На російській Курщині загинув ужгородець, аспірант Українського католицького університету Микола Гаєвой (ФОТО)

Він взяв академвідпустку та 24 лютого 2022 року добровільно став на захист України

На російській Курщині загинув ужгородець, аспірант Українського католицького університету Микола Гаєвой (ФОТО)

На війні з російськими окупантами загинув випускник Українського католицького університету (УКУ) Микола Гаєвой. Про це повідомили у пресслужбі УКУ.

Микола Гаєвой – випускник Гуманітарного факультету УКУ, магістерської програми «Історія». У 2019 році він вступив та навчався в аспірантурі УКУ з історії. З початком повномасштабного вторгнення росії, Микола взяв академвідпустку та пішов до війська добровільно 24 лютого 2022 року. 

Був вбитий російськими окупантами на Курському напрямку 27 серпня 2024 року. Служив у 95-й окремій десантно-штурмовій (Поліській бригаді ДШВ ЗСУ). Героєві було всього 28 років.  

Микола народився в Ужгороді, у Горянах, вчився на історика в Ужгородському національному університеті, а згодом — в УКУ, у Львові. Має релігійну освіту, навчався у Теологічному інституті в Брюховичах. 

Під час інтерв’ю з Миколою у 2022 році, видання Varosh написало про нього: «Друзі згадують, що на перервах між парами він читав Арістотеля, а, спілкуючись з ним, важко уявити собі когось, більш підхожого під визначення української молодої наукової еліти. Сфера його наукових інтересів — український радикальний націоналізм ХХ ст., війни, тоталітарні ідеології й режими, їхній вплив на українське суспільство. Він прочитав сотні архівних сторінок та стільки ж книжок і спогадів про життя українських націоналістів. Знав не тільки їхній образ у суспільній свідомості, а й реальні принципи та цінності». 

Тоді на запитання від редакції, що для нас буде перемогою у цій війні, Микола відповідав: «Ідеальна перемога — це вихід на кордон 1991 року та зміна режиму у рф на мирний прозахідний як план-мінімум, та розвал й демілітаризація рф як план-максимум. Нам обов’язково треба добиватися репарацій, не кажучи вже про повернення полонених й суду над військовими злочинцями. Думаю, що має бути міжнародний договір й контроль над політикою у рф з боку міжнародної спільноти. Росія має бути покарана. Як це все зробити — це вже важке й довге питання. Війна покаже».

Михайло Тупиця, друг, одногрупник і сусід Миколи Гаєвого поділився спогадами: «Ми познайомилися у 2019 році на іспиті, коли вступали в аспірантуру в УКУ. Зʼясувалося, що ми обидвоє із Закарпаття, що стало гарним приводом для міцної дружби. Микола був світлою людиною, яка шукала. На його життєвому шляху була активна участь у молодіжних патріотичних та християнських організаціях. Його пошуки зупинилися на академічній дослідницькій діяльності, яку перервала війна. Микола мав добрий характер та лагідну вдачу. Писав дисертацію про інтелектуальну біографію Ярослава Стецька. Подібно до свого героя, Микола став поклав суспільні інтереси вище особистих та зголосився до війська сказавши: “Теперішня ситуація потребує чину”. Він служив у артилерійському розрахунку 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади ДШВ ЗСУ. Бував на полях битви на Донбасі, на Сході та Півдні України. На жаль, його останнім пунктом стали поля Курщини».

4 вересня Ужгород проведе полеглого захисника Миколу Гаєвого в останню земну дорогу.

Чин похорону розпочнеться о 13:00 на набережній Незалежності біля памʼятника жертвам Голодомору.

Яку раніше інформувало Закарпаття онлайн, на Покровському напрямку в Донецькій області поліг уродженець села Ділове, житель міста Рахів Орест Кравчук.

30 серпня 2024р.

Теги: війна, загибель, Гаєвой, Ужгород, Герой

Коментарі

Марина 02.09.2024 / 11:46:15
Господи ,какое прекрасное лицо ...Царство тебе небесное , мальчик...

Марта 02.09.2024 / 11:08:12
Вечная память Герою!! Украинцы вы самая сильная нация по духу и воле в мире!! верю что в вашей стране настанет мир!! Господи останови войну, спаси Украину!!

Крук 31.08.2024 / 22:47:30
Вічна пам'ять Герою...Співчуття родині і близьким загиблого..Розумний, людський хлопчина, добровільно сам пішов на захист держави, честь і вічна хвала Герою... Хай спочиває з Богом..Будь проклята мацкальня на віки віків.Ніколи не пробачимо....

Саша Алексій 31.08.2024 / 17:24:39
Підписуюсь під кожним словом загиблого. Він правий у всьому. Так має бути. Інакше ніякого спокою нікому не буде. Якщо рашу зараз не поставити на місце, вона полізе знову. Вічная пам'ять Герою. Спочивай з миром.

пенсіонер 31.08.2024 / 13:34:00
Вічна память Герою. Царство небесне солдату.

В.М. 31.08.2024 / 11:49:03
Пом'яни ГОСПОДИ захисника Миколу Гаєвого коли прийдеш у Царстві Твоїм.

Андрій 31.08.2024 / 10:24:22
Слава Герою України! Дуже шкода, таких дуже мало, взірець і надія!

НОВИНИ: Соціо

14:40
Серед картоплі на Закарпатті виявили боєприпас Фото новина
10:05
Мукачівець під наркотиками спричинив ДТП і намагався втекти Фото новина
21:12
/ 3
Свидовець і полонину Красну порізали на лоти для продажу з аукціонів. Усього 800 ділянок на площі понад 8 тисяч гектарів
18:33
/ 9
Мер власних інтересів
14:36
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олександром Янчієм Фото новина
13:34
На Закарпатті викрали багі з майстерні Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні виявили водія у стані алкогольного сп’яніння Фото новина
11:00
/ 1
На Закарпатті за добу вигоріло понад 1,3 гектара сухої трави та сміття
18:05
/ 1
На Закарпатті митники вилучили люксові бренди на пів мільйона гривень Фото новина
16:47
В Ужгороді шість квартир передадуть пораненим військовим
14:19
/ 1
У пункті пропуску «Дякове» прикордонники виявили старовинні монети Фото новина
12:54
В Ужгороді проведуть в останню дорогу захисника Віктора Дяківа Фото новина
12:19
На трасі Долина — Хуст викрили нелегального перевізника Фото новина
16:28
/ 3
В Ужгороді вперше провели масштабний чемпіонат зі скандинавської ходьби Фото новина
14:22
/ 1
Закарпатця судили за відео про пересування мобільних груп ТЦК у TikTok
11:27
/ 1
На Закарпатті оголосили високий рівень пожежної небезпеки
14:10
У боях за Україну поліг військовий Іван Панасенко із села Крива на Тячівщині Фото новина
09:58
На війні загинув ужгородець Євген Буков, який був батьком шістьох дітей Фото новина
09:43
/ 4
На війні з рф поліг захисник із села Пастілки на Ужгородщині Василь Юзьо Фото новина
17:10
/ 2
В Ужгороді попрощалися з 35-річним воїном Михайлом Тіщенком, який понад півтора року був зниклим безвісти Фото новина
16:01
На війні загинув військовий із Ясіні Василь Вербищук Фото новина
13:40
На війні з рф загинув захисник із Чинадійова на Мукачівщині Юрій Майнгаст Фото новина
11:57
/ 2
На Рахівщині затримали переправника, який вів чоловіка до Румунії через річку Фото новина
10:46
На Закарпатті зупинили перевантажену вантажівку Mercedes-Benz Фото новина
10:07
/ 1
На війні з росією поліг захисник із Міжгір’я Олег Шанко Фото новина
» Всі новини