Брак вітамінів і поживних речовин має сумні наслідки для всього організму, але, насамперед, позначається на зовнішності. За авітамінозу шкіра втрачає еластичність, набуває неоднорідного тону і сіруватого відтінку, що надає обличчю нездорового відтінку і візуально додає віку. Волосся стає тьмяним, ламким, починає стоншуватися і посилено випадати, нігті — розшаровуватися і ламатися. Попередити багато неприємних симптомів допоможуть вітаміни біотин. Лікарі називають біотин «вітаміном краси», оскільки саме від цього компонента багато в чому залежить зовнішня привабливість — красива і здорова шкіра, міцні нігті, густе блискуче волосся.
Біотин (вітамін В7) — водорозчинний вітамін групи В, що виконує безліч функцій в організмі. Речовина є джерелом важливого мінералу — сірки, що підтримує найважливіші метаболічні процеси та необхідна для синтезу колагену. Сірка виробляється організмом людини, проте несприятлива екологічна ситуація, часті стреси, неякісне харчування провокують нестачу цього мінералу. Нутрієнт допомагає нормалізувати рівень цукру в крові, підтримувати роботу нервової системи та травлення, уникнути проблем із серцем і судинами, запобігти набору зайвої ваги.
Завдяки багатогранності своїх функцій біотин:
Оскільки біотин бере участь у жировому обміні, нестача цього компонента призводить до надмірно активної роботи сальних залоз. Якщо шкіра занадто жирна і водночас схильна до лущення — можна запідозрити дефіцит вітаміну В7. Винна нестача біотину найчастіше і в появі акне, себорейного дерматиту та інших захворювань шкіри.
На думку лікарів-трихологів, саме дефіцит нутрієнта призводить до надмірного випадіння волосся — і, як наслідок, алопеції. Волосся за гіповітамінозу стоншується і швидко жирніє, з'являється себорея, а разом з нею і лупа. Додатковий прийом високоактивного біотину відновлює волосся, сприяючи його росту і зміцненню.
Цінний компонент присутній у таких харчових продуктах, як:
Однак користь сучасних продуктів харчування дещо сумнівна, тому необхідну норму вітамінів, зокрема біотину, навряд чи можна почерпнути зі звичайної їжі. Денна норма біотину для дорослої людини становить 50 мкг, і, щоб забезпечити організм достатньою кількістю речовини, фахівці рекомендують збагачувати раціон високоякісними добавками. Кожна капсула містить добове дозування важливого елемента, який засвоюється легко, швидко і максимально якісно.
Оскільки вітаміни групи В є водорозчинними, ризик передозування вкрай малий, оскільки надлишок виводиться з організму із сечею. Добавки з біотином мають накопичувальний ефект, тому приймати їх лікарі рекомендують курсами. Через високу ефективність, мінімальний ризик побічних ефектів і хорошу засвоюваність вживання вітаміну В7 рекомендовано всім, хто хоче не лише вдосконалити зовнішність, а й поліпшити загальне самопочуття, оздоровити і зміцнити свій організм.