Про це повідомляє "Дзеркало тижня".
Як повідомили видання в СБУ, протягом трьох років уповноважені державні органи відповідно до їх компетенцій здійснювали моніторинг ефективності санкцій. У квітні 2024-го дія санкцій була пролонгована стосовно окремих осіб, які продовжують створювати реальні та/або потенційні загрози національним інтересам.
У переліку фізосіб, до яких було застосовано санкції, було двоє закарпатців – Валерій Пересоляк, президент ФК "Минай", один зі спонсорів політичної партії "Рідне Закарпаття", та Орест Фірманюк, уродженець закарпатського Виноградова. Останній на час запровадження санкцій "працював" на Одеській митниці та в аеропорту "Бориспіль".
Такожі санкційний указ містив і перелік пов’язаних із контрабандними схемами юросіб. Тепер з-під санкцій випали близько семи десятків цих компаній.
Переважна більшість з них, попри три роки обмежень, не збанкрутували, працюють, мають цікавих директорів і контрагентів, а бізнес ведуть.
У одних неозброєним оком зчитується спроба уникнути податкового постаудиту, інші очевидно унеможливили вручення протоколу про порушення митних правил, а відтак, стягнення штрафу, а треті взагалі ні з ким, крім фірм-одноденок, діла не мають. І для таких відкриттів не потрібні якісь фокуси контррозвідки – все у відкритому доступі, аби бажання було, констатує "Дзеркало тижня".
І зазначає, що санкції 2021 року на перший час суттєво скоротили контрабандні потоки, а самим контрабандистам завдали клопоту. Проте ефект був би сильнішим, якби замість санкційних списків вони та їхні співучасники з органів опинялися на лаві підсудних.