На Закарпатті ексочільницю підрозділу держпідприємства підозрюють в незаконному вилученні особливо цінних земель станції НААН

За інформацією Закарпаття онлайн, йдеться про ексочільницю Закарпатського інституту агропромислового виробництва, а нині віцепрезидентці Національної академії аграрних наук Ануш Балян і про землю поблизу популярної серед туристів гори Пікуй

На Закарпатті ексочільницю підрозділу держпідприємства підозрюють в незаконному вилученні особливо цінних земель станції НААН

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури ексочільниці Закарпатського інституту агропромислового виробництва УААН повідомили про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Про це інформує пресслужба облпрокуратури.

У ході розслідування вдалося встановити, що неправомірні дії жінки призвели до вибуття особливо цінних земель із користування державної наукової організації.

Підозрювана погодила вилучення ділянки, незважаючи на відсутність відповідної постанови Кабінету Міністрів України та погодження Верховної Ради України.

Відтак, усупереч нормам законодавства, громадянин отримав право володіння земельною ділянкою площею понад 1 га на території Мукачівського району. Її вартість на ринку оцінена у близько пів мільйона гривень.

Наразі прокурори спільно зі слідчими Нацполіції Закарпаття та за оперативного супроводу УСР в Закарпатській області ДСР НПУ готують матеріали провадження для скерування їх до суду.

Правоохоронці не називають прізвища підозрюваної, однак у матеріалах справи, яку розглядає Ужгородський міськрайонний суд, йдеться про Ануш Балян. Віцепрезидентка Національної академії аграрних наук очолювала Закарпатський інститут агропромислового виробництва УААН упродовж 2005-2010 років. Тоді у структурі підрозділу була Гірсько-Карпатська дослідна станція, яка проводила дослідження на гектарі землі, що були у постійному користуванні інституту у Мукачівському районі.

У 2006 році Гірсько-Карпатську дослідну станцію ліквідували, а тваринник та господарський блок продали у приватну власність. Згодом підозрювана звернулася до президії НААН з клопотанням про надання згоди на вилучення із землекористування станції земельної ділянки площею 1,1232 га, на якій був розташований тваринник, та попросила голову Воловецької РДА погодити вилучення землі та її передачу у приватну власність.

31 січня Ужгородський міськрайонний суд відмовив у позові прокуратури про обрання Ануш Балян запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. За службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки, посадовиці загрожує від 2 до 5 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

17 лютого 2025р.

Теги: Балян, підозра

Коментарі

***** 18.02.2025 / 13:29:07
Це свідомо скоєний злочин, а ніяка не недбалість! Прокуратура в долі? А яке прізвище в громадянина, що привласнив ділянку за сприяння цієї порушниці закону?

Йончі 18.02.2025 / 11:15:12
А по Бакті чому не подивляться? Там Балянша з Петрушкою всі землі розікрали!

До тверезих 17.02.2025 / 16:49:47
Яка то недбалість, це злочинний умисел.

НОВИНИ: Кримінал

15:31
Суд виніс вирок грабіжникам, які напали на 86-річну жительку Закарпаття Фото новина
13:34
Із Німеччини до України екстрадували організатора закарпатського наркоугруповання Фото новина
18:07
/ 4
На Тячівщині чоловік поранив сусіда пострілом із мисливської рушниці Фото новина
17:40
/ 1
На Берегівщині чоловік намагався приховати вбивство, загорнувши тіло в килим Фото новина
11:06
/ 2
На Берегівщині чоловіка знайшли мертвим у калюжі крові Фото новина
09:02
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який сокирою вбив товариша та майже добу переховувався Фото новина
14:59
/ 3
На Закарпатті чоловік помер після нападу із сокирою Фото новина
10:04
/ 1
На Закарпатті затримали банду наркоторговців Фото новина
13:00
/ 1
На Закарпатті підліток обікрав підприємство, розрізавши сейф болгаркою Фото новина
15:21
/ 2
На Рахівщині жінку підозрюють у вбивстві власного чоловіка Фото новина
13:16
/ 2
У Мукачеві сусід із ножем напав на чоловіка просто в під'їзді Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали пару, яка переправляла чоловіків до Румунії Фото новина
15:13
/ 1
На Закарпатті затримали таксиста, який за $15 тисяч переправляв ухилянтів через Тису Фото новина
14:05
/ 1
У Чинадійові чоловік напав на пенсіонерку та відібрав золоті прикраси Фото новина
18:00
/ 11
Посадовця сільради на Ужгородщині підозрюють у земельній афері на 9 млн Фото новина
16:03
/ 7
На Ужгородщині підрядника підозрюють у розкраданні 2,2 млн грн під час ремонту школи Фото новина
15:55
/ 9
На Закарпатті викрили схему фіктивного шлюбу для незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон Фото новина
12:32
/ 23
На Закарпатті викрили схему розкрадання 9,5 млн грн на фіктивних медичних послугах Фото новина
11:28
/ 1
На Мукачівщині затримали організаторів переправлення чоловіків до Угорщини поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
/ 6
Депутату Ужгородської міськради повідомили нову підозру у справі про «тіньовий» бізнес на сміттєзвалищі Фото новина
13:14
/ 10
На Закарпатті викрили схему розкрадання коштів на протезах для поранених військових та людей з інвалідністю Фото новина
15:52
/ 5
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
» Всі новини