На курортах і в медичних закладах Закарпаття лікуватимуть продуктами бджільництва

Уже кілька років як західні регіони України започаткували проведення спеціальних екологічних конференцій, на яких розглядаються питання впливу довкілля на здоров’я людини. Ініціаторами таких регіональних і міжнародного рангу конференцій виступають медики, екологи, біологи.

Такі конференції вперше почали проводитись кілька років тому Тернопільським медичним університетом, а уже два роки як такі ж конференції проводяться на Закарпатті, під керівництвом медичного факультету Ужгородського університету.
Друга така Міжнародна конференція «Довкілля та здоров’я людини» відбулась в квітні цього року на базі санаторію «Квітка полонини».
На конференції було розглянуто і обговорено роботи вчених з України, Росії, Словенії з таких напрямів, як роль екзоекології в ендоекології людини, питання йодної недостатності та її вплив на здоров’я людини, роль біологічно активних додатків в оздоровленні людини, питання агротехніки та застосування лікарських рослин.
Основний акцент, практично у всіх доповідях, робився на використанні різних засобів природного походження, в першу чергу фітопрепаратів, і на негативному впливі довкілля.
Конференція прийняла таке практичне рішення. Проведена міжнародна конференція — це конкретний внесок вчених різних спеціальностей щодо виконання взятих Україною у 2004 році зобов’язань перед міжнародним європейським співтовариством з проблеми «Майбутнє наших дітей» (Європейське бюро ВООЗ: EURO.WHO.INT).
Питання довкілля і здоров’я людини стає дедалі актуальнішим. Так званий науково-технічний прогрес призвів до порушення екологічної рівноваги з негативними наслідками для здоров’я. З повітрям, водою, їжею в організм людини потрапляють токсичні речовини, радіонукліди, пестициди, гербіциди, інші модулятори росту рослин, які негативно впливають на здоров’я людини. Населення надмірно вживає алкоголь, нікотин, генетично модифіковану їжу. Збільшується захворюваність, смертність, зменшується народжуваність (крім Закарпатської обл.). Тому виникла потреба об’єднати спеціалістів різного профілю для обговорення питань, пов’язаних з довкіллям і здоров’ям людини, та пошуку реальних шляхів виходу з кризової ситуації.
Особливу увагу приділено питанням йододефіциту, який має місце в ендемічних районах, а також в цілому по Україні в постчорнобильський період. Поставлено акцент на питанні раціонального використання біологічно активних речовин з метою профілактика йододефіцитних захворювань і їх ускладнень. На основі знань про механізм дії йодовмісних препаратів, особливо природного походження, більш широко рекомендувати їхне використання в лікуванні та профілактиці різноманітних захворювань при йододефіцитних станах. На реабілітаційному етапі лікування хворих постійно приділяти увагу поєднаному застосуванню йодовмісних фітотерапевтичних препаратів, харчових продуктів, збагачених йодом, для нормалізації й збереження оптимальної функції щитоподібної залози.
Учасники конференції підтримали практичний досвід Українського інституту екології людини та рекомендували МОН України широко запроваджувати в систему освіти (дитячі садки, початкові та середні навчальні заклади освіти) постійний моніторинг та ендоекологічну профілактику здоров’я учнів, що дозволяє сьогодні досягати високих показників здоров’я і гарантованої екологічної безпеки здоров’я саме в реальних екологічних умовах довкілля.
Конференція констатувала таке.
Особливо важливе значення для збереження здоров’я дітей та молоді має постійне вживання високоякісних фасованих питних вод.
Потрібно включити питання екологічної освіти та раціонального харчування і здоров’я людини в шкільні програми, а також в програми вищих навчальних закладів з метою формування духовної свідомості та культури підростаючого покоління, що лежить в основі виховання позитивного світогляду нації.
Використовуючи досвід науковців і лікарів- практиків стосовно здорового харчування, вивчати можливості застосування продуктів рослинного походження з екологічно чистих територій для збереження і зміцнення здоров’я населення.
Сприяти розвитку лікування продуктами бджільництва шляхом впровадження раціональних схем апітерапії в санаторно-курортне лікування та в медичних установах Закарпатського регіону та України в цілому.
Активізувати громадськість, управлінські органи, телебачення, пресу, медичні та освітянські кадри до участі в оздоровленні навколишнього середовища, що, безумовно, приведе до покращання ендоекології людини.
Рішення конференції направити в ЮНІСЕФ та регіональне представництво ВОЗ в Україні, Міністерству освіти і науки України, МОЗ України, облдержадміністрації, ректорату УжНУ, учасникам конференції.

"День"
19 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 3
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини