Та всі ці переваги можуть звестися нанівець, якщо не знати, як обирати пластикові вікна windows правильно. Тому ця публікація саме для тих, хто має намір замінити вікна в приватному будинку чи квартирі, але не володіє навичками і досвідом в плані виробу таких конструкцій. Тут ви віднайдете для себе практичні поради, які обов’язково стануть у нагоді.
Отже, на що звернути увагу, обираючи металопластикові вікна.
Як відомо, профіль пластикових вікон складається з так званих «камер» (їх ще можна називати порожнинами) між стінками. І чим їх більше, тим краще, бо тоді буде вищою тепло- та звукоізоляція. В цьому плані «золотою серединкою» є вікна з п’ятьма камерами.
А тепер про товщину зовнішньої стінки.
Хоча виробники пластикових вікон клас профілю позначають літерами A, B, C (де кожен варіант має свої параметри) але тут головне — саме товщина зовнішньої стінки. Оптимальне рішення — це коли він складає не менше ніж 2,5-2,8 мм. Бо ж тонкі стінки швидше деформуються та, як показує практика, пропускають більше холоду. Врахуйте це.
Обираючи металопластикові вікна, не забудьте звернути увагу і на склопакет.
Бувають одно- і двокамерні склопакети. Але останні, що складаються з трьох стекол, забезпечують кращу тепло- і звукоізоляцію, аніж однокамерний (що має лише два скла). Та варто врахувати, що двокамерні рішення є важчими і коштуватимуть дорожче.
Якщо говорити про оптимальну теплоізоляцію, ширина дистанційної рамки між склом повинна складати в межах 12–16 мм. Позаяк занадто вузький зазор (менше ніж 6 мм) не виконуватиме своїх функцій належним чином.
Найтеплішим вважаються вікна, камери яких наповнені аргоном. Цей газ має нижчу теплопровідність, аніж повітря, тому це знижує тепловтрати через вікна.
Якщо ключова ціль – максимальна енергоефективність, варто звернути увагу на вікна зі склом, яке має спеціальне покриття Low-E, що ефективно утримує тепло всередині приміщення.
Якісна фурнітура гарантуватиме рівномірний притиск стулки по всьому периметру. При відкриванні чи закриванні важливо, щоб не було навіть найменшого натяку на «хрускіт» чи, що гірше, заїдання.
Важливим є і ресурс роботи фурнітури. Кількість циклів «відкриття-закриття» має складати щонайменше 10 000. Тобто йдеться про понад 15 років належної роботи – і це за умов активного і щоденного використання.
Не залишайте поза увагою і захист від само відкривання. Це особливо актуально для сімей, де є маленькі діти. Тут, як кажуть, безпека понад усе. А тому упевніться, що вікна, які ви розглядаєте для купівлі, оснащені спеціальними механізми блокування стулки в різних положеннях.
Наступним важливим етапом (після купівлі) є монтаж пластикових вікон. Якщо у вас немає досвіду і навичок, краще навіть не братися за цю справу.
Просто запросіть майстра, який виконає все саме так, як і потрібно. Бо ця робота, як правило, включає:
І наостанок кілька порад щодо того, чого варто уникати.
Найперше – це покупка дешевих пластикових вікон. Просто навіть не розглядайте такий варіант, бо отримаєте виріб з бюджетних матеріалів, які навряд чи забезпечать вам належну енергоефективність та тривалий термін служби.
Друге – купувати вікна аби в кого. Найкраща альтернатива – це провірені і надійні продавці, де, окрім якісних товарів, вам також нададуть гарантію на покупку та професійну клієнтську підтримку.
Третє – нехтування замірами і перевірки геометрії віконного отвору. Перш ніж замовляти вікна, потрібно уважно виміряти віконний отвір і перевірити його геометрію: якщо він кривий, то потрібно спочатку це виправити, а вже потім монтувати вікно, щоб запобігти щілинам.
Будьте відповідальними та уважними, старайтеся віддавити перевагу якісним рішенням, адже пластикові вікна беруться на роки. Дешеві ж аналоги створять вам не комфорт, а купу зайвого клопоту. Хіба ж воно вам треба?
Антон Некрилов,
у минулому керівник віконного виробництва та підприємець у сфері енергоощадних вікон.