Закарпатця, який через річку переводив "ухилянтів" у Словаччину, "засудили" до одного "умовного" року

Слідчі не змогли встановити спільника Михайла Моняка

Село Стужиця Ужгородського району, біля якого затримали Михайла Моняка
Село Стужиця Ужгородського району, біля якого затримали Михайла Моняка

Великоберезнянський районний суд 4 вересня визнав винним Михайла Моняка в незаконному переправленні через держкордон, але звільнив від покарання, призначивши рік іспитового терміну. У вироку йдеться, що обвинувачений зі спільником вирішив заробляти на переправленні ухилянтів до Словаччини. Михайла Моняка затримали 9 липня, коли той перевів військовозобов'язаних через річку.

Згідно з матеріалами справи, спільника Михайла Моняка слідству не вдалось встановити. Чоловіки мали давати ухилянтам інструкції, як перетнути кордон поза пунктами пропуску. Після цього вони мали отримати гроші від ухилянтів.

Послугами Михайла Моняка вирішили скористатися двоє чоловіків, які потягом приїхали зі Львова до Ужгорода. Вони поселились в готелі та впродовж восьми днів отримували вказівки про перетин кордону. Чоловіки 9 липня у Telegram отримали повідомлення від невідомого, що через 30 хв до готелю приїде автомобіль, в який їм потрібно сісти. Слідство не змогло встановити, хто саме був за кермом.

Військовозобов'язані їхали приблизно 2 години, але згодом пересіли в інший автомобіль. Один з чоловіків ліг в багажник, а інший ліг на задніх сидіннях. Вони приїхали до річки, де їх в масці зустрів Михайло Моняк і сказав переходити водойму. Коли чоловіки підійшли до лісу, то до них приєднався ще один невідомий в масці, який розповідав, як пересуватися лісами Словаччини.

Однак коли пеправники та ухилянти йшли поблизу села Стужиця, за 500 м від 32 прикордонного знаку, їх помітили прикордонники. Вони затримали Михайла Моняка та двох військовозобов'язаних, які хотіли втекти.

У суді Михайло Моняк визнав провину й уклав угоду з прокурором. Суддя Олена Ротмістренко визнала його винним у незаконному переправленні за кордон (ч. 2 ст. 332 ККУ), але звільнила від покарання, призначивши рік іспитового терміну. Вирок можна оскаржити в апеляції.

08 вересня 2024р.

Теги: ухилянт, переправник, Моняк, Стужиця, Ротмістренко, кордон, Словаччина

Коментарі

Аня 09.09.2024 / 18:03:06
Файний бізнес, ризики мінімальні, якщо що, то можна порішати за бабло, тому і виїхало та далі їде не одна сотня тисяч молодих чоловіків, хоч і західний кордон держави тіпа охороняє не одна бригада силовиків різних, але Бабло тут вирішує все!!!

Стужиця 09.09.2024 / 14:18:21
Гроші дали на лапу його спільники , тай все! От і все покарання.

Василь 09.09.2024 / 10:58:21
Уклав угоду з прокурором, а спільників не виказав.

НОВИНИ: Кримінал

17:57
/ 2
На Закарпатті чоловік продав автомобілі, ввезені як гуманітарна допомога для ЗСУ Фото новина
13:13
/ 1
На Мукачівщині чоловік намагався продати автомат і гранату Фото новина
12:06
На Берегівщині 24-річний зловмисник напав на 13-річного хлопця через вигаданий «борг»
18:05
/ 3
На Закарпатті до 7 років ув’язнення засудили 20-річного водія, з вини якого в ДТП загинули двоє підлітків Фото новина
17:13
/ 1
ВАКС призначив до розгляду корупційну справу судді Воловецького райсуду Пелиха
15:54
/ 3
На Закарпатті накрили ще три «схеми для ухилянтів» Фото новина
15:10
/ 1
СБУ викрила угорського спецслужбіста, який керував агентурною мережею на Закарпатті Фото новинаВідео новина
14:12
/ 1
12 закарпатців постануть перед судом за наркобізнес і «схеми» втечі за кордон Фото новина
15:57
/ 3
На Рахівщині чоловік до смерті побив сусіда Фото новина
21:08
/ 2
Поліція відкрила кримінальне провадження через земельний скандал в Оноківцях на Ужгородщині
20:37
/ 30
Під час обшуків у Свалявській лікарні поліція документувала схеми привласнення бюджетних грошей
16:39
/ 2
В Ужгороді військового викрили на спробі дати хабар Фото новина
12:12
На Закарпатті судитимуть матір у справі про смерть 7-річного хлопчика Фото новина
21:54
/ 1
Серед оголошених Інтерполом у розшук в справі вбивства Ігоря Комарова на Балі є Василь Немеш із Углі на Тячівщині
13:13
/ 1
На Закарпатті судитимуть посадовців гірськолижного комплексу через загибель туристки Фото новина
10:05
Три спроби незаконного перетину кордону припинили на Закарпатті Фото новина
16:08
/ 2
У Перечині 30-річний чоловік влаштував бійку в ресторані та пошкодив майно Фото новина
15:15
Дев’ятеро закарпатців постануть перед судом за виготовлення психотропів Фото новина
10:59
Верховний Суд підтвердив вирок нападникам, які до смерті побили чоловіка на Тячівщині
11:22
/ 2
На Закарпатті ДБР викрило підполковника ТЦК, який завдав мільйонні збитки держбюджету Фото новина
09:03
/ 1
На Закарпатті затримали чоловіка, який намагався підкупити прикордонника Фото новина
14:46
/ 6
На Ужгородщині викрили схему переправлення чоловіків за кордон за $13 тисяч Фото новина
13:25
На Рахівщині затримали двох переправників, які везли чоловіка до румунського кордону Фото новина
17:21
У Мукачеві водія Seat спіймали за кермом у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
11:22
/ 1
На Закарпатті викрили канал незаконного переправлення чоловіків через кордон Фото новина
» Всі новини