В Ужгороді підбили підсумки 2024-го року в МГКЄ і вручили єпархіальну премію Лучкая (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

3 січня 2025 року в обласному центрі Закарпаття, у Єпископській резиденції, за участі правлячого єпископа владики Теодора відбулося підбиття підсумків діяльності Мукачівської греко-католицької єпархії в 2024-му році.

В Ужгороді підбили підсумки 2024-го року в МГКЄ і вручили єпархіальну премію Лучкая (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

3 січня в єпископській резиденції в Ужгороді відбулася традиційна щорічна рідвяна зустріч керівництва Мукачівської греко-католицької єпархії з громадськістю краю. Владика Теодор, який влітку очолив єпархію, підбив підсумки 2024 року.

Цей рік був позначений двома поважними ювілеями -- 150-річчям з дня народження Президента Карпатської України, о.Августина Волошина та 150-річчям єпископа Діонізія Ніряді, який опікувався закарпатськими вірниками в 1938-1939 роках. З цього приводу відбулися урочистості в Келечині та в Хусті. Однак ювілейні роки цих двох визначних постатей не завершені, тож у 2025 році ще відбуватимуться події, пов’язані зі славними ювілярами.

Владика Теодор згадав і про власну хіротонію 16 липня, на яку прибуло понад півсотню єпископів із чотирьох континентів, що стало вагомою подією в житті Мукачівської греко-католицької єпархії.

У 2024 році було освячено три нові церкви і три каплиці, а також два оновлені храми після реставрації. Також було освячено новий корпус для ужгородського ліцею «Теобенд», пасторальний центр у Косівській Поляні та відновлено статую найсвітішого серця Ісусовового біля Ужгородського кафедрального собору, знищену в 1950-х роках. «За кожним новим храмом, хрестом чи дзвоном стоїть велика праця вірників, священників, жертводавців у наш скрутний час» -- підкреслив владика.  

Він згадав про виклики, пов'язані із загарбницькою війною росії. Мукачівська греко-католицька єпархія не стоїть осторонь, а долучається, чим може, підтримуючи українських військових. Багато священиків перебувають на капеланській службі, чимало волонтерять, збираючи і довозячи на передову гуманітарну допомогу.

Попри війну, вдалося влітку оздоровити понад тисячу дітей в єпархіальних пасторальних центрах та на парафіях.

Наприкінці року прийшла радісна звістка про дату беатифікації Блаженного священномученика Петра Ороса. Урочистості відбудуться 3 травня 2025 року у селі Білки за участю спеціального представника Папа Римського та численних гостей.  

Також владика Теодор представив єпархіальний пасторальний календар, над яким працювали священики та ченці, аби спланувати актуальні події в єпархії у 2025 році. Тож тепер кожен може дізнатися, що відбуватиметься щомісяця в єпархії протягом цілого року. Пасторальний річний календар вийшов не тільки окремим виданням, але й розміщений для зручності в інтернеті.

2025 рік Папа Франциск проголосив Роком надії. Це ювілейний рік, який у католицькому світі відзначається кожну чверть століття. Тож і в єпархії заплановано чимало цікавих подій. Зокрема, 3-4 лютого в  в Ужгороді відбудеться Всеукраїнська проща монашества, на яку з’їдуться чимало церковних достойників не тільки з різних куточків України, але й із-за кордону.

Традиційно під час різдвяної зустрічі відбулося нагородження єпархіальною премією імені Михайла Лучкая за кращі книжкові видання на тему духовності за останні два роки.

Цьогоріч лауреатами стали:

Володимир Мороз за книжку «Ми діти преславної України: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького»;

о.Іштван Мороші за угорськомовне дослідження «Катакомбне служіння на Закарпатті»;

Михайло Приймич за наукову працю «Кафедральний собор Воздвиження Хреста Господнього та резиденція мукачівських єпископів в Ужгороді».

Павло Михайлович і Павло Павлович Федаки за дослідження «Августин Волошин: шлях у безсмертя».

Піднесеного настрою зустрічі надали колядки Закарпатського академічного народного хору, який своїм виступом нагадав про Різдвяні свята.

04 січня 2025р.

Теги: МГКЄ, підсумки, єпархія, Теодор, Мороз, Приймич, Мороші

Коментарі

Спостерігач 07.01.2025 / 12:16:16
Плешивому, не дали медальку, за таку файну книжку, вже і захистив працю по ній. Ганьба. Можна розходитись.

Спостерігач 06.01.2025 / 20:38:35
І де ті підсумки?!! роздали медальки , і всі довольні чи як?!!!

Ніколо 05.01.2025 / 15:32:10
Спагеті, в Італії та домашня їда в Дубовому, явно йдуть йому хосен.

Читач 05.01.2025 / 15:20:24
За півроку владика явно прибрав у вазі. Слава Богу, що йде му на хосен.

Хотівим там бути 04.01.2025 / 22:44:07
Молодці що Мороза нагородили, правдивий історик досліджує історію МГКЄ, тепер всі будуть знати що в Україні одна греко-католицька церква має бути.

НОВИНИ: Соціо

09:36
На Закарпатті готують до відкриття новий міжнародний пункт пропуску «Біла Церква — Сігету-Мармацієй» Фото новина
09:10
На Тячівщині хочуть увіковічнити пам'ять Героя України Олега Куцина у краєзнавчому музеї
17:12
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Матвієнком Фото новина
12:59
/ 1
У горах Закарпаття затримали киянина, який пішки повертався з Румунії Фото новина
11:53
На Закарпатті митники вилучили незадекларовані парфуми світових брендів на понад пів мільйона гривень Фото новина
10:36
/ 1
Підтвердили загибель 32-річного Героя із Буштина на Тячівщині Юрія Чобея Фото новина
09:41
В Ужгороді встановили сучасний туристичний інфобокс Фото новина
09:07
Закарпатець Роман Козак представляє Україну на Міжнародній хімічній олімпіаді Фото новина
21:32
У четвер у Рахові представлять книжку і фільм про Героя України Олега Куцина
18:22
/ 3
На Рахівщині третю добу шукають 34-річного чоловіка, який зник поблизу Ясіні
17:18
/ 3
Турист із Києва травмувався біля озера Ворожеска на Рахівщині Фото новина
17:12
В Ужгороді у четвер прощатимуться з полеглим Володимиром Жупіком Фото новина
13:18
На Говерлі рятувальники допомогли туристу, який травмував руку та ногу Фото новина
10:24
/ 1
У Перечині попрощаються із військовослужбовцем Іваном Куштаном Фото новина
09:12
У Малій Розтоці на Хустщині попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Іваном Бричем Фото новина
17:01
На Закарпатті масштабна пожежа сонячних панелей ледь не знищила господарство з худобою Фото новина
14:59
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія Peugeot Фото новина
14:08
/ 1
У Мукачеві 18-річний хлопець пограбував магазин Фото новина
11:16
На Закарпатті знайшли 15-річного хлопця, який зник у лісі Фото новина
09:13
На Закарпатті розшукують неповнолітнього, який загубився в лісі Фото новина
00:56
У Плоскому Потоці Полянської громади попрощаються з Василем Ийдером, що поліг ще в 2023-му під Бахмутом Фото новина
00:34
На війні з росією поліг Василь Михальчич з Красної на Тячівщині Фото новина
16:53
На Мукачівщині попрощаються із полеглим Захисником України Василем Фізером Фото новина
15:41
/ 1
Уперше на Закарпатті кардіохірурги самостійно виконали надскладну операцію Бентала Фото новина
11:04
На Петросі врятували туриста, який травмувався під час походу Фото новина
» Всі новини