На Ужгородщині затримали 7-х членів злочинного угруповання, які переправляли "ухилянтів" через кордон до угорщини (ФОТО, ВІДЕО)

Про нюанси кримінальної схеми повідомила поліція Закарпатської області.

На Ужгородщині затримали 7-х членів злочинного угруповання, які переправляли "ухилянтів" через кордон до угорщини (ФОТО, ВІДЕО)

Як з’ясували співробітники Управління міграційної поліції в Закарпатській області, до функціонування каналу, що діяв в межах Ужгородського району, причетні щонайменше семеро мешканців Закарпатської області. Зокрема, це двоє організаторів — 60-річний закарпатець та 29-річний уродженець Вінницької області. Також до схеми були залучені 43-річний берегівець, 53-річний хустянин, двоє 28-річних та один 18-річний мешканці Ужгородщини.

Для викриття та припинення їх протиправної діяльності поліцейські використовували можливості відділу кримінального аналізу. У результаті було встановлено, що зловмисники поселяли клієнтів у готельному комплексі, проводили для них детальний інструктаж, а надалі — транспортували до помешкання одного із фігурантів, який проживає у максимальній близькості з українсько-угорським кордоном. Саме звідти військовозобов’язані на гумовому човні втікали до сусідньої угорщини через річку Тиса.

Відомо, що для успішної реалізації злочину зловмисники використовували безпілотники та радіостанції. За їх допомогою фігуранти відстежували ситуацію поблизу кордонів та наявність там прикордонних патрулів. Такі послуги коштували втікачам від 7 до 10 тисяч доларів.

За оперативною інформацією правоохоронців, за цією схемою зловмисники здійснили щонайменше три трансфери, якими переправили до угорщини вісьмох громадян України.

Спецоперацію із затримання учасників злочину поліцейські у співпраці з оперативниками Чопського прикордонного загону провели у трьох населених пунктах Ужгородського району. Під час одного із затримань зловмисники намагалися втекти від правоохоронців на автомобілі, однак потрапили у ДТП.

У помешканнях фігурантів та у їх транспортних засобах поліцейські, за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД та Роти поліції особливого призначення, провели санкціоновані судом та невідкладні обшуки. У їх результаті було вилучено готівку в національній та іноземній валюті, паспорти громадян угорщини, чорнові записи, копії документів військовозобов’язаних клієнтів, надувні човен та матрац, радіостанції, запчастини до безпілотників, три автомобілі та інші речові докази, які свідчать про причетність фігурантів до злочинної діяльності.

Досудове розслідування триває. Також поліцейські встановлюють інших осіб, причетних до злочинної схеми.

27 травня 2025р.

Теги: переправник, ухилянт, кордон, Угорщина

НОВИНИ: Політика

11:22
У Драгові на Хустщині гасили пожежу у літній кухні Фото новина
23:51
/ 12
САП та НАБУ викрили депутата Закарпатської облради Антала на організації "схеми" переправлення "ухилянтів" за кордон Фото новина
00:14
/ 3
угорщина заявила про виявлення двох українських "шпигунів", один з яких – "слуга" із Закарпатської облради Цебер
23:51
/ 5
Український план Орбана. Як угорський лідер хоче використати Україну для перемоги на виборах
19:59
/ 8
угорщина заборонила в'їзд "слузі" з Закарпатської облради Цеберу, який раніше як "діджей з угорщини" їздив у Крим розважати окупантів
01:05
/ 7
У Кам’яниці рубають ліс під новий андезитовий кар’єр компанії Михайла Лаби та оточення нардепа, члена фракції ОП-ЗЖ Фельдмана
05:35
/ 3
В угорщині допустили відновлення консультацій з Україною щодо меншин
04:23
/ 5
угорщина скасувала заплановані в Ужгороді переговори з Україною щодо нацменшин
10:30
/ 3
У відповідь на дії будапешта Україна висилає двох угорських дипломатів, з яких один – консул з Берегова
22:34
/ 7
Угорський журналіст: спецслужби орбана шпигували за Україною ще кілька років тому
13:34
/ 12
На Закарпатті викрили агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка з'ясовувала реакцію на введення тамтешніх "миротворців" Відео новина
00:59
/ 4
Суд "за давністю" закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана
00:57
/ 4
За наполяганням СБУ мер Андріїв відсторонив від виконання обов'язків свого заступника Плавайка
12:07
/ 12
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 8
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 9
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 13
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 5
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
» Всі новини