Міжгірський райсуд засудив закарпатця, що не повернув знайдену "мобілку", за крадіжку під час воєнного стану

24 січня 2025 року Міжгірський районний суд Закарпатської області ухвалив вирок та визнав винуватим громадянина К. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 185 ч.4 Кримінального кодексу України, щодо незаконного привласнення загубленого майна в умовах воєнного часу.

Міжгірський райсуд засудив закарпатця, що не повернув знайдену "мобілку", за крадіжку під час воєнного стану

Про це інформує пресслужба суду.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений, перебуваючи в громадському місці, знайшов мобільний телефон, що належав іншій особі, і, чітко усвідомлюючи факт, що це чужа річ, не вжив належних  заходів для повернення майна власнику. Подія сталася поблизу місць із активним рухом пішоходів, зокрема магазинів, автозаправної станції та церкви, що надавало обвинуваченому можливість оперативно з’ясувати інформацію про власника загубленого телефону.

Однак обвинувачений вирішив залишити телефон собі, не звернувся ні до поліції, ні до працівників торговельних закладів чи інших установ, які могли б допомогти у поверненні речі власнику. Більше того, обвинувачений не повідомив про знахідку навіть своїм родичам чи знайомим, а також проігнорував вимоги поліції видати телефон для встановлення власника.

Суд врахував, що сучасний мобільний телефон є важливим електронним пристроєм, який використовується не тільки для зв’язку, а й для збереження персональної  інформації, здійснення фінансових операцій тощо.

Суд наголосив, що громадяни мають законодавчий обов’язок повідомляти про знайдені речі, докладати зусиль для їх повернення власнику або звертатися до відповідних органів. Це передбачено ст.337 Цивільного кодексу України.

За результатами розгляду справи, суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України, та призначив йому покарання у виді позбавлення волі на строк п’ять років. Згідно з ст.75 КК України громадянина К. звільнено від призначеного у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку одного року не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки.

Вирок не набрав законної сили.

З повним текстом вироку можна ознайомитися в ЄДРСР за № 302/895/24.

Прикметно, що за умисне привласнення чужих речей, зокрема мобільних телефонів, Міжгірським  районним судом у 2024 році вже винесено два вироки з правовою кваліфікацією ст.185 ч.4  КК України, яка за крадіжку під час воєнного стану передбачає покарання у виді  позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

27 січня 2025р.

Теги: крадіжка, привласнення, телефон, мобілка

Коментарі

Іван 30.01.2025 / 03:42:28
Це серйозний злочин ті що мішками крадуть в воєнний стан то йдуть на підвищення а жебрак в тюрьму як би мільярд вкрав з бюджету

Ого 29.01.2025 / 11:56:49
А якщо в мене впаде мобілка на бетон,то я можу засудити бетон ?

НОВИНИ: Кримінал

11:22
/ 1
На Закарпатті ДБР викрило підполковника ТЦК, який завдав мільйонні збитки держбюджету Фото новина
09:03
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався підкупити прикордонника Фото новина
14:46
/ 5
На Ужгородщині викрили схему переправлення чоловіків за кордон за $13 тисяч Фото новина
13:25
На Рахівщині затримали двох переправників, які везли чоловіка до румунського кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві водія Seat спіймали за кермом у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
11:22
/ 1
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків через кордон Фото новина
10:22
/ 1
Поліція Воловця заблокувала канал збуту зброї Фото новина
16:05
/ 2
На Мукачівщині засудили водія, який збив велосипедиста та втік з місця ДТП Фото новина
09:57
На Мукачівщині чоловіка засудили за смертельне поранення сусіда Фото новина
17:15
На Закарпатті посадовця підозрюють у службовій недбалості через втрату 44,5 га заповідних земель Фото новина
15:08
У Мукачеві під час зупинки авто поліцейські виявили у водія наркотики Фото новина
12:34
На Закарпатті викрили канал переправлення ухилянтів через Тису Фото новина
09:50
/ 1
На Закарпатті викрили незаконний видобуток цеоліту на понад 11 млн грн Фото новина
13:11
/ 1
Ексдиректору аеропорту «Ужгород» повідомили про підозру у службовій недбалості Фото новина
14:53
Закарпатця затримали у Львові за підпал двох автівок Фото новина
13:03
/ 1
У Мукачеві судитимуть чоловіка, який ошукав пенсіонерів майже на 1,2 млн грн Фото новина
16:37
/ 2
У Мукачеві викрили схрон зі зброєю: вилучено гранатомет, автомати та понад тисячу набоїв Фото новина
11:19
/ 1
У Мукачеві двоє підлітків викрали авто, погрожуючи ножем водійці Фото новина
10:30
/ 2
Вітчима, який забив 10-річну падчерку на Ужгородщині, засудили до довічного ув’язнення Фото новина
10:43
/ 1
На Закарпатті затримали далекобійника, який перевозив чоловіків до кордону у спальному відсіку вантажівки Фото новина
12:14
/ 1
На Тячівщині троє чоловіків фіктивно влаштувалися до ліцею, щоб уникнути мобілізації Фото новина
12:09
/ 2
У Мукачеві судитимуть акушерку-гінеколога через смерть немовляти Фото новина
15:05
/ 3
На Закарпатті викрили посадовця районного ТЦК, який незаконно знімав військовозобов’язаних із розшуку Фото новина
14:39
На Закарпатті винесли вирок у справі про зґвалтування 13-річної дівчини Фото новина
13:09
/ 2
У Берегові судитимуть посадовицю міськради за закупівлю укриття за завищеною ціною Фото новина
» Всі новини