День біженця на Закарпатті відзначати є кому

70 відсотків усіх звернень із проханням надати статус біженця в Україні розглядають саме в Закарпатській області. Регіон, через який намагаються потрапити до країн Європи нелегальні мігранти з Азії, Африки, країн-учасниць СНД, для багатьох із них надовго стає прихистком.

День біженця на Закарпатті відзначати є кому

Нерідко ці люди вирішують подати документи на оформлення статусу біженця. Нині 17 з них таке право, надане Україною, дозволить вийти з закритого пункту утримування нелегалів.
За статусом біженця, щоб вийти на волю. Саме так чинять чимало нелегальних мігрантів, яких затримали в Закарпатті чи при спробі перетину державного кордону і доправили до Місця тимчасового утримання нелегальних мігрантів «Павшино».
Звідси зазвичай можна вийти лише в тому разі, якщо подати документи до міграційної служби з проханням надати статус біженця. Чимало вихідців із Азії та Африки так і роблять.
Документ, що підтверджує звернення, дає можливість вільно пересуватися Україною на час розгляду справи, шукати собі житло, працювати, каже начальник Закарпатського управління міграційної служби Микола Товт.
«Закон і конвенція про біженців говорять перш за все про те, що держава зобов’язується забезпечити доступ шукачів притулку до процедури статусу біженця. Тобто з заявою може звернутися будь-хто з іноземців, навіть із тих, хто затриманий за незаконне перебування в Україні або за спробу незаконного перетину кордону», – нагадує він.
Із кожним роком охочих отримати статус біженця все більше
Таким правом із кожним роком намагається скористатися все більше й більше нелегальних мігрантів: якщо у 2006 посвідки про те, що вони звернулися по статус біженця, отримали й фактично вийшли на волю 700 осіб, то вже торік – 1200.
Щоправда, з-посеред останніх лише 90 особам дозволили продовжити процедуру набуття статусу біженця. але й це ще далеко не гарантує його отримання, каже Микола Товт.
«Лише за 5 місяців цього року ми розглянули понад 400 звернень щодо надання статусу біженця. Станом на 1 квітня на міграційному обліку у нас перебуває 15 визнаних біженців – усі вони вихідці з Сомалі, Іраку, Афганістану, Шрі-Ланки», – каже керівник міграційної служби.
Прикордонники ж нарікають на такі лояльні щодо нелегалів закони. Вони кажуть: те, що цих громадян випускають на волю, лише додає роботи правоохоронцям – мігранти, живучи в Закарпатті, й надалі продовжують штурмувати кордони.
Рівні права чи зловживання правами?
Саме тому міграційну службу нерідко звинувачують у безпідставному виданні цих документів, каже полковник прикордонної служби Володимир Горожанкін.
День біженця на Закарпатті відзначати є кому  «Згідно з законодавством, міграційна служба розглядає заяви, після чого ці особи отримують можливість вийти з таборів і жити у визначених районах на час процедури розгляду надання статусу біженця. На жаль, часто-густо стикаємося з ситуацією, коли такі заяви видаються безпідставно, видаються особам, чиї особисті дані не встановлюються…» – стверджує прикордонник.
Але у міграційній службі свою роботу продовжують. Микола Товт вважає, що всі люди мусять мати однакові права.
Нині ж, коли у всьому світі відзначають День біженця, іще кільком потенційним таким людям, які вже місяцями перебувають у МТТ «Павшино», пощастить: 17 з них видадуть документи, які законно дозволяють вихід на волю.

Надія Петрів, Радіо Свобода
20 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини