На Закарпатті лікар із Вінниці навчилася їздити на коні

- У позаминулому році видався досить напружений період, - розповідає головний лікар обласної дитячої лікарні Тетяна Антонець. - Я попросила відпустку і кажу чоловікові: завези мене туди, де доріг немає. Ми їхали, їхали, а я все думала, чи буде дійсно таке місце, де немає дороги. І ми його таки знайшли. Це там, де починається озеро Синевір. Дорога вперлася в гори - і все, далі ліс, річка - і нічого.

На Закарпатті лікар із Вінниці навчилася їздити на коні

Подорожі - пристрасть головного лікаря. Якщо випадає нагода кудись поїхати, не беручи відпустки, сім'я Антонець обов'язково це робить. Тростянецький, Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький райони особливо до душі Тетяні Іванівні.
Через п'ять днів уже захотілось до цивілізації, але враження від подорожі залишились до цих пір. І передусім від спілкування з місцевим населенням.
- Люди там далекі від нашого рівня життя, але в них своя філософія і це цікаво, а діти - то взагалі диво. Я зустріла одного хлопчика, він із батьком продавав трави. Розговорившись, я його запитала: "Чи є у тебе мрія?" Я ж знаю, про що мріють наші діти: новий телефон, комп'ютер. А він каже: "Так, є, аж дві: щоб корова здохла і школа згоріла". Я була вражена. Ця дитина влітку корову пасе, а зимою в заметілі мусить за вісім кілометрів до школи ходити, от і мріє позбутися "незручностей".
Там же, у Закарпатті, головний лікар навчилася їздити на коні. Щодня жінка давала собі установку, що об'їде навколо озера.
- Чоловік тоді сказав, що це альтернативний вид транспорту для головного лікаря, - сміється Тетяна Іванівна. - А я кажу: "Нічого-нічого, коли поламається весь наш транспорт, я коняку куплю та й буду їздити на роботу".
Розмова з квітами
- Мені здається, що моя робота не завершується ніколи, - сміється у кріслі робочого кабінету головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Антонець. - Навіть коли я приходжу додому і займаюсь чимось іншим, я планую свій наступний день.
Та все ж вільні хвилини бувають, і тоді Тетяна Іванівна віддається своїм захопленням. І найперше з них - це квіти: їм улітку належить практично весь вільний час.
- Люди вирощують урожаї, а в мене більша частина городу засаджена квітами, - розповідає Тетяна Іванівна. - Я настільки їх люблю, що практично з кожною квіткою розмовляю. Для людей, щоб сказали, що гарна садиба, я саджу троянди, а для себе, для душі - чорнобривці, ромашки, айстри, півонії, волошки та дзвіночки. У мене одинадцять сортів тільки ірисів, різної висоти і різного кольору.
Кожну клумбу Тетяна Антонець оформляє сама, вони в неї йдуть по періодах цвітіння. Найперша - весняна клумба з живучою, очитком, софілією.
Наступна - клумба травня з гіацинтами, нарцисами і тюльпанами. Останніх у Тетяни Іванівни близько тринадцяти сортів, причому деякі - прямо з Голландії.
А найбільше буяння квітів припадає на літо.
- Тоді цвітуть ромашки, а в мене є червоні, жовті, фіолетові з жовтою серединкою. Ну і, звичайно, наші чорнобривці, кожна доріжка в мене засаджена ними.
Передалась любов до квітів Тетяні Іванівні від мами, яка кохалась у жоржинах. За словами головного лікаря, ними в матері була засаджена більша частина городу - близько двох соток із трьох із половиною.
- Жоржин у мами було сортів сорок. Одні лише назви чого варті - "Первая любовь", "Анна Каренина", "Лев Толстой", "Ватутін", "Пионерский галстук".
Ідеї із сауни
Інше захоплення Тетяни Антонець припадає на осінньо-зимовий період. Щовихідних, починаючи з вересня й аж до травня, Тетяна Іванівна ходить у сауну. Але тільки з тими людьми, з якими їй комфортно. Це колега з роботи, подруга та дочка.
- Очищується не тільки тіло, а й душа, думки, - розповідає головний лікар. - Я в сауні використовую різні трави, ароматичні масла, віник. І чомусь саме в цей період, у сауні, в мене з'являються ідеї, які я потім втілюю на роботі.
Сльози над "Молодою гвардією"
Книги в житті Тетяни Іванівни теж відіграють вагому роль. Котрісь повертають у дитинство, в інших головний лікар шукає відповіді на запитання.
- Я читаю багато, але все частіше повертаюся до класики. Якщо років десять тому читала різні бестселери, то тепер мало що з того згадаю. А десь рік-півтора тому відкрила Чернишевського "Что делать". Та відповіді на наше українське "Кто виноват?" и "Что делать?" я так і не знайшла. Подобається Бунін "В тени ветвистых аллей". Коли подивилась екранізацію "Майстра і Маргарити", вирішила перечитати роман. Мені здалось, що Воланда у фільмі спотворили, у книзі він не такий. Із радянських творів люблю "А зори здесь тихие", скільки разів читаю, стільки і плачу. Так само і над "Молодою гвардією" Фадєєва.
Із українських авторів Тетяні Антонець до душі Ліна Костенко, Ганна Чубач. Сподобалась збірка Миколи Костіва "Раздумья", подарована автором та "Спокуса" вінницької поетеси Любов Добрянської.
А такого дня, щоб головний лікар лягала спати і не подивилась новин усіх центральних телеканалів практично не буває.

"20 хвилин"
20 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 3
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
02:40
Підтверджено загибель Михайла Пукмана з Верхнього Водяного на Рахівщині, який з липня 2024-го вважався зниклим безвісти Фото новина
02:12
/ 4
Розклад святкових богослужінь на Великдень у храмах Ужгорода та Мукачева
01:43
/ 4
За онлайн-трансляцію порно суд покарав пару з Міжгір'я "умовним" роком і конфіскував ноутбук
03:07
В Ужгороді презентували книжку "Августин Волошин: біографія президента Карпатської України" Фото новина
16:25
/ 7
Ужгородські депутати не підтримали мораторій на затвердження нових детальних планів міста
14:27
Ужгородська міськрада виділила 1,6 млн грн на поштові марки для податкової Закарпаття
12:06
/ 2
Через суспільний резонанс мер Ужгорода зняв з розгляду частину "інфраструктурних" проєктів рішень по землі Фото новина
» Всі новини