21
Шановна громадо,чогож ви гріхуете на депутатів вид їх самі вибирали по принципу,самого тупого ,самого не грамотного,саму паскуда,самого злодія,щоб був похожий на голову Култана Василя,якого громада примусила взяти взятку 200000тисяч.

Ліс 16.08.2025 / 13:12:11
Будьте прокляті недодепутати продажні

Проти всіх 16.08.2025 / 12:07:49
Та там депутати куми,кумині діти,родичі,свати,брати,зав.садка і т.д.і т.п.неосвічені,зарозумілі,з вигодою для себе,перед виборами купували голоси за коробку медведчуківських цукерок.

Тупік 16.08.2025 / 11:44:58
Як сільські, ненажерливі, без освіти і совісті недодепутати, яких в селі вибирають по приколу, більшість за родинним принципом, можуть вирішувати глобальні питання екології та природи, коли їх цікавить більше пару тисяч доларів у своїх кишенях??? Абсурд, але це воююча і стікаюча кровю Україна...
Цікавить, чи всі державні органи погодили ці проекти чи є всі дозвола і що каже незалежна прокуратура, якої не має, то тоді міжнародні юристи і екологи. Бо розумію, що будують по безпредєлу, тіпа: головне почати, а далі все доузаконимо. Так?

Влад 16.08.2025 / 10:41:11
Молодці! Переживають за розвиток громади

Майбутній 16.08.2025 / 10:18:15
Бачили очі що вибирали

НОВИНИ: Соціо

16:32
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Миколою Головком Фото новина
14:29
На Закарпатті у перші години 2026 року народилися семеро немовлят
13:00
Закарпатські вибухотехніки вирушили у зону бойових дій Фото новина
09:02
Пошуки 62-річної жінки на Закарпатті тривають уже четверту добу Фото новина
18:13
/ 1
Засніжений Ужгород минулого століття на поштівках і світлинах Фото новина
15:55
/ 5
Малий бізнес під ударом: Андрій Балога про запровадження ПДВ для ФОПів
12:54
/ 3
На Закарпатті підвели підсумки реформи МСЕК Фото новина
09:43
У Лавках на Мукачівщині попрощалися зі старшим сержантом Сергієм Швардаком Фото новина
18:09
Підтвердили загибель 32-річного захисника з Сільця на Берегівщині Василя Кергецького Фото новина
16:37
/ 4
На Закарпатті Степану Гізі (молодшому) та Мирославу Гавришку присвоїли почесні звання Фото новина
15:34
Під час відпустки помер Герой із Ільниці на Хустщині Юрій Матіко Фото новина
11:26
/ 3
Степан Гіга може отримати звання Героя України посмертно
18:08
На Мукачівщині розшукують жінку, яка пішла через ліс і не повернулася додому Фото новина
16:59
На Закарпатті чоловіка судитимуть за знущання над матір’ю та крадіжку авто Фото новина
15:53
У селі Лавки на Мукачівщині проведуть в останню дорогу полеглого прикордонника Сергія Швардака Фото новина
14:07
На Закарпатті прикордонники викрили 44-річного чоловіка з фальшивими документами Фото новина
20:00
"Мадяр", "Гуцул" та правнук Ілька Липея. Жертовний чин родини Гаврішів
16:01
На 75-му році життя помер знаний закарпатський скульптор В’ячеслав Віньковський Фото новина
11:14
У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь відомого закарпатця Степана Гіги
09:04
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW Фото новина
17:09
На Закарпаття почали доставляти вакцину проти ВПЛ для безоплатних щеплень
15:11
В Ужгороді пройшла благодійна різдвяна коляда Фото новина
11:18
У центрі Ужгорода запроваджують односторонній рух на двох вулицях (КАРТА)
09:18
Після поранення у львівському госпіталі помер Герой із села Букове на Берегівщині Олексій Чорний Фото новина
18:21
/ 1
Евакуаційний потяг із Дніпропетровщини прибув до Мукачева Фото новина
» Всі новини