Заступника начальника поліції Берегівщини Мікшу, який переправляв через кордон грошовитих "ухилянтів" і корупціонерів, Печерський суд повернув на роботу

Печерський суд повертає Яна Мікшу на роботу у Берегівський районний відділ поліції. Про це повідомляє «Слідство.Інфо». Заступника начальника поліції Мікшу підозрюють у переправленні за кордон понад 20 чоловіків. Послугами, за версією слідства, зокрема скористались: дизайнер, екссуддя, колишній радник Януковича та чоловік сестри футболіста Шевченка. Прокурори вважають, що Ян Мікша збагатився на 16 млн грн від організації «схеми».

Ян Мікша
Ян Мікша

12 листопада суддя Печерського районного суду Києва Роман Новак ухвалив повернути на посаду підозрюваного в організації «схеми» незаконного перетину чоловіків за кордон, заступника Берегівської районної поліції — Яна Мікшу. Прокурор у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури Роман Крупка клопотав продовжити відсторонення поліцейського від посади. Оскільки Ян Мікша, за даними слідчих, чинив злочини з використанням службового становища, впливав на свідків, знищував докази та протидіяв розслідуванню. Однак суддя відхилив клопотання і тепер Мікша 17 листопада має повернутися на роботу. 

Прокурори планують подавати апеляцію.

Джерела журналістів «Слідства.Інфо» у правоохоронних органах кажуть, що за Мікшу внесла заставу берегівська підприємиця Андрея Монокі. Заставу жінка внесла через 2 години після ухвалення рішення суддею. Журналісти намагалися сконтактувати з Монокі, щоб зʼясувати звʼязок жінки з підозрюваним. Однак підприємиця не взяла слухавку.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд обрав запобіжний захід для Яна Мікші — тримання під вартою до 2 лютого 2025 року з правом на заставу у розмірі 2 млн 100 тис. грн. Прокурорам після завершення засідання підозрюваний сказав, що таких грошей він не має. 

За даними джерел «Слідства.Інфо» у правоохоронних органах, берегівський поліцейський Ян Мікша від початку повномасштабного вторгнення їздив на Land Rover, а пізніше — на Volkswagen, обидва авто не вказані в його декларації. Крім того, у 2022 році Мікша почав будувати двоповерховий будинок в Ужгородському районі. Про що це теж не вказано в його декларації. У суді Мікша переконував, що земля і будинок перейшли у власність дружини від її батьків. З відомостей Державного реєстру фізичних осіб журналісти дізналися, що майно, яке Мікша набув з 24 лютого 2022 та яке зареєстроване на його родичів та близьких осіб, ймовірно придбане за його власні кошти.

Журналісти «Слідства.Інфо» отримали ексклюзивні кадри з камер відеоспостереження ймовірного порушення правил перетину кордону на пункті пропуску «Косино» від джерел. Також поспілкувалися з фігурантами розслідування та їхніми рідними. 

13 листопада 2024р.

Теги: Мікша, поліція, застава, Монокі

Коментарі

Іван. 14.11.2024 / 18:23:10
Якщо хтось думать що голова суду позвонив заступнику начальника міліції і попросив його перевезти за кордон дизайнера, екссуддю, колишного радник Януковича та чоловіка сестри футболіста Шевченка. дуже помиляється.Режисер перепрвлення сидить в теплому кабінеті в Києві. Все буде добре з Мікшею. Викрутиться, високі чини допоможуть.

Іван 14.11.2024 / 15:09:18
Присудять виправні роботи,в поліції.

Кулісник 14.11.2024 / 08:45:56
Нічого особистого, просто бізнес

Хахаха. Трагікомедія. 14.11.2024 / 08:45:07

Так 14.11.2024 / 06:28:35
А що, золотий фонд?

Так 14.11.2024 / 01:20:46
Це крах і повний безлад а повернули цього пана на роботу щоб не здав верхушку

НОВИНИ: Кримінал

11:26
/ 4
Мобілізація Белецького: Офіс омбудсмана вимагає розслідування від поліції та ВСП
02:32
/ 14
Національна асоціація адвокатів вимагає від Генпрокурора внести до ЄРДР інформацію по незаконному затриманню, мобілізації та побиттю адвоката експоліцейського Белецького Цебрика
00:54
/ 25
В Ужгороді невідомі в масках викрали і "закинули" в ТЦК експоліцейського Белецького Фото новина
17:59
На Міжгірщині 59-річний чоловік отримав 7 років за вбивство сина Фото новина
13:14
На Хустщині засудили чоловіка до 12 років за умисне вбивство односельця Фото новина
21:52
/ 19
САП зареєструвала кримінальне провадження щодо керівника Закарпатської прокуратури Пацкана Відео новина
11:02
На Закарпатті підозрюваного у крадіжці понад 33 тис. доларів взято під варту
09:52
/ 2
На Закарпатті експравоохоронець отримав 7 років за наркоторгівлю Фото новина
03:29
/ 7
В Ужгороді суддя Бисага не допустив до зали суду ветеранів війни і представницю калинчан у справі будівництва міні ГЕС на річці Тересва
12:01
/ 2
Апеляційний суд знову розглядає справу про гучне зґвалтування неповнолітньої на Закарпатті
21:12
/ 11
НАЗК виявило у декларації ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика порушення на 15 млн грн
18:26
Поліція розслідує умисне вбивство жінки на Рахівщині
16:00
/ 1
Смерть мобілізованого етнічного угорця на Закарпатті розслідує ДБР
17:39
/ 1
Міжгірець уник покарання за жорстоке поводження з сусідським собакою
16:40
/ 13
Ексначальник Закарпатської ДАБІ Лалакулич відбувся "умовним" роком за вимагання понад пів мільйона гривень
10:37
На Закарпатті викрили шахрайський кол-центр, який обкрадав іноземців Фото новина
23:32
/ 3
Судді Бисага, Фазикош, Феєр: апеляційний суд розгляне, чи скасувати "ГЕСівській" арешт в Калинах
15:42
/ 4
Суд встановив заставу 10 млн для голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
16:56
/ 1
На Хустщині чоловік до смерті побив односельця Фото новина
15:56
/ 3
На Закарпатті посадовця ДСНС підозрюють у махінаціях на мільйон гривень Фото новина
09:28
/ 1
Керівник Свидовецького лісництва "допустив" вирубування дерев в заповіднику на 4,5 млн Фото новина
07:51
До справи про крадіжку 5,5 млн грн на будівництві шкільного спорткомплексу в Поляні на Мукачівщині додано 5 нових епізодів Фото новина
23:22
/ 3
Ужгородський чиновник "закупив" фіктивного коагулянту на понад 700 тис. грн Фото новина
20:24
Посадовець терпідрозділу Держземагентства "недбало" допоміг вкрасти земель нацпарку "Синевир" на 45 млн грн
19:36
/ 4
На ремонті вулиці в приужгородському Минаї підрядник вкрав 1,6 млн грн Фото новина
» Всі новини