Фотовиставку «Опалені війною» в суботу, 14 вересня, відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту. Це добірка світлин харківських фотографів Сергія Козлова й Ігоря Піддубного, що показує трагічні сторінки життя Харкова – форпосту, який відстоює демократичні цінності не лише України, але й усієї Європи.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять українців, які загинули внаслідок збройної агресії росії.
Представив виставку заслужений журналіст України Василь Ільницький, який поділився враженнями від побачених світлин, наголосив на важливості їх експонування та запросив до слова одного з авторів, котрий завітав до Ужгорода – Ігоря Піддубного, українського журналіста, кінодокументаліста, автора понад 20 історичних фільмів-розслідувань і засновника низки ЗМІ.
Ігор Піддубний розповів, що виставка щойно повернулася з Франції, де послугувала певним виявом культурної дипломатії – на знак вдячності країні, яка прихистила багатьох українців із початком повномасштабної війни. Водночас, добірка фото є яскравим унаочненням, чому харків'яни не поспішають повертатися додому: не тому, що десь – краще, а тому що часто повертатися просто нікуди.
На світлинах бачимо зруйновані житлові будинки, садки та школи, пам'ятки архітектури, чоловіка, який дивиться на завали, що ще вчора були його домом, вибиті вікна й обвуглений письмовий стіл, тварин, які залишились без господарів. Людину, яка тримає за руку того, кого вже не повернути...
А поряд – фото наших мужніх захисників і рятувальників, звичайних мешканців, які, всупереч смерті та розрусі, продовжують дбати одне про одного, про покинутих тварин, висаджувати городину біля розбитих будинків, у місті, опаленому війною.
Фотовиставка є нагадуванням про дорогу ціну свободи та державності – про втрати, яких ми зазнаємо щодня, і про здобутки, на які сподіваємося, та ідеї, в які віримо.
У планах організаторів – завітати з виставкою до низки українських та закордонних міст.
В Ужгороді добірка світлин експонується до 17 вересня.