Ужгородець отримав рік умовного покарання за спробу контрабанди в 2015 році картин Бокшая та Ерделі до Словаччини (ФОТО)

Ужгородський міськрайонний суд визнав Михайла Мана винним у контрабанді культурних цінностей. За спробу вивезти до Словаччини картини засновників Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі колекціонеру призначили 5 років ув’язнення, однак реальний термін покарання суд замінив на рік умовного.

Ужгородець отримав рік умовного покарання за спробу контрабанди в 2015 році картин Бокшая та Ерделі до Словаччини (ФОТО)

Вирок винесли 17 квітня. Йдеться про контрабандну схему, яку організував Михайло Ман у 2015 році. Познайомившись з громадянином Словацької Республіки, він пообіцяв йому знайти і продати картини Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі. Взявши 2 тис. доларів завдатку, закарпатець передав своєму спільнику картини «Жорнава», «Портрет сина» та «Портрет молодого чоловіка», написані Бокшаєм та Ерделі.

У свою чергу спільник, запакувавши роботи у чорний поліетилен, передав їх водієві Ford Transit. Останній сховав картини під ковроліновим покриттям та ящиками плитки і намагався вивезти до Словаччини через пункт пропуску «Ужгород», де його затримали працівники СБУ.

Картини заховали під ковроліном і плиткою. Фото СБУ.

«Орієнтована ринкова вартість картини “Жорнава” становить 750 тис. – 1 млн грн, картини “Портрет сина” – 300-350 тис. грн, картини “Портрет молодого чоловіка” – 600-700 тис. грн», – йдеться у вироку.

Дослідивши всі матеріали справи, суддя Олена Голяна визнала Михайла Мана винним у контрабанді культурних цінностей і призначила йому 5 років ув’язнення. Реальний термін покарання суд замінив на рік умовного. На вирок можуть подати апеляцію.

Андрій Міцкевич, ZAXID.NET

26 квітня 2025р.

Теги: картини, контрабанда, Бокшай, Ерделі, Словаччина

Коментарі

Nik 26.04.2025 / 19:39:55
А хто другий чувак задіяний у контрабасі...

Місцевий 26.04.2025 / 15:07:59
Класична схема провокування на скоєння злочину для показників. Такими речами не гребують ні поліцейські ні СБУ, через власних підставних провокаторів провокують на скоєння злочину.

НОВИНИ: Кримінал

08:47
/ 3
Головного травматолога Тячівської лікарні, який за хабарі робив інвалідність, оштрафували на 17 тис. грн
18:01
Суд виніс вирок мукачівцю, який продавав наркотики просто «з рук у руки» Фото новина
16:39
У Берегові 20-річний хлопець обікрав будинок 61-річної жінки Фото новина
13:47
/ 6
Воловецький суд відмовив прокуратурі у продовженні відсторонення від посади голови-"хабарника" Жденіївської селищної ради Култана
10:33
Двоє закарпатців обікрали будинок на Львівщині Фото новина
09:47
/ 3
Суд вирішив знести готель у Солотвині, самовільно збудований на частині єврейського цвинтаря
13:43
ПЦУ відсторонила закарпатського єпископа Кирила (Михайлюка), який фігурує у справі про видачу посвідчень священників "ухилянтам"
12:52
/ 4
На Ужгородщині, в регіональному ландшафтному парку "Притисянський" невідомі вирубали лісу на понад 8 млн грн
09:08
В Ужгороді затримали чоловіка, який побив охоронця магазину до втрати свідомості Фото новина
16:05
/ 2
На Закарпатті за два тижні спіймали 21 водія напідпитку
18:04
Ужгородські митники вилучили незадекларовані 20 тис. євро у харків’янина Фото новина
16:51
У Мукачеві засудили наркоторгівця до 6 років ув’язнення Фото новина
14:38
/ 2
На Закарпатті викрили групу залізничників, які крали дизпаливо з локомотивів Фото новина
11:59
/ 1
В Ужгороді чоловік напав на сусідку й пограбував її Фото новина
13:18
/ 2
На Закарпатті військовозобов'язаний намагався виїхати до угорщини за сфальшованими документами вартістю $7000 Фото новина
08:37
В Ужгороді п'яний водій ВАЗа врізався в припарковану "Мазду" Фото новина
16:42
Поблизу кордону зі Словаччиною виявили двох правопорушників – "екскурсовода" і "романтика" Фото новина
08:47
/ 3
Суд в Хусті умовно "покарав" учасника схеми з виготовлення "ухилянтам" фейкової інвалідності
16:37
/ 10
В Ужгороді адміністраторці підпільного казино присудили 500 тис. грн штрафу
16:07
/ 5
Правоохоронці заблокували схему фіктивної реєстрації автомобілів на Закарпатті Фото новина
14:50
/ 2
На Закарпатті 3-х жителів Дніпропетровщини, що прямували до Словаччини, "зафіксували" на маршруті вартістю $3000 Фото новинаВідео новина
14:08
/ 1
Водій, який у Буштині відчиненими дверцятами на смерть збив велосипедистку, відбувся умовним покаранням
11:09
/ 4
Запоріжець уник покарання за стрілянину на "Новій пошті" в Ужгороді
12:04
/ 1
ДБР розслідує незаконність використання мисливським клубом Шуфрича 10 га землі з озером у "Дубках"
18:19
На Закарпатті викрили 46-річного переправника ухилянтівФото новина
» Всі новини