Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук розповіла Ольга Світлинець.
"Водій Bolt скасував поїздку через прохання розмовляти з нами українською мовою. В Ужгороді. У 2024 році. На 11 році війни. Поїздка завершена. Ще й наздоганяв розповідями, що він кримчанин, Крим – це Україна, а Конституція Криму написана російською", – написала жінка.
У компанії Bolt, куди звернулася пасажирка, щоби там розібралися у ситуації, відповіли, що відсторонили водія і вжили "всіх необхідних заходів". Також у компанії наголосили, що за законом обслуговування клієнтів компаніями повинно відбуватися державною мовою.
Більшість коментаторів стали на захист пасажирки, її права спілкуватися українською та, загалом, закону. При цьому наголошують, що через велику кількість переселенців зі сходу України україномовне місто перетворилося на, практично, російськомовне, де його україномовні мешканці почуваються некомфортно.
"Я знову ж задаюсь питанням: а ви теж помітили цей реванш російської? Коли на початку повномасштабної було соромно вслух сказати щось на ворожій мові, а тепер в супермаркеті, на набережній та будь-де вже й не чути української. Навіть на дитячих майданчиках те саме", – описала контекст цієї історії у своєму пості О.Світлинець.
У травні мовний омбудсман Тарас Кремінь закликав до переходу від "лагідної або оборонної" до "наступальної українізації", що "допоможе посилити національну безпеку та наблизити перемогу України".
Ангел 29.12.2024 / 17:20:30
Таксист нiчого не порушував.
ужгородець 25.12.2024 / 12:02:47
Чому нема прізвища водія? Він завтра влаштується на роботу у іншу службу таксі. Ми повинні знати у обличчя таких "героїв"!
Конарь 22.12.2024 / 17:06:35
РУХ-інформ, все вірно Ви сказали, прямо в 10ку...Калап долу перед Вами..
РУХ-інформ 21.12.2024 / 23:30:59
Це жахливо просто дуже часто чути цю жахливу російську мову, мову наших найзліших ворогів. Невже під час другої світової війни в тилу можна було чути німецьку...? Я вже давно не чув закарпатських діалектів.
А це зверхня, пихата поведінка переселенців в громадському транспорті просто нестерпна. за два роки спілкуючись з ужгородцями можна було б з увічливості переходити на українську
Нео 21.12.2024 / 21:46:35
Найти оту мацкальську падлу,і скіпати го поки не буде говорити по Закарпатський.Болт йо*аний..Ще не називався на файних фатьовув.
Шапіто 21.12.2024 / 16:14:01
На даний час ,кожний непотріб може отримати громадянство україни без знань укр.мови, історії укр , конституції! Цікаво чи ті що повтікали по світу також там балакають німецькою, іспанською,чешською !? Питання риторичне
Таксист нічого не порушував 21.12.2024 / 15:30:13
Коментар видалено. Адмін
1516 21.12.2024 / 14:49:25
Поставте собі питання, чим це закінчиться і що з цим усім робити.
до "Провокаторці ганьба" 21.12.2024 / 13:50:20
Хто сказав, що він виїхав, а не є просто уродженцем, який давно живе серед українців, але не вважає за потрібне вивчити мову народу цієї країни
ще раз нижньому 21.12.2024 / 13:47:54
А в побуті, вдома спілкуйтеся, якою хочете. Хоч китайською. Хоч мовою ворога, якщо так подобається
нижньому 21.12.2024 / 13:46:49
І що, що захищають? По-перше, ви в україномовному Ужгороді, який дав вам прихисток. Тому поважайте жителів міста. По-друге, це сфера обслуговування, в якій законом передбачено використання тільки української мови. Дотримуйтеся закону
Україну захищають також і російськомовні українці 21.12.2024 / 12:57:41
Провокаторці ганьба 21.12.2024 / 12:52:22
Моя повага цьому водію таксі за те, що він виїхав з окупованого Криму і пкреїхав на підконтрольну територію і залишився вірним своїй державі. А провокаторці ганьба. Водія, з боку російськомових мешканців Ужгорода треба підтримати замовленеями і щедрими чайовими.
Поддерживаю водителя такси 21.12.2024 / 12:13:19
Коментар видалено. Адмін
Нео 21.12.2024 / 11:07:42
Коли твоя хижа буде горіти, я думаю нихтл не прийде.
Коментар, до якого ви апелюєте. видалено як провокативний. Адмін
Конарь 21.12.2024 / 09:13:13
Треба знайти того"болта" і бігом відправити рити траншеї на фронт а не туй грітися і бабки з людей здирати...Ало, болт, те той кацап недобитий??? Тож треба додуматись, корінну Ужгородка він не розуміє....