У минулому році слідчі Головного управління Національної поліції в Закарпатській області за оперативного супроводу співробітників Управління стратегічних розслідувань знешкодили злочинну діяльність групи зловмисників, причетних до масштабної вирубки лісу. Їхні дії призвели до багатомільйонних збитків державі, а також завдали шкоди екосфері.
Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що до протиправної діяльності причетні п’ятеро фігурантів. Свої злочинні дії вони вчиняли на території урочища Стебний Лазещинського лісництва Ясінянського лісгоспу. Там зловмисники незаконно вирубали сотні дерев різних порід, зокрема бук, ялицю та смереку. В подальшому ці породи транспортували за допомогою коней та вантажних автомобілів, через спеціально облаштовані зловмисниками дерев’яні переправи, на пилорами. Там нелегальну деревину переробляли та реалізовували по всій території України.
Наприкінці жовтня 2024 року поліцейські, за силової підтримки спецпідрозділу КОРД, провели затримання групи підозрюваних. Останні чинили активний спротив законним діям правоохоронців. Для втечі з місця злочину фігуранти частково демонтували переправи та розклали дорогою саморобні пристрої для примусової зупинки транспортних засобів.
Попри це зловмисників було затримано. За місцями їх проживання, у місцях зберігання, заготівлі та переробки деревини правоохоронці провели 14 обшуків. У результаті — вилучено сотні стовбурів нелегальної деревини та обладнання, яке використовувалося для її вирубки.
Збитки завдані такими злочинними діями «чорних лісорубів» складають понад 35 мільйонів гривень.
Наразі у справі слідчі зібрали достатньо доказів, сформували обвинувальні акти та за процесуального керівництва спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури скерували усі матеріали кримінального провадження для судового розгляду. Зловмисники обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 4 ст. 246 Кримінального кодексу України, тобто незаконна порубка, перевезення, зберігання та збут лісу, що спричинили тяжкі наслідки, вчинені організованою групою осіб.
За скоєне обвинуваченим загрожує до 7 років позбавлення волі.
Заходи з викриття поліцейські здійснювали у співпраці з фахівцями управління безпеки Департаменту безпеки ДП «Ліси України».
Володимир 12.04.2025 / 17:44:25
Цей Форгачі в топах всіх зашкварів)
??? 10.04.2025 / 16:50:12
Хто відшкодує ті 35 млн.грн.? Бо лісоруби кажуть, що платили відкати природоохоронному прокурору Форгачі.