Члени координаційної ради розглянули питання підготовки та заходи щодо оздоровлення дітей у цьогорічному літньому сезоні, оздоровлення дітей дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту, забезпечення підприємств, що виготовляють продукти дитячого харчування, екологічно чистою сировиною, функціонування міських центрів фізичного здоров’я „Спорт для всіх”. Також йшлося про хід виконання Закону України „Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення”.
Михайло Турянчик наголосив на необхідності максимально скоординувати зусилля, аби відшукати кошти на виконання програми на місцях.
Заступник начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ярослав Свида, методист управління освіти і науки облдержадміністрації Віра Євич та інші поінформували, що цьогоріч у краї функціонуватимуть 555 дитячих оздоровчих закладів. З них 21 – позаміські, 491 – із денним перебуванням, 19 – профільних. Але в області немає дитячих оздоровчих закладів санаторного типу, а також таборів праці та відпочинку. Загалом цьогоріч планується оздоровити та організувати відпочинок понад 84 тис. дітей, що становить 56% загальної кількості краян 7-16 років. Значна увага приділяється оздоровленню дітей пільгових категорій. Так, цього літа оздоровчі послуги нададуть 1269 дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, 1080 дітям-інвалідам, 781 юним краянам, що постраждали унаслідок аварії на ЧАЕС тощо.
У Міжнародному дитячому центрі „Артек” оздоровлено 87 дітей, в українському дитячому центрі „Молода гвардія” – 81. А от до 18 червня за погодженням списку та отримання дозволу на виїзд організованих груп дітей на відпочинок та оздоровлення за кордоном в управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації звернень не було.
На засіданні координаційної ради порушили питання забезпечення підприємства, що виготовляють продукти дитячого харчування, екологічно чистою сировиною. У своєму виступі перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Степан Нодь рекомендував Комісії при обласній державній адміністрації розглянути можливість надання дочірньому підприємству „Хіпп -Ужгород „ГМБХ” статусу спеціальної сировинної зони. За словами Степана Нодя, це дасть змогу розширити асортимент продукції цього підприємства, зменшити її собівартість, а також частку продукції імпортного виробництва, вести більш жорсткий контроль за якістю сировини та готової продукції.
Щодо створення та функціонування міських центрів фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” Ярослав Свида наголосив, що подібні заклади украй необхідні. Такий, обласний центр, уже є в Ужгороді. Однак на місцях, хоча б у містах обласного підпорядкування, рішення про створення подібних центрів повинні приймати ради.
Чимало думок висловили присутні стосовно обмеження куріння серед молоді. Звучали пропозиції розпочати системні інформаційні кампанії про небезпеку активного і пасивного тютюнопаління, забезпечити пропаганду здорового способу життя, посилення контролю правоохоронців за реалізацією тютюнових виробів у містах відпочинку молоді. на території навчальних закладів тощо.