Батька з сином з Лазещини на Рахівщині, які побили і відібрали зброю у прикордонників, засудили до 4 та 3,5 років тюрми

Рахівський районний суд визнав винними у грабежі в умовах воєнного стану мешканців села Лазещина Миколу та Олександра Обладанів. За побиття прикордонників і привласнення їх зброї та документів, батьку та сину призначили відповідно 4 та 3,5 роки ув’язнення.

Батька з сином з Лазещини на Рахівщині, які побили і відібрали зброю у прикордонників, засудили до 4 та 3,5 років тюрми

Як йдеться у вироку суду, який винесли 27 грудня, подія сталася ввечері 22 квітня 2024 року в урочищі «Олан» біля села Луги Рахівського району. Наряд з двох військовослужбовців ДПСУ помітив двох чоловіків, які намагалися пробратися до Румунії.

Щоб зупинити порушників, один з прикордонників кілька разів вистрелив у повітря, однак обвинуваченому – Миколі Обладану – вдалося ударом в обличчя збити його з ніг. Погрожуючи сокирою, закарпатець змусив прикордонників віддати йому мобільні телефони, рацію, документи та пістолет травматичної дії «Форт 12-Р» з 8 патронами. Після сутички Олександр та Микола Обладани повернулися додому.

Під час судового засідання обвинувачені зізналися, що в той день хотіли незаконно перетнути українсько-румунський кордон, а інцидент з прикордонниками спровокувала стрілянина. Пояснили, що взяли з собою сокиру, щоб нарубати дров і розпалити ватру. Олександр та Микола Обладани розкаялися у вчиненому та попросили вибачення у потерпілих.

Прикордонники у свою чергу розповіли, що інцидент тривав близько години, а чоловіки, які напали на них, погрожували фізичною розправою їм та їхнім сім’ям.

Дослідивши всі матеріали справи, суддя Марія Марусяк визнала Миколу та Олександра Обладанів винними у грабежі в умовах воєнного стану, заподіянні тілесних ушкоджень правоохоронцям та привласненні їх документів. За скоєне батьку та сину призначили відповідно 4 та 3,5 роки ув’язнення. На вирок можуть подати апеляцію.

 

Андрій Міцкевич, ZAXID.NET

04 січня 2025р.

Теги: грабіж, побиття, пістолет, Лазещина, Обладан

Коментарі

.!!!!! 06.01.2025 / 09:36:32
Які прикордонники брали хабарі ? Напишіть ваш контакт якщо є якась інформація

до "Нео" 04.01.2025 / 22:45:11
100% Але й прикордонникові, який, як тут писали, брав хабарі за переправлення ухилянтів, теж, за законами воєнного часу, теж кулю в лоб.
"Порядок має бути,**б вашу мать.." (с)

Нео 04.01.2025 / 21:33:29


Підняв сокиру на прикордонника,куля в чоло, порядок має бути,**б вашу мать...


Варош 04.01.2025 / 18:04:03
Я вибачаюсь ,а де мош ознайомитись з вироком суду по цьому факту??? https://zakarpattya.net.ua/News/155170-Chopski-prykordonnyky-dozvolyly-slovatskym-pidpryiemtsiam-narubaty-lisu-u-prykordonnii-smuzi-na-20-mln-hrn-FOTO
Бо Батрина засудили швидко ,голову сільради по факту взятки ТИША ???

Вікторія 04.01.2025 / 17:46:03
Добре що на Закарпатті жодного корупціонера не засудженно, що з кримінальнов справою по начальнику Тячівського соцсобезу Бонка В.В. який обкрадав інвалідів 1 та 2 групи інвалідності та продавав опікунства за 7000 доларів, що з кримінальнов справов? Ви прикришовали?


МѢСТНЫЙ 04.01.2025 / 16:20:20
Тобто “намагалися пробратися до Румунії”, потім “інцидент з прикордонниками”, після чого вони “повернулися додому”. Ну що, все логічно, чи ні?

рятувальник 04.01.2025 / 13:09:03
Васілєу, ти якийсь на всю голову Васілєу: це не "мутна історія" "з позиції ДПСУ", а вирок суду

Васілєу 04.01.2025 / 10:07:59
Якщо гуцули хотіли піти в Румунію то чому повернулися додому знаючи що їх будуть розшукувати. Явно мутна історія подана однобоко тільки з позиції ДПСУ. Наступного разу прикордонників прибють сокирою і закопають щоб не було свідків.

НОВИНИ: Кримінал

14:05
/ 1
У Чинадійові чоловік напав на пенсіонерку та відібрав золоті прикраси Фото новина
18:00
/ 11
Посадовця сільради на Ужгородщині підозрюють у земельній афері на 9 млн Фото новина
16:03
/ 5
На Ужгородщині підрядника підозрюють у розкраданні 2,2 млн грн під час ремонту школи Фото новина
15:55
/ 9
На Закарпатті викрили схему фіктивного шлюбу для незаконного виїзду військовозобов’язаного за кордон Фото новина
12:32
/ 20
На Закарпатті викрили схему розкрадання 9,5 млн грн на фіктивних медичних послугах Фото новина
11:28
/ 1
На Мукачівщині затримали організаторів переправлення чоловіків до Угорщини поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
/ 6
Депутату Ужгородської міськради повідомили нову підозру у справі про «тіньовий» бізнес на сміттєзвалищі Фото новина
13:14
/ 10
На Закарпатті викрили схему розкрадання коштів на протезах для поранених військових та людей з інвалідністю Фото новина
15:52
/ 5
На Закарпатті оголосили підозри у справі про 220 гектарів лісу, пов’язаних із родиною Медведчука Фото новина
13:29
/ 1
На Рахівщині затримали підозрюваного у торгівлі метамфетаміном Фото новина
15:48
/ 1
На Тячівщині чоловік помер після бійки з односельцем Фото новина
13:47
/ 8
На Закарпатті депутата Ужгородської міськради Арсена Мелкумяна підозрюють у приховуванні майна на 78 млн грн Відео новина
11:21
/ 1
На Закарпатті жінці повідомили про підозру у торгівлі наркотиками Фото новина
17:09
/ 5
ДБР розслідує смерть чоловіка після перебування у ТЦК на Закарпатті Фото новина
15:03
/ 2
На Рахівщині ліквідували черговий канал незаконного переправлення через кордон Фото новина
11:03
На Закарпатті викрили схему розкрадання продуктів, призначених для ув’язнених Фото новина
16:01
На Мукачівщині чоловік молотком вбив двох сусідів і травмував батька Фото новина
15:51
У Хусті чоловік тримав родину в страху та погрожував вибухом гранати Фото новина
09:29
/ 2
На Закарпатті дітей змушували жебракувати та жорстоко карали за відсутність грошей Фото новина
17:08
/ 3
На Закарпатті матір засудили до 8 років ув’язнення за спробу «продати в оренду» двох малолітніх дітей Фото новина
16:07
/ 5
На Ужгородщині затримали голову ГО, якого підозрюють у переправленні чоловіків за кордон Фото новина
15:35
/ 5
Правоохоронці викрили «чорних лісорубів» на Закарпатті Фото новина
12:09
/ 2
В Ужгороді КОРД звільнив жінку та дитину, яких утримував озброєний чоловік Фото новина
16:44
/ 16
На Закарпатті за добу викрили три схеми переправлення чоловіків за кордон Фото новина
13:37
/ 26
На Закарпатті зафіксували ще два випадки можливого незаконного утримання громадян у ТЦК
» Всі новини