Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу

Від міськради вимагають не фальсифікувати результати громадських слухань, а припинити співпрацю з розробниками документу та оголосити новий тендер

Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу

Ужгородці зібрали необхідну кількість голосів під петицією про розробку нового генплану міста. У документі, який має розглянути міська рада, вимагають відхилити редакцію генплану Ужгорода 2025 року, припинити співпрацю з його розробниками та оголосити прозору закупівлю містобудівної документації.

Петицію про розробку нового генерального плану Ужгорода 19 березня зареєстрував депутат міськради, військовий Олександр Волосянський. За добу вона набрала понад 380 голосів з 250 необхідних для її розгляду в мерії.

«Ми, мешканці міста Ужгорода, вимагаємо врахувати інтереси громади та невідкладно розробити і винести на найближчу сесію міської ради проєкт рішення щодо розробки нового проєкту змін до генерального плану міста та коригування історико-архітектурного опорного плану, який містить ряд критичних недоліків та технічних одруківок, що дає можливість зловживань посадовим особам та забудовникам в першу чергу на території історичного ареалу, а також на охоронних територіях пам’яток та об’єктах культурної спадщини», – йдеться у петиції.

Підписанти електронного документу вимагають у мерії припинити співпрацю із розробником та не виносити проєкт містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану міста Ужгород» (редакція 2025 року) на затвердження жодною сесією Ужгородської міської ради. Також наголошують, що нового підрядника необхідно обрати у конкурентний спосіб – через тендерну процедуру закупівель.

Для розробки нового генплану просять створити робочу групи із представників громадськості та експертного середовища та із обов’язковою процедурою громадського обговорення сформованого завдання на проєктування.

Нагадаємо, зміни до генплану Ужгорода вносять вперше з 2004 року. На замовлення Ужгородської міської ради, містобудівну документацію розробляли фахівці науково-дослідного інституту «Дніпромісто» під керівництвом Олени Малишевої.

Обговорення документу тривало з 8 січня. За цей час активісти помітили, що нове планування обласного центру несе екологічні ризики та дозволить узаконити об’єкти, які вже збудовані в місті. 7 лютого на громадських слуханнях в Ужгородській міській раді за відхилення запропонованого проєкту змін до генплану проголосували 183 мешканці міста.

Андрій Міцкевич, ZAXID.NET

20 березня 2025р.

Теги: петиція, генплан, Волосянський

Коментарі

Наталка Майстренко 25.03.2025 / 22:31:27
Олег Романович, підтримую прохання з попереднього комендаря. Вони тут все псують. Геть їх!

Ужгородець 21.03.2025 / 09:03:37


Ніяк не будуть викручуватися, їм петиція не указ, на **× вони вертіли ужгородеців, їх задача, до виборів зрубати максимум кеша і спи×*ити максимум землі Адмін забери на*** фіцо і орбана, тошнить від їх **альників


злий 20.03.2025 / 23:44:22
Подивимося, як тепер будуть викручуватися владні прикоритники

Аделіна 20.03.2025 / 21:17:51
Ужгород уже тріщить по швах, кулько мож будувати??? У містові уже ниє дерев, ушитке грязноє, ниє чим дихати…

НОВИНИ: Соціо

13:18
У селі Абранка на Мукачівщині попрощалися з полеглим Героєм Олександром Крамаренком Фото новина
13:55
У Ізі на Хустщині розблокували дорогу та послабили карантинні обмеження через спалах гепатиту А
09:01
/ 1
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 22 листопада
19:00
/ 4
У Мукачеві засудили жінку, яка торгувала метамфетаміном біля школи Фото новина
17:51
/ 2
У Карпатах рятувальники йшли крізь хуртовину до заблукалих туристів Фото новина
16:49
У Мужієві під час пожежі загинув 75-річний чоловік Фото новина
14:25
На війні поліг захисник із села Довге на Хустщині Володимир Беля Фото новина
11:45
/ 1
На Закарпатті патрульні за місяць винесли 66 постанов за їзду без ременів безпеки
10:10
У Нижньоворітській громаді зустрінуть і проведуть в останню дорогу полеглого Героя Олександра Крамаренка з Абранки Фото новина
18:18
/ 4
Закарпаття готується до запуску нового переходу на кордоні з Румунією Фото новина
17:27
До Мукачева прибув евакуаційний потяг із родинами переселенців Фото новина
15:52
На Закарпатті прикордонники затримали двох порушників та їхнього переправника Фото новина
15:01
/ 1
У Мукачеві провели в останню путь полеглого Героя Євгена Мазія Фото новина
12:00
Майстер спорту з Мукачева поїде на Чемпіонат світу до Японії Фото новина
09:48
/ 3
У Великих Лазах на Ужгородщині попрощаються з 42-річним воїном Євгеном Калиняком Фото новина
09:01
/ 6
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень на 20 листопада
18:31
В Ужгороді водій їздив п’яним і спричинив ДТП Фото новина
17:17
На Закарпатті викрили схему переправлення ухилянтів, яких маскували під військових Фото новина
14:53
/ 5
Лікаря на Міжгірщині судитимуть за завищення ціни рентген-апарата на понад пів мільйона грн Фото новина
13:35
/ 1
У Мукачеві попрощаються із полеглим Героєм Євгеном Мазієм Фото новина
10:41
/ 3
Жителі села Іза протестують через запровадження карантину після спалаху гепатиту А Фото новина
09:06
/ 1
На Закарпатті оприлюднили графік погодинних відключень електроенергії на 19 листопада
17:26
/ 1
Ужгородка розтрощила дорожній знак та втекла Фото новина
11:30
/ 1
Черговий раунд для забудови полонини Руна: ліс на Закарпатті обстежать під будівництво ЛЕП
09:24
/ 3
Кінолога Чопського прикордонного загону Андрія Сливоцького та його вівчарку Вайка відзначили на всеукраїнській церемонії "Чотирилапі захисники"
» Всі новини