Зокрема, в Україну прибули колишні начальники Генерального штабу ЗС Словацької Республіки, колишні аташе з питань оборони при Посольстві Словацької Республіки в Україні, високопосадовці Міністерства оборони, Генерального штабу й інших силових структур Словацької Республіки. Очолює словацьку делегацію колишній начальник Генерального штабу ЗС Словацької Республіки генерал-інженер Мілан Церовський.
У рамках візиту генерали сусідньої держави планують відвідати в Україні місця бойових дій та поховань словацьких воїнів періоду Першої та Другої Світових війн.
Так, під час перебування на Тернопільщині словацькі гості відвідали село Калинівка Зборівського району, де разом з українськими військовими на чолі з начальником штабу – першим заступником командувача військ Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенантом Віктором Тютюнниковим вшанували пам’ять 190 солдат і офіцерів полку імені Яна Гуса, які у 1917 році загинули в боях під Зборовом. Відбулася урочиста церемонія покладання вінків у супроводі оркестру та роти Почесної варти.
У ході візиту в Україну, крім Тернопільщини, словацька делегація відвідає також Вінниччину, Київщину та Закарпаття. Церемонії покладання вінків у супроводі оркестру та роти Почесної варти відбудуться у місті Липовець Вінницької області та біля могили Невідомого солдата у Києві.
Крім того, словацькі генерали планують встановити робочі контакти з організаціями військових ветеранів, воєнно-історичними закладами та музеями воєнної історії України.
Візит делегації Словацької Республіки триватиме до 22 червня.
Довідково. 2 липня 1917 року під Зборовом чехословацька бригада за підтримки російських військ зійшлася у битві з німецько-австрійськими військами. У результаті наступу чехословаків і росіян супротивник відійшов від річки Стрипи, було взято в полон 62 офіцери, близько 4 тисяч солдат, захоплено 20 гармат та багато іншої зброї противника.
Невдовзі на місці бою було споруджено братське поховання, висипане з землі та обкладене дерев’яними балками. На місці поховання була встановлена плита з написом: “Тут, на древній слов’янській землі під Зборовом, сплять сини Чехословаччини, що полягли за волю, за мир, за краще майбутнє всіх слов’янських народів 2 липня 1917 року. Вічна їм пам’ять”.
У складі чехословацької бригади воювали бійці, що згодом стали відомими особами і залишили слід в історії Чехії та Словаччини. Серед них скульптор Карел Котрба, письменники Ярослав Кратохвіл, Франтішек Кубка, Франтішек Лангет, а також майбутній президент Чехословаччини Людвіг Свобода.