Ужгородці Марії Мартин сьогодні виповнилося 100 років (ФОТО)

Марія Андріївна Мартин народилася 30 жовтня 1924 року у селі Доробратово на Іршавщині. Працелюбна, готова завжди прийти на допомогу, небайдужа, із великим терпінням і водночас вимоглива до всіх, а до себе – насамперед. Мабуть, ця остання риса й зробила цю жінку педагогом за покликанням – так відгукуються про пані Марію колеги.

Ужгородці Марії Мартин сьогодні виповнилося 100 років (ФОТО)

Своє життя Марія Андріївна присвятила навчанню та вихованню молоді. Загальний стаж роботи – 66 років: 46 – вчителькою німецької мови, ще 20 – старшим викладачем кафедри німецької філології УжНУ. Після виходу на пенсію не покинула педагогічну діяльність – працювала завучем у ПТУ №5, а згодом, аж до 87 років, викладала німецьку мову у ПАДІЮНі.

Життя було Марії Андріївни було непростим – їй довелося пережити роки різних політичних режимів, лихо Другої світової війни, смерть коханого чоловіка… Однак ніколи не опускала руки та не втрачала надії й оптимізму.

"Я всіх любила і мене любили, я це відчувала. Ніколи не давала привід, аби хтось на мене сердився. Намагалася зробити так, аби кожній людині було приємно зі мною. Якщо і було щось на душі, я не мала права передавати цей негатив іншим. Намагалася створювати й іншим добрий настрій. Завжди ставилася до своїх обов’язків з максимальною відповідальністю. Від роботи потрібно мати насолоду, у мене це було завжди", – розповідала про себе Марія Мартин в одному із інтерв’ю.

І сьогодні ювілярка сповнена оптимізму, має світлий розум у такі поважні роки.

Нинішню іменинницю пам’ятають багато її вихованців. Сьогодні на її адресу лунатиме дуже багато привітань. Із поважним ювілеєм пані Марію привітав сьогодні і міський голова Богдан Андріїв, побажав доброго здоров’я та Божої ласки.

 
 
 
 

30 жовтня 2024р.

Теги: століття, ювілей, Мартин, педагог

Коментарі

Ужгород 31.10.2024 / 11:14:08
мер як пяте колесо до циганського воза. лиш би пропіаритися. Вже валізи склав у дорогу за ратушняком.

Ужгородка 30.10.2024 / 15:59:26
Це справжня закарпатська інтелігенція,родина вчителів і лікарів,якби мер хоч трохи навчився від Марії Андріївни чесноти і моральних принципів,то міг би бути шанс для міста.

НОВИНИ: Соціо

13:02
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 2
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 6
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
09:14
/ 6
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування кількох вулиць і частини Ротарі-парку
09:13
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 10 січня
16:07
Рятувальники знайшли двох заблукалих туристів на Рахівщині Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники знайшли туристку, яка заблукала під час катання на сноуборді Фото новина
08:37
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 січня
21:51
/ 2
Найбільшими платниками туристичного збору на Закарпатті торік були Поляна, Ужгород і Баранинці
20:43
/ 3
Офіс Омбудсмана виявив у циганському таборі у Великолучківській громаді покусану пацюками дитину, туберкульоз у дітей і фіктивне батьківство Фото новина
19:39
/ 1
У Хустській громаді зустрічали захисника Івана Єрмаковича з Ізи, що помер у лікарні Фото новина
19:28
/ 1
На війні з росією поліг Сергій Клованич з Боронява Хустської громади Фото новина
18:20
/ 1
У Пенсійному фонді Закарпаття роз’яснили нові правила дитячих виплат-2026 Фото новина
17:50
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали двох харків’ян неподалік кордону зі Словаччиною Фото новина
13:06
Обласна бібліотека презентує "Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття на 2026 рік"
09:07
/ 7
Закарпатська облрада "новорічно" відкорегувала будівництво школи біля Мукачева до 225 млн оточенню Комарницького і Тищенка
» Всі новини