Про це свідчать результати нещодавнього опитування, які наводить Telex.
Так, половина респондентів вважають, що уряд о рбана мав швидше або чітко негативний вплив на розвиток країни, тоді як 39% оцінюють його правління як позитивне.
Серед виборців керівної партії "Фідес" підтримка прем’єра майже одностайна: 88% вважають його діяльність позитивною, і лише 1% – дуже негативною.
Однак виборці опозиційної партії "Тиса" мають протилежну думку: 87% з них оцінили вплив орбана як негативний, і лише 1% – як дуже позитивний.
Також соціологи вказують на суттєві розбіжності у поглядах між віковими групами. Лише серед громадян віком понад 60 років спостерігається відносна перевага позитивних оцінок, тоді як майже 60% молоді від 18 до 25 років висловили негативну думку про "епоху" орбана.
На питання про стан демократії в країні 40% прихильників "Фідес" сказали, що демократія в країні покращилася, водночас серед опозиційних виборців так вважають лише 2-3%. Більшість опозиціонерів впевнені, що ситуація погіршилася.
Також респонденти опитування розповіли й про свій добробут за час правління орбана. 45% прихильників правлячої партії "Фідес" вважають, що живуть краще, ніж 15 років тому, натомість 66% виборців опозиційної партії "Тиса" зазначили, що їхній добробут погіршився.
Подібні настрої переважають і серед виборців інших опозиційних партій.
65% опитаних вважають, що уряд орбана за цей час в основному сприяв багатим, також вони переконані, що успіх можливий лише за наявності зв’язків з владою. Навіть 45% прихильників "Фідес" визнають важливість політичних знайомств для просування.
Порівнюючи орбана та опозиційного лідера Петера Мадяра, більшість вважає, що останній краще впорався б із ключовими питаннями – боротьбою з корупцією, охороною здоров’я, освітою, економічним розвитком.
орбану приписують лише сильні сторони в міграційній політиці та підтримці сімей.
Попри це, майже 40% угорців не вірять, що уряд орбана можна змінити демократичним шляхом. Однак кількість тих, хто вірить у можливість змін, зросла за останні п’ять років – найоптимістичнішими (54%) є виборці партії "Тиса".
Упродовж останніх місяців в угорці протестували про низки рішень орбана. Зокрема йдеться про законопроєкт, який спрямований проти громадських організацій і незалежних ЗМІ, а також закон про заборону ЛГБТ-прайдів.
Після ухвалення закону про заборону ЛГБТ-прайдів угорський парламент також затвердив зміни до Основного закону, які зокрема обмежують права ЛГБТ-спільноти.
Проти ухвалення поправки до Основного закону Угорщини виступали всі опозиційні партії. Крім того, у будапешті тривали багатотисячні протести проти неї.
А законопроєкт під назвою "Про прозорість суспільного життя" дозволить Управлінню з питань захисту суверенітету вносити до чорного списку організації, що отримують іноземне фінансування, в тому числі гранти ЄС. Управління зможе робити це, якщо вважатиме організації "загрозою" національному суверенітету.
Тисячі угорців зібрались у будапешті, протестуючи проти ініційованого законопроєкту.