День біженця на Закарпатті відзначати є кому

70 відсотків усіх звернень із проханням надати статус біженця в Україні розглядають саме в Закарпатській області. Регіон, через який намагаються потрапити до країн Європи нелегальні мігранти з Азії, Африки, країн-учасниць СНД, для багатьох із них надовго стає прихистком.

День біженця на Закарпатті відзначати є кому

Нерідко ці люди вирішують подати документи на оформлення статусу біженця. Нині 17 з них таке право, надане Україною, дозволить вийти з закритого пункту утримування нелегалів.
За статусом біженця, щоб вийти на волю. Саме так чинять чимало нелегальних мігрантів, яких затримали в Закарпатті чи при спробі перетину державного кордону і доправили до Місця тимчасового утримання нелегальних мігрантів «Павшино».
Звідси зазвичай можна вийти лише в тому разі, якщо подати документи до міграційної служби з проханням надати статус біженця. Чимало вихідців із Азії та Африки так і роблять.
Документ, що підтверджує звернення, дає можливість вільно пересуватися Україною на час розгляду справи, шукати собі житло, працювати, каже начальник Закарпатського управління міграційної служби Микола Товт.
«Закон і конвенція про біженців говорять перш за все про те, що держава зобов’язується забезпечити доступ шукачів притулку до процедури статусу біженця. Тобто з заявою може звернутися будь-хто з іноземців, навіть із тих, хто затриманий за незаконне перебування в Україні або за спробу незаконного перетину кордону», – нагадує він.
Із кожним роком охочих отримати статус біженця все більше
Таким правом із кожним роком намагається скористатися все більше й більше нелегальних мігрантів: якщо у 2006 посвідки про те, що вони звернулися по статус біженця, отримали й фактично вийшли на волю 700 осіб, то вже торік – 1200.
Щоправда, з-посеред останніх лише 90 особам дозволили продовжити процедуру набуття статусу біженця. але й це ще далеко не гарантує його отримання, каже Микола Товт.
«Лише за 5 місяців цього року ми розглянули понад 400 звернень щодо надання статусу біженця. Станом на 1 квітня на міграційному обліку у нас перебуває 15 визнаних біженців – усі вони вихідці з Сомалі, Іраку, Афганістану, Шрі-Ланки», – каже керівник міграційної служби.
Прикордонники ж нарікають на такі лояльні щодо нелегалів закони. Вони кажуть: те, що цих громадян випускають на волю, лише додає роботи правоохоронцям – мігранти, живучи в Закарпатті, й надалі продовжують штурмувати кордони.
Рівні права чи зловживання правами?
Саме тому міграційну службу нерідко звинувачують у безпідставному виданні цих документів, каже полковник прикордонної служби Володимир Горожанкін.
День біженця на Закарпатті відзначати є кому  «Згідно з законодавством, міграційна служба розглядає заяви, після чого ці особи отримують можливість вийти з таборів і жити у визначених районах на час процедури розгляду надання статусу біженця. На жаль, часто-густо стикаємося з ситуацією, коли такі заяви видаються безпідставно, видаються особам, чиї особисті дані не встановлюються…» – стверджує прикордонник.
Але у міграційній службі свою роботу продовжують. Микола Товт вважає, що всі люди мусять мати однакові права.
Нині ж, коли у всьому світі відзначають День біженця, іще кільком потенційним таким людям, які вже місяцями перебувають у МТТ «Павшино», пощастить: 17 з них видадуть документи, які законно дозволяють вихід на волю.

Надія Петрів, Радіо Свобода
20 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини