Суд зобов'язав Карпатський біосферний заповідник сплатити загалом 5,4 млн грн за незаконні рубки лісу на його території

Про це інформує Державна екологічна інспекція у Закарпатській області.

Суд зобов'язав Карпатський біосферний заповідник сплатити загалом 5,4 млн грн за незаконні рубки лісу на його території

3 квітня 2025 господарський суд Закарпатської області задовольнив позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Закарпатській області та зобов’язав Карпатський біосферний заповідник сплатити 2,8 млн. грн. за шкоду довкіллю через незаконну вирубку 410 дерев на території Угольського науково-дослідного відділення в 2021 році. Вирубка стала можливою через бездіяльність майстра охорони природи, який був визнаний винним у службовій недбалості.

Завдана шкода була оцінена згідно з постановою Кабінету Міністрів України №541.

А 15 квітня 2025 господарський суд Закарпатської області задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Закарпатській області щодо стягнення 2 615 131,96 грн. збитків, завданих довкіллю через незаконну вирубку лісу на території Карпатського біосферного заповідника.

Під час позапланової перевірки Углянського природоохоронного науково-дослідного відділення, що входить до структури заповідника, виявлено факти незаконної вирубки дерев та пошкодження лісових насаджень до ступеня припинення росту. У процесі перевірки інспектори зафіксували наявність пнів від зрубаних дерев без належного маркування, сліди спроб їх приховати, а також залишки необлікованої деревини.

Суд визнав, що адміністрація заповідника не забезпечила належний контроль за охороною лісу, як того вимагає Лісовий кодекс України.

 

29 квітня 2025р.

Теги: заповідник, екоінспенція, позов, вирубка, охорона

НОВИНИ: Кримінал

17:57
/ 4
На Закарпатті судитимуть чоловіка за проросійську пропаганду в соцмережах Фото новина
15:41
/ 1
На Закарпатті завершили розслідування ДТП, де загинуло подружжя й постраждала 3-річна дитина Фото новина
11:17
/ 1
На Закарпатті судитимуть реєстратора за незаконну «переписку» землі померлої жінки Фото новина
11:10
/ 1
Сімейний насильник з Ужгородщини отримав 9 років за смертельне побиття співмешканки
17:44
Закарпатський митник налагодив канал ввезення годинників без сплати мит Фото новина
13:36
/ 4
На Закарпатті судитимуть депутата Берегівської районної ради Арсенія Богара за недостовірну декларацію та відмивання коштів Фото новина
12:14
/ 1
В Ужгороді затримали дилера метамфетаміну Фото новина
13:58
/ 4
На Закарпатті за березень викрили 12 учасників схем переправлення військовозобов’язаних Фото новина
10:00
На Закарпатті викрили групу переправників Фото новина
16:33
На Закарпатті судитимуть водія, який у стані сп’яніння скоїв смертельну ДТП Фото новина
11:36
За злісне невиконання батьківських обов'язків мукачівку покарали понад 5-а роками тюрми
10:57
/ 5
На Тячівщині лісничий самовільно збудував садовий будинок для родини на землях лісфонду Фото новинаВідео новина
09:55
На Закарпатті судитимуть підрядника через ДТП, у якій постраждала вагітна жінка Фото новина
12:21
/ 5
На Закарпатті суддю підозрюють у незаконному отриманні понад 640 тисяч гривень доплат Фото новина
10:52
На Закарпатті судитимуть екскерівника надлісництва за масштабну незаконну вирубку дубів Фото новина
15:54
/ 2
На Закарпатті викрили схему підключення Starlink для російських військ Фото новина
11:48
На Рахівщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
09:54
/ 1
На Закарпатті поліція затримала наркокур’єра з Дніпра з 2,2 кг «солі» Фото новина
17:57
/ 2
На Закарпатті чоловік продав автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ Фото новина
13:13
/ 2
На Мукачівщині чоловік намагався продати автомат і гранату Фото новина
12:06
На Берегівщині 24-річний зловмисник напав на 13-річного хлопця через вигаданий «борг»
18:05
/ 3
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засудили 20-річного водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків Фото новина
17:13
/ 1
ВАКС призначив до розгляду корупційну справу судді Воловецького райсуду Пелиха
15:54
/ 3
На Закарпатті накрили ще три «схеми для ухилянтів» Фото новина
15:10
/ 1
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею на Закарпатті Фото новинаВідео новина
» Всі новини